Lugemisnurk | Mida surmalähedased kogemused on meile õpetanud?

Mida surmalähedased (SLK) kogemused meile annavad? Mida surmalähedased kogemused tegelikult tähendavad? Esiteks näitavad nad meile, et oleme rohkemat kui oma füüsiline keha. Paljudel inimestel pole selle mõistmisega probleemi, aga üllatavalt paljud arvavad, et nad on oma füüsiline keha. Lapsena olin alati hämmastunud selle üle, kuidas keegi võib arvata, et tema on see mantel, mida ta kannab. Mul on alati olnud enda puhul tunne, et hing lihtsalt elutseb mu kehas ning on võimeline omatahtsi tulema ja minema. Ma olin kogenud kõrgele atmosfääri minekut ja jälginud oma keha, kui see mööda tänavat tööle läheb, samas kui ma ise mõtlesin kosmose teiste tasandite üle, kirjutab Elizabeth Clare Prophet oma raamatus”Elu pärast surma”.

Me peame mõistma, et oleme hinged, kes on olemas juba enne meie praegust keha, ja et me eksisteerime ka pärast. Keha on sõiduk. Me kasutame seda, kuni see ära kulub, just nagu sa ostad uue auto, kui su vana auto rikki läheb. Ja midagi keerulisemat taassünni juures polegi.

Sul on rohkem teha, kui saad teha selles elus, selles kehas. Kas sa oled kunagi tundnud, et sa ei suuda oma elu jooksul kõike ära teha? Noh, Jumal nõustub sinuga. Sellepärast on ta andnud sulle võimaluse minna uuele ringile, ja siis järgmisele. Ning kui sa sellest väsid ja tahad kõrgemat eluviisi, siis arened edasi spirituaalsel teel.

Mitte kõik, kes surevad ja keda taaselustatakse, ei ela läbi SLKd. Mõnel inimesel on SLK ja mõnel mitte. Miks? Sa võid olla selleks kogemuseks välja valitud, sest keegi taevas armastab sind ja tahab sulle öelda, et sa oled valel teel ja et kui sa sellel jätkad, siis lõpetad väga halval tasandil. Teisest küljest, mõned inimesed on oma SLK ära teeninud ja võib-olla vajavad nad seda oma hinge arenguks. See võib neile meelde tuletada, et nad tulid maa peale mingit konkreetset ülesannet sooritama. Meil kõigil on olemiseks põhjus. Kui sa pole kindel, mis on sinu oma, siis pead selle üles leidma. Mis tahes ka poleks meie kutsumus või amet selles elus, ma võin sulle öelda, et üks olemise põhjustest on armastada, lasta elu vabaks ja taasühineda Jumalaga. Kuidas, millal, miks, kus ja kellega sa seda teed, see jääb sulle endale avastada sulle kingitud vaba tahte abil. Õnneks suudab enamik meist mõningase jõupingutusega avastada oma olemise põhjuse, ilma et peaksime läbi tegema SLK.

Kas elu ülevaatest piisab? Me ei saa otsustada SLKde kohta lihtsalt selliste kirjelduste järgi, et läheme „paremasse paika”. On oluline aru saada, et SLKde kogemise võimalus ei tähenda, nagu meil poleks tarvis oma tegude eest vastutada. Sellel üleminekuhetkel, mida nimetatakse surmaks, ei toimu äkilist muutust, imepärast transformatsiooni.

Selline, milline sa oled surmahetkel, saab olema su teispoolsus. Sa ei muutu äkitselt taevaseks pühakuks, kui sul polnud selleks kalduvust enne surma. Mõned, kellel on olnud SLK, võivad arvata, et elu ülevaatest piisab mineviku halbade tegude lunastamiseks. Aga nagu mu isa mulle ütles, kui olin väike laps: “Kõik, mida teed, tuleb sulle tagasi.” Ja ta ei teinud seda märkust, mis põhines ta enda kogemusel, mitte seetõttu, et ta oli religioosne inimene. Kas keegi muutub piisavalt seetõttu, et talle näidatakse valu, mida ta on põhjustanud, ja ta mõistab seda? Või on tal vaja seda valu ise kogeda?

