Alkeemia lugemisnurk: Margus Vaher: miks mehed petavad?

“Minu ainus eesmärk on aidata naisel meest paremini mõista ja tunnetada. Tema hinge olemust, lihtsust ja õrnust. Ning viisi, kuidas mees elu, naist ja enda eesmärki siin elus lahti mõtestab ning tajub. Et naine rohkem lollide sookollide otsa ei komistaks ja saaks nautida elu sellise jumalannana, nagu ta on ning väärib – sellise mehe kõrval, kellega elu on nagu kirglik tants, mitte aga nagu tagurpidi salto, mis pekki läks,” kirjeldab Margus Vaher oma uhiuut, 1. oktoobril kirjastuselt Pilgrim ilmuvat raamatut. Pakume lugemiseks eksklusiivse katkendi.

Armastuse puudumine

Küllap oled isegi tundnud, et oled küll partneriga koos, ent ta justkui vaataks sinust läbi või mööda või talle tundub olevat ükskõik, kas oled või mitte. Kui kahe inimese vahel armastust ei teki, seksuaalne tõmme pole selleks kasvanud või see nähtamatu maagiline side on suhtes kaduma läinud või varjusurmas, siis on enamasti paratamatu, et selle tühimiku täitmiseks otsitakse või lihtsalt leitakse armsat tähelepanu, hoolimist ja soojust sealt, kus seda saab. Ideaalis on muidugi nii, et teineteisest kaugenemise ilmnedes räägivad partnerid selle omavahel selgeks, võtavad midagi ette puudujääkide korvamiseks või otsustavad koos lugupidavalt erinevat teed minna. Enamasti on seda loota siiski sama sinisilme, kui otsida ausat poliitikut või leida paradiisi maa peal. Kuigi naised on enda tunnetega paremini sina peal, siis naisepoolse armastuse puudumise tunneb varem või hiljem ära ka mees, kes võib tunduda emotsionaalselt puruloll. Kui suhtes vegeteeritakse ilma selle maagilise essentsita, mis hingi tõeliselt ühendaks, ning teeseldakse teineteise võidu suhtemugavuse jätkumiseks, siis miski neid kahte inimest tõepoolest ühendab – nad mõlemad on lambad. Ära must valesti aru saa, mulle lambad väga meeldivad. Aga karjamaal.

Imetluse defitsiit

Naisena oled küllap elus rohkem kui üks kord tundnud, et annad endast suhte jaoks kõik ja panustad meeletult – hoolitsed kodu ja laste eest, ületad mängleva kergusega enda naiseliku intuitiivse tarkusega ilma komistamata ühe reha teise järel, tehes veel ka kadestamisväärset karjääri. Samal ajal näed hoolitsetud ja seksikas välja ning et olla mehele atraktiivne, ilus ja armas, kannatad ära ka need asjad, mis keskmise mehe valust minestama paneksid – olgu selleks intiimpiirkonna depilatsioon või sünnitus või mõni muu ärakannatamise maailmaime. Ning kui sul juhtub olema mees, kes teeb sulle komplimente harvemini, kui kalendris veebruari kahekümne üheksandat kuupäeva näeb, siis teeb ju nõutuks küll. Maksimaalselt nõme on, kui partner ei tunnusta sind ega märka neid armsaid hoolimise märke, mille mittenägemiseks peaks emotsionaalselt ja empaatiliselt pime olema. Kui aga mehel on sisemine silmanägemine korras ja ta paitab sind nii sõnaliselt kui füüsiliselt piisavalt, toetab su püüdlusi, inspireerib, tunnustab ja märkab seda, kui soe, armas ja tubli sa oled, siis tunned end tõelise jumalannana. Sest su põhivajadus – olla aktsepteeritud ja armastatud sellisena nagu oled – saab täidetud. Ja mees vajab täpselt sedasama! Vajab seda, et enda pingutuste kõrval märkaksid ja tunnustaksid ka teda. Ütleksid talle tihti, et oled õnnelik, et sul on nii hea, andekas ja hooliv mees. Ütleksid sageli, et ta on sinu jaoks seksikas ja armas ning sa oled ta üle uhke. Et naudid, kuidas ta sind naisena tundma paneb, kuidas ta armastab ja hoiab. Igas mehes on midagi, mis väärib komplimente. Siis võid kindel olla, et isegi kui tuleb kuskilt mõni hõlptulu lootev harakas, kes su meest mesiste sõnadega püüab ära võrgutada, ütleb mees enesekindlalt ja uhkelt: “Aitäh, ma tean, et olen äge mees – mu naine ütleb mulle seda iga päev“. Võtab küll võõra naise lähenemiskatset komplimendina, ent sellega nendevaheline suhtlus päädibki. Ja mees uinub õhtul magusalt, käed ümber oma naise piha. Ja taas on üks potentsiaalne perekonnalõhkuja leebelt pikalt saadetud.

Allikas: Margus Vaher “Aga miks mehed sellised on?”

Margus Vaheri raamatut “Aga miks mehed sellised on?” saab tellida kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Margus Vaher räägib oma uues raamatus “Aga miks mehed sellised on” avameelselt armastusest, seksist, petmisest ja kõigest sellest, millest muidu mehed ei räägi.
69 naiste ausat küsimust leiab 69 Marguse veel ausamat vastust. Lustime!

Raamatust leiad minu ausad ja humoorikad vastused armsate naiste küsimustele, mis on saabunud pärast minu kahe raamatu, “Tee mehe südamesse” ja “Kuidas armastada naist?” ilmumist minu meilile või FB blogisse “Mis tegelikult loeb?”.” Margus Vaher

Seotud