Alkeemia lugemisnurk | Kuidas leida ja hoida mehe armastust?

Armastus on keeruline. Sa armastad kedagi, kes sind vastu ei armasta. Sa ei tunne enam armastust inimese vastu, keda arvasid armastavat igavesti. Sa pettud inimeses, keda armastad. Või ta jätab su maha. Sa armud kõrvuni kellessegi, aga ta kaob su elust. Sa oled saanud haiget, sa oled kogenud tõrjutust ning sinu süda on murtud. Armastus võib olla traumeeriv ja haiget tegev isegi parimatel päevadel. Aga kas pole huvitav, et kuigi armastus võib nii palju haiget teha, tahame seda ikka oma ellu? Me lapime oma südame kokku ja rühime tõelise armastuse lootuses edasi. Miks? Miks jälle kõigega riskida? Sest miski pole nii hea kui armunud olla, kirjutavad Matthew Hussey ja Stephen Hussey oma raamatus „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Pole midagi paremat pühapäevahommikutest inimese kõrval, kellesse sa kõrvuni armunud oled. Pole kaunimat heli kui armastatu suust kuuldud lihtne „tere!“. Pole olemas äriprojekti, edutamist, puhkust ega raha, mis südant sedavõrd laulma paneks kui armastus. Millised ka poleks su eelnevad kogemused meestega olnud, tõenäoliselt proovid sa taas armastust leida. Seekord aga tahaksin, et sa lähed seda otsima varustatuna teadmiste ja oskustega, mis aitavad sulle tagada unistuste mehe leidmise.

Nii sageli kuulen küsimust „Kus on kõik head mehed?“. Nad on igal pool ümberringi! Sa lihtsalt ei kohtu nendega seepärast, et sa pole andnud endale selleks võimalust. Ma ei räägi sellest, et sa peaks võimaluse andma igale pleikarile, kes baaris sulle silma teeb, vaid meestest, kes vastavad sinu standarditele ja väärivad sinu aega ja tähelepanu.

Mehe leidmine ei tähenda ainult otsimist. See tähendab ka sellise elu elamist, mis köidab sind igal tasandil ning loob seeläbi võimalusi paljude inimestega suhtlemiseks. Selge on see, et mõnedega käid sa lihtsalt niisama väljas, aga nende hulgas võib olla ka sinu unistuste mees.

Minu poolt õpetatavatest tehnikatest saadav tegelik kasu seisneb selles, et sinu elu kvaliteet tõuseb. Kirglikku elu elavad naised on seksikad ja atraktiivsed.

Selles raamatus õpetan ma seda, kuidas olla ilma meeleheitel olemata või kerglast muljet jätmata aktiivne, ning seda, kuidas valida endale meelepärane mees, kuid teha nii, et tema on see, kes sinu soosingut püüdma hakkab. Eelkõige näitan, kuidas teha seda loomulikult, ilma et sa peaks mingeid mänge mängima.

Kui ma alles hakkasin tüdrukuid vaatama, mõtlesin, et kuidas küll teised suutsid saada endale tüdruku, keda nemad tahtsid. Mina seda ei osanud ja pidin leppima sellega, kui keegi mind valis. See ajas mind täiesti närvi. Juba väga noorena teadsin, et on olemas mingid külgetõmbereeglid, millest mina aru ei saanud. Minu enda küündimatuse tekitatud frustratsioon ajendas mind õppima, kuidas saada tuttavaks mind köitvate tüdrukutega, kuidas nendega rääkida, kuidas neis huvi tekitada ja kuidas neid endasse armuma panna. Aastate möödudes muutusin enesekindlamaks ja edukamaks.

Uskusin, et olin avastanud midagi, mida võiks teistelegi jagada, ning nii ma hakkasin teisi omasuguseid koolitama. Minu tegevus coach’ina ehk elustiili juhendajana kasvas kiiresti ning vaid mõne aastaga olin õpetanud enam kui kümnele tuhandele mehele, kuidas naisi ligi tõmmata.