Valgusolendi kohalolekust tulenev totaalne armastus ja aktsepteerimine SLK ajal ei tõesta, et pärast keha surma pole tasu ega heastamist. Tegelikult näed sa korrapealt, mis on õige ja mis vale. Valgusolendil pole vajadust seda hinnata. Sellel nägemise, sisemise teadmise hetkel on sul nüüd sügav soov asjad korda seada ja jätkata konstruktiivse programmiga, kuidas minevikku heaks teha.

Moody kirjutab, et enamik inimesi on oma SLK mõjul “surmajärgses elus toimuvast tasu ja karistuse mudelist loobunud ja seda eitama hakanud, isegi need, kes on harjunud mõtlema nendes kategooriates. Nad leidsid oma hämmastuseks, et isegi kui nende kõige kohutavamad ja patusemad teod valgusolendi ette ilmusid, ei reageerinud ta viha ega raevuga, vaid ainult mõistmise ja isegi huumoriga.”

Kas armastav ja arusaaja Jumal nõuab hinge lunastust? Kas andestamine on silmapilkne, isegi enne seda, kui me seda palume? Reaalsus on see, et ehkki puudub hukkamõist, nõutakse meilt oma võlgade tasakaalustamist igas eluvaldkonnas ja seejärel võime me edasi liikuda. Pärast üleminekut, mida nimetatakse surmaks, kui teed ülevaate oma elust, on sulle selge, milline on su karma, milliseid kohustusi sa pead maa peal täitma, enne kui saad lõpetada maapealse kooli. Kui sul on lõpetamata asju ja õppetunde, siis pead ehk maa peale tagasi pöörduma uueks taassünniks pärast viibimist eeterlikus retriidis. Termin eeterlik hõlmab paljusid taevaseid valdasid, mida ma kirjeldan täpsemalt edaspidi. Eeterlike tasandite valguselinnades ja spirituaalsetes retriitides õpid sa ära oma õppetükid, mis valmistavad sind ette järgmiseks ringiks maa peal. Jah, seejärel ootab sind taassünd. Niisiis pole kohtumõistmiseks vajadust. Valgusolendid ei mõista kunagi kohut, nad ei saa vihaseks, ei satu raevu. Nad tegelevad sinu karmaga, nagu see on. Ja reaalsus on see, mis ta on. Karma annab sulle tagasi täpselt selle, mida sina oled andnud. Universumis pole väljendatud suuremat armastust kui Jumala karmaseaduse kaudu. Me paneme liikuma põhjused ja saame tagajärjed ning see õpetab meile nn ringiseadust ning meie endi tegude ja tegevusetuse tagajärgede seadust igas eluvaldkonnas. Karma õpetab meid armastama ja armastama ja armastama, nii nagu miski muu ei tee ega saa teha. Sa ei saa mõista valu, mida oled kellelegi teisele tekitanud, kui sa ise seda valu ei koge. Sa ei saa arendada endas kaastunnet, kahjutunnet, kahetsust, alandlikkust, halastust ja tundlikkust elu suhtes, kui sul pole karmaseadust sind õpetamas.

Karmaseadus on tegelikult armastuse seadus, mis õpetab meile, et tee teistele sedasama, mida sa tahad, et nemad sulle teeksid. Karma on vajalik hinge arenguks. See õpetab meile, et oma võlad tuleb ära maksta. Just seepärast, et Jumal armastab meid, laseb ta meie karmal meie enda peale tulla. Meie kujundasime selle ja meie peame sellega tegelema. Ainult siis saame me täita oma olemasolu mõtte kui oma Isa-Ema Jumala kaasloojad.

Mõned inimesed küsivad: “Kui surmajärgne elu on nii ilus, miks me ei tohi siis end lihtsalt ära tappa, et saaksime sinna minna?” Dr Moody leidis, et need, kellel on olnud SLK pärast enesetapukatset, kirjeldavad seda ebameeldiva kogemusena. Konfliktid, mille eest nad püüdsid põgeneda, on ikka veel alles. Moody kirjutab mehest, kes lasi end maha, sest oli oma naise surma pärast masenduses. Mees suri, aga ta elustati. Hiljem rääkis ta Moodyle: “Ma ei läinud sinna, kus mu naine oli. Ma läksin mingisse õudsesse kohta … Ma sain kohe aru, et olin teinud vea … Ma kahetsesin väga, et olin seda teinud.” Moody kirjutab, et ta ei mõista kedagi moraalselt hukka, aga lisab, et surmalähedase kogemuse läbi elanud inimesed, kes püüdsid teha enesetappu ja leidsid end ebameeldivalt tasandilt, tunnevad, et see oli nende karistus “reeglite rikkumise” eest, kui nad püüdsid vabaneda enneaegselt oma tegelikust ülesandest – täita oma elus teatud eesmärki.

