Alkeemia lugemisnurk | Kui õpid oma kaitsekestasid avama, siis koged just sellist läbiraputust ja armastust, millest oled alati unistanud

Kas oled valmis avatult kogema sügavat armastust ja naudinguid? Iga naine teab seda muinasjuttu, et tuleb leida vaid õige mees, pakkuda talle, mida ta tahab ja vajab, ning ta armastab sind elu lõpuni. Aga kui see müüt, mida sul on kästud uskuda, osutub valeks – kui sa tajud sügaval südames, et oled hakanud leppima vähemaga, kui tegelikult võimalik on – kuidas siis tõmmata ligi ja hoida enda kõrval meest, kes suudab pakkuda sulle seda, mida sa kõige kirglikumalt igatsed?

Oma südame andmine või reetmine

Muinasjutud käsivad sul uskuda, et kui leiad õige mehe ja annad talle seda, mida ta tahab ja vajab, siis armastab mees sind igavesti. Aga nii see ei käi. Sa ei saa mehe armastusele loota. Ta kas uitab naiste juurde, keda peab sinust veetlevamaks või jääb küll sinu juurde, ent ei sisene sinu südame sügavustesse. Võib-olla ta isegi tahab sind sügavalt armastada, aga ei oska.

Su kallim ei saa arvatavasti üldse aru, kuidas sa tema pealiskaudsuse ja pühendumatuse tõttu pidevalt kannatad. Ta istub sinu kõrval või lamab sinu peal – ja ometi on ta lõksus omaenda mõtetes, omaenda aistingutes, oma projektide, eesmärkide ja plaanide Exceli tabeli maailmas. Mehe emotsioonide ulatus näib nii kitsas – õnnelik on ta siis, kui on edukas, ja õnnetu siis, kui läbi kukub – ja sinu emotsioonide skaala näib nii külluslik, lai ja selgete äärmustega. Kui lased oma emotsioonidel takistusteta voolata, jookseb mees minema. Ta ei tule toime sinu emotsionaalse tugevuse ja sügavuse järele januneva seksuaalse ihaga. Ta võib sind isegi hulluks pidada.

Sõltumata sellest, kas te lähete lahku, lootuses jõuda parematele marjamaadele, või jääte kokku, olles näiliselt rahul, kuid sisimas surres ja midagi enamat igatsedes – mõlemal juhul lepid sa lõpuks ikkagi hoopis vähemaga, kui su süda võimalikuks peab. Sa sobitad päevad ja minutid töötamisele, pere eest hoolitsemisele ja sõpradega suhtlemisele. Ja õhtul voodis, kas koos kallimaga või üksi, oled sa rampväsinud ja vales elamisest stressis, su keha ei laineta naudingutes, su süda ei purska avanedes valgust. Sinu sügav armastus ootab ja kuhtub.

Mehed muutuvad ebamääraseks ja pühenduvad vähem

Kui su mehe südant ümbritsevad kestad, siis kaotab ta ühenduse oma elu tõelise tõe ja sügava südame suundumusega. Ta hakkab elama vales. Ta teab, et ta ei jaga talle antud suurimat andi ei sinu ega maailmaga. Ta teab, et on oma tõelise unistuse maha müünud. Ta on leppinud mugavuse ja turvalisusega.

Miski ei tee mehele rohkem haiget kui tunne, et ta ei tea oma kõige sügavamat sihti – või ei julge selle järgi elada, kuigi teab. Nii et kui sinu mees on nagu enamik mehi, kannatab ta sügaval sisimas tohutult – mitte et teie suhtes poleks piisavalt intiimsust, vaid ta tunneb end eksinuna ja teab, et raiskab oma elu.

Teda hirmutab võimalus jääda ilma mugavusest ja turvalisusest, mille annavad talle perekond, kodu, raha või hea tervis ja nii hoiabki ta end tagasi ega võta ette seda ainukest sammu, mis tema valu raviks: ta kardab pühendada elu oma sügavaima tõe avastamisele, ta ei julge sulle, perele ja kogu maailmale oma sügavaimat olemust kompromissitult paljastada. Ta kardab isegi hirmust vabaneda, sest see läheks talle maksma kõik selle, mida ta kunagi on omandanud ja teadnud.

Mees saab vaba olla ainult ühel moel – surra igal hetkel, lasta kõigest lahti, tunda oma südame sügavaimat tõde ning pakkuda end sulle ja kõigile, end vaos hoidmata. Ainulaadsetes annetes väljenduv sügav teadlikkus on kõik, mis mehel pakkuda on, ja see on ka kõik, mida sina tegelikult vajad. Sa tahad tema jagamatut pühendumist, tema tõelist ja siirast armastust, tema avatud ja paljastatud südant, mis tunneb sinu südant.

