Alkeemia lugemisnurk | Margus Vaher: Kuidas võrgutada naist?

Kuidas naist võrgutada? Kui oled lühiajaline paugutaja, siis lase aga käia ning räägi end suuremaks ja ägedamaks kui Justin Timberlake ja Meisterjaan kokku. Need naised, keda sul õnnestub ainult ilusate sõnadega ära petta, soovivad enamasti elada veel enda soovkujutelmades ja tahavad alateadlikult sulgeda silmad ärakasutamise ees või on ise sama eesmärgi peal väljas. Win-win. Naine, kes on armastuseks valmis, timmib enda peas su sõnade osakaalu minimaalseks ja hindab su kvaliteeti pigem tegude järgi, kirjutab Margus Vaher oma äsja ilmunud raamatus “Kuidas armastada naist?”.

Teadlik naine on paljude jaoks hirmutav ja teda ära petta on peaaegu võimatu. Ta on intuitiivselt viimase leveli lõpuboss, loeb su energiat ja olemust sama mängleva kergusega nagu leheveergudel koomiksit. Alles siis, kui ta tajub su olemises ja tegudes kvaliteeti ja ehtsust, avab ta sulle enda südame sügavuse, sest on pika otsingu järel lõpuks kohanud meest, kes end selleks ka tõeliselt nimetada võib ja pole seda vaid sõnades.

Jagan nüüd sinuga midagi, mida ma pole kunagi kellegagi jaganud.

Naise võrgutamise suurim saladus on see, et … ära püüa teda võrgutada! Unusta see üldse ära. Võrgutamine on manipulatsioon, aga tema väärib paremat. Targad mehed läbi aegade on soovitanud õppida selgeks kõik reeglid … ja siis need unustada, et saaksid neid paremini rikkuda. Mulle väga meeldib see mõte, sest seda tarkust saab laiendada peaaegu kõigile eluvaldkondadele. Ning kindlasti tasub seda meeles pidada suhtluses ja suhtes naisega.

Nagu sa ei saa täna astuda jõkke, kuhu astusid eile, on ka elu ning naise siseilm pidevas muutumises ja metamorfoosis. Kui naine on avanud sulle oma südame, siis väärib ta sellist kaaslast, kes mõistab ja aktsepteerib teda kõigis tema olemise vormides.

Oled sa kunagi vaadanud naise silmadesse nii sügavalt, et näed seal üheaegselt nii naist, ema, tütart kui last? Kui ilus see on! Need erinevad tundevirvendused – kogetud rõõm, kurbus, iha, viha, armastus, õrnus – peituvad igas naises. Kui ei ole näinud, siis sa pole osanud vaadata. Kui oskad vaadata nii, et näed, siis oled silmitsi müsteeriumiga. Ning olles seda kasvõi korra kogenud, ei tule enam kunagi üle su huulte sellised naist alavääristavad, hinnanguid andvad ning lõhkuvad sõnad nagu lits, nõid või midagi hullemat. Müsteeriumi kogemisest saab alguse naise tõeline väärtustamine, austamine ning ehk kunagi ka muutumine armastuseks.

Naise köitmise tegelikuks võtmeks on tema mõistmine, mis on võimalik temaga rääkimise ning tema tunnetamise kaudu. Ainus, mis loeb, on ühendus! Tänu mõistmisele saabub ühendus ja tänu ühendusele on sündinud maailma kõige suuremad armastuslood, valgustumised ja kordumatu ilu. Kui me juba oleme valinud kehastuda siia mõnusalt madalsageduslikku maailma, siis miks mitte teha sellest tõeliselt tähendusrikas holistiline lõbusõit läbi elu. See on aga võimalik ainult siis, kui mõistame ja aktsepteerime naiselikkust ja mehelikkust sügavuti ja sundimatu kergusega.

Mulle näib, et naised otsivad alateadlikult võlurit, kes suudaks nende naiselikku maagiat vastu võtta ja käsitleda ning kui vaja, seda ka läbi enda meheliku võlukunsti tasakaalustada. Mõistmine loob ühenduse ning see omakorda on maailma kõige suurem külgetõmbejõud. Unusta võrgutamine, linn on ülekantud tähenduses sinu, kui lood ühenduse läbi mõistmise. Selleks aga pead kõigepealt armastama ja tundma ennast.

Iga naine väärib armastust. Ta ei pea seda ära teenima. Mida varem seda mõistad, seda varem avastad enda jaoks universumi alkeemilise allika, mis valab sind elus külluslikult üle millegagi, mida oma sisimas oled ehk seni vaid sõnatult aimanud ja igatsenud. Naine ei ole nagu investeerimisportfell, milles on vaja enda riske panustamisel hajutada ning kõiki mune mitte ühte korvi asetada. Vastupidi, tõeliselt vinge tootluse saavutad siis, kui panustad tingimusteta ja riskid kõigega, jätmata endale tagasiteed. Miks ma seda nii enesekindlalt väidan? Sest naise armastus, imetlus ja tähelepanu on lihtsustatult väljendades nagu emake Maa – tema eest hoolitsedes ning teda vastutustundlikult armastades valab ta sind üle rikkalike andide, merekohina, tervendava tuule ja toitva päikesevalgusega. Kui ilmutad veidigi pohhuistlikku tänamatust, siis saad vastutasuks fuuria või veetleva Meduusa, kes on võimeline sind silmapilguga enda haledaks varjuks muutma. Ning pehme ja elastse voolitava savi asemel oledki märkamatult muutunud jäigaks südametuks kivikujuks. Kõike seda on võimeline korda saatma naiseliku energia seletamatu määdžik. Sina oled see, kes valib, millise võlujõu jumalannas äratad või uinuma sunnid.

Ükskõik kui vastuoluline see ei tundu, siis sa oled naise jaoks ideaalne siis, kui sa ei püüa seda olla. See ei tähenda, et peaksid olema mölakas, küll aga seda, et ta on juba näinud umbes tuhat ja üks meest, kes on teeme-seda-mida-sina-tahad tüüpi pehmokunnid. Peaaegu iga naine on lummatud partnerist, kes on eneseteadlik ja julge ning võtab talt ära koorma alati ise otsustada, mida koos tehakse. Ta hindab kõrgelt seda, kui initsiatiivi võtab partner, pakkudes välja mõne retsepti, mis võiks koos veedetava kvaliteetaja menüüs olla. Kui kaaslane pakub välja endale kõige südamelähedasema variandi, siis tuleb naine kala püüdma või karti sõitma ka juhul, kui ta oli eelmises elus vegan või flegmaatik. Initsiatiiv on mehelik ja see annab naisele võimaluse kulgeda ja hõljuda tema naiselikkuses. See on midagi, mida naine hindab kõrgelt ja mis täidab ta pikas perspektiivis õrna imetluse ning tänutundega.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Margus Vaheri raamatust “Kuidas armastada naist?”.

Tule raamatu “Kuidas armastada naist?” esitlusele!

12. novembril kell 18 Viru Keskuse Rahva Raamatus

14. novembril kell 18 Tartu Tasku Rahva Raamatus

16. novembril kell 15 Pärnu Port Arturi Rahva Raamatus

Seotud