Eneseabina mõeldud tegevusest kasvas välja töö, mis tegi mind tuntuks üle kogu Suurbritannia. Osalesin isegi ühes dokumentaalfilmis ning meedias sain hüüdnime Hitch (2005 linastunud romantilise komöödia järgi, kus Will Smith elukutselist „kohtinguarsti“ mängis.) Ükskord juhtus nii, et esinesin kolmesajale mehele ning alustuseks küsisin naljatlemisi: „Nii, kas siin on kedagi, kes naisi voodisse saada tahab?“ Saalis polnud ühtegi naist. Kohalolijatel polnud mingit põhjust valetada või ebasiiras olla. Oleks võinud arvata, et kõik tõstavad käe. Milline mees ei tahaks seksida? Kuid käe tõstis vaid 60 protsenti meestest. Seepeale küsisin: „Kes teist suurepärast suhet leida tahab?“ Ja kas sa tead, mis juhtus? Absoluutselt kõik saalis viibinud mehed tõstsid käe.

Selgub, et mehed tahavad sama, mida naisedki: kestvat, tähendusrikast suhet. See kätemeri jäi mind kummitama. Mõtlesin, et kui naised seda meeste kohta teaks, usuks nad ehk tõelise armastuse võimalikkusesse veidi rohkem. Esmalt tundus mõte naiste koolitamisest hirmutav. Kuidas saaksin mina naisi mõista ja asju nende pilgu läbi vaadata? Miks peaks keegi mind kuulama? Ma olen mees. Kuidas saan mina aidata?

Aga siis hakkasin mõtlema, et ma ju tean, mida mehed mõtlevad. Olin aastaid tegelenud sellega, mis mehi käivitab ja mida nad otsivad. Aga kui võtaks kogunenud teadmised ning jagaks neid naistega, aitamaks neil seeläbi armastust leida? Ma saaks aidata sellega, et neid märgataks, neid välja kutsutaks, et neid lugupidavalt koheldaks. Võib-olla saaksin isegi aidata neil abieluettepanekuni jõuda, mis nii paljude mu naistuttavate arvates ilmvõimatu oli.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Matthew Hussey, Stephen Hussey raamatust „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Matthew Hussey on üks kuulsamaid briti suhteeksperte, kes räägib siin raamatus lustlikul ja lennukal viisil, kuidas luua uusi romantilisi ja ka sõprussuhteid. Igas vanuses. Mul on selline väljend nagu „elu ühel kaardil“, mis võtab kokku elu erinevaid olukordi. Võid päris noorena avastada, et sul pole oma sõpruskonda. Tööd kaotades selgub, et sinu identiteet tugines ametile, või laste suureks saades mõistad, et oled olnud pühendunud perele ja enda elu polegi.
Nagu investor pangas, peab ka elus riske hajutama. Näpunäited raamatus ja praktilised harjutused on kulla väärtusega nii loomult tagasihoidlikele, aga ka neile, kel pole tõrget lobiseda tühjast-tähjast.
Hussey räägib, kuidas luua enesekindlust, seada latti kõrgele, olla ihaldusväärne, ja ka sellest, kuidas flirtida. Oskus panna õhk elektrist särisema on vaimustav sõltumata suhtestaatusest. Kogu raamat on lõbus lugemine, kuidas ehitada üles elegantseid suhtlusmaneere ja luua vastastikku võluvaid suhteid.
Heidit Kaio

ajakirja Eesti Naine peatoimetaja

Kuidas siis seda ühte ja ainust leida, millest unistavad kõik inimesed? Autor annab siin raamatus naistele nõu, kuidas uute inimestega tutvuda ja suhteid luua, samuti räägib ta sellest, millest mehed mõtlevad ja mida nad suhtelt ootavad. Tema meetodid on aidanud paljudel naistel leida armastuse, mis jääb terveks eluks kestma. Matthew läbinägelikkus, aupaklikkus ja südamlikkus muudavad selle raamatu omalaadseks käsiraamatuks, milles räägitakse kõigest, alates esimesel kohtingul käimisest kuni emotsionaalse läheduse saavutamiseni. See on hädavajalik raamat kõigile, kes igatsevad leida oma ellu seda üht ja õiget.

Seotud