Ma võin teile öelda, et 99 protsendil juhtudest, kus inimesed on tahtnud järgneda oma surnud lähedastele enesetappu sooritades, ei jõua nad sinna, kus nende kallid on. See on illusioon enesetapudeemonitelt, kes meelitavad inimesi elust lahkuma, enne kui nad on täitnud oma elu eesmärgi. Me peame olema eriti valvsad, kui teame, et keegi võib tahta enesetappu teha. Me peame olema valvsad ka väga agressiivsete mõtteprojektsioonide suhtes, mida mina nimetan agressiivseks mõttesugestiooniks. See võib pommitada inimese meelt, kui see on nõrk või koormatud, ning püüab inimest veenda endalt elu võtma.

Niisiis, mis juhtub, kui inimene sureb enesetapu tagajärjel? Kui inimesel on sinnamaani olnud hea karma, tuleb ta kohe tagasi taassündi, nii et tal ei teki tunnetki, et enesetapp on pääsemine vastutuse või ebameeldivate olukordade eest. Karmalises plaanis võib enesetapp kaasa tuua selle, et sisenetakse otsekohe uude kehasse ning sünnitakse lapsena samasugustesse rasketesse oludesse, et inimene saaks raskeid olukordi uuesti kogeda. Nii on siis, kui hingele antakse kohe uus võimalus taassünniks.

Moody kirjutab, et üks noormees, kes püüdis end tappa, leidis end põrgusarnasest kohast. Mõned, kes olid püüdnud enesetappu sooritada, ütlesid, et nad tundsid, et peavad jääma sellesse ebameeldivasse kohta üsna pikaks ajaks, kui nad oma kehasse tagasi ei jõua. Inimesed, kes on surnud enesetapu läbi ja kes pole kogunud head karmat, võivad leida end kohas, kus on suur pimedus, ebameeldivas limbo-seisundis.

Kui inimesed pole kogunud piisavalt valgust, teenides elu, või pole elanud head elu oma selles või eelmistes eludes, ei saa ilma abita sealt pimedusevallast välja. Ma olen pühendanud palju tunde palvetamisele ja inglite kutsumisele päästma lahkunud hingi. Sina võid samuti õppida neid kutsuma, et su perekond ja sõbrad võiksid jõuda surmajärgses elus paremasse paika. Inglid päästavad nad, aga lahkunud hinged peavad olema teadlikud, et inglid on head olendid, kes tulid neid aitama. Siis ei keeldu nad inglitega kaasa minemast, kui nood saabuvad.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Elizabeth Clare Propheti raamatust “Elu pärast surma”.

MIS SURMAJÄRGSES ELUS TEGELIKULT JUHTUB

Mis juhtub, kui me sureme?
Kas tõesti on olemas taevas ja põrgu?
Mida me võime teisel pool oodata?

Selles põhjalikus, targas ja paeluvas raamatus vastab maailmakuulus spirituaalne õpetaja ja mitme raamatu autor neile ja paljudele teistele küsimustele, heites valgust surmajärgse elu mõistatustele. Tal on võime jälgida hingede teekonda surmajärgsesse ellu ning tema lood räägivad teispoolsuses käinud inimestest ja nende kogemustest. Ta uurib surmajärgset elu puudutavaid eksiarvamusi ning viib meid isegi kinno, et näidata, kas Hollywoodis ollakse asjadest õigesti aru saanud. Ta avab ukse varjatud dimensioonidesse ning sa saad aimu sellest, mis su elus ja su eelmises kehastuses on toimunud, samuti sellest, mida me teeme ja keda kohtame surmajärgses elus. Sa saad teada, miks enesetapp pole lahendus, miks andestamine nii oluline on ja kuidas aidata oma kalleid lähedasi, nii et üleminek ühest elust teise oleks turvaline ja rahulik. Sama tähtis on teada, kuidas su surmajärgse elu võimalused sõltuvad valikutest, mida sa teed selles elus. See selguse ja osavõtlikkusega kirjutatud elu muutev teejuht näitab sulle, kuidas kõige paremini elu võimalusi ära kasutada, kui valmistud ülimaks teekonnaks.

Seotud