Kui mees ei jaga sinu ja maailmaga oma sügavaimat olemust, vaid pakub väga vähe, siis sa tunnetad seda ja kannatad selle stressi all, mida tema ebamäärasus ja hirm tekitavad. Kui oled intiimselt koos mehega, kes elab sellist elu – oma mugavuses ja turvalisuses lihtsalt etendab elu, olles kaugel oma tõelisest südamest -, kuidas saaksid siis talle seksuaalselt avaneda? Kuidas oleks võimalik täielikult avada oma süda ja keha mehele, kel pole aimugi, mida tema enda süda tegelikult tahab? Loomulikult sulguvad su süda ja keha sellise mehe ees, et kaitsta oma avatust ja sügavust mehe ebamääraste torgete eest. Isegi kui sa meest tõeliselt armastad, on sulle vastik tema võlts nägu ning sügavuse, tõelise pühendumise ja südame suuna puudumine. Su mees on end valu suhtes tuimaks teinud, et ellu jääda, et taluda teadmatust oma sügavaimast sihist. Ta on raisanud aastaid lamedate ja pinnapealsete eesmärkide tagaajamisele ning leppinud igasuguse eduga, mida tal on õnnestunud saavutada. Sa tunned, et mees on eksinud, ükskõik kui edukaks ta iseennast peab.

Sa tunnetad väga teravalt tema sügavat potentsiaali – tema tõelisi andeid ja südame tegelikku külluslikkust – ja oled sama tundlik tema enesepettuse suhtes; selle suhtes, kuidas ta endale valetab; millise vahemaa ta tekitab enda ja oma südamesoovide ning enda ja sinu südamesoovide vahele. See kaugus teeb sulle haiget. Tema võlts rahulolu teeb sulle haiget. Mehe tuimus enda ja sinu kannatuse suhtes valmistab sulle pettumust ja tekitab sinus lõpuks viha. Sina tahad, et mees annaks ennast täielikult – mitte ainult enda, vaid ka tema ja kõigi elusolendite heaolu nimel -, aga tema ei paista aimavatki, millest sa räägid.

Kui mees elab oma hirmudega ja kaitsemüüride taga, selle asemel et avaneda ja pakkuda oma südame suurimat andi, siis väheneb tema teadlikkus veelgi ning tema tuimus on nagu kilp, mida toidavad valed, mis tühiste ambitsioonide tõttu stabiilselt muudkui kuhjuvad. Aja jooksul hakkab mehe tähelepanu piirduma ainult tema enda tillukese maailmaga. Sa ei tunne, et mees oleks sinuga isegi siis, kui ta sinusse seksuaalselt siseneb. Muidugi on ka teie seksuaalelu pinnapealne – mees on muutunud pinnapealseks ega tunnegi enam, millisesse kookonisse on pigistatud tema süda.

Naiste kehas tekib stress ja nende süda sulgub

Et kaitsta oma südant enesekeskse, tundevaese ja teadlikkuseta kallima tahtmatu vägistamise eest, tuleb naisel ehitada oma kaitsemüürid. Su sügav tupp tõrjub mehe mehaanilisi tõukeid. Su süda tõmbub tema seosetutest kriitilistest ja solvavatest sõnadest kokku. Iga kord, kui üritad oma mehele avaneda, teeb ta sind maha, justkui oleksid su tunded valed, haiged või sinu mure. Ta küsib, kuidas sa end tunned, aga sinu tunded on liigasuured ja keerukad, et neid saaks pigistada ühte lihtsasse vastusesse. Ja nii kuritarvitab ta sind üha uute küsimustega ja veenab sind, et oled temast liigses sõltuvuses, et peaksid ise enda eest vastutama, et sinu “emotsionaalsed probleemid” on sinu omad ja temal pole nendega midagi pistmist.

Sina aga tunned, et tema süda on sinu omaga seotud; see, kuidas ta oma elu elab – tema tähelepanu vähimgi nihkumine, tema nihelemine või vaevukuuldav hääletooni muutus -, seekõik mõjutab su südant ägedalt. Näib, et mees suudab elada endale keskendunud maailmas, kus ta saab oma sihte taga ajada sõltumata sellest, mis sinuga toimub. Aga sinu süda on otseselt seotud tema südamega, justkui ühendaks teid kahte tunnete niidistik, seega tõuseb su süda taevasse või vajub põrgusse koos mehe südamega – sama juhtub ka sinu usaldusega. See ei tähenda, et oleksid nõrk, kuigi mees võib üritada sind selles veenda. Sinu naiselik süda on energiavoole ja emotsioonidele palju tundlikum kui tema mehelik süda. Tegelikult reageerib sinu süda mehe teadlikkusele – kui sügavalt ta sinule ja elule pühendunud on – hoopis tundlikumalt kui tema süda. Mees ise on oma pühendumise puudumise suhtes tuim ega näe, millise tegusa pinnapealsusega laseb ta oma tähelepanu tühistesse, kuid kõikehõlmavatesse ettevõtmistesse ja mõtetesse mässida.

Sinu südame tundlikkus võib olla mehele suurepärane kingitus. Sinu kannatustest, kui sa väljendad neid täielikult ja vastutustundlikult, võib mees õppida palju selle kohta, kuidas ta kogu maailmale haiget teeb, kui ta teadvus on enesekeskne ja tundetu. Sinu haavatava südame tugevus võib inspireerida mehe sügavaimat olemust ja panna teda pühendunult avanema, andma oma armastust sulle ja maailmale ilma hirmuta – tegelikult mees ihaldabki just sellist vabadust kõige rohkem. Ent sa saad teda aidata ainult siis, kui oled ise avatud.

Võimalik, et olles aastaid koos olnud vaid pinnapealsete meestega, oled sulgunud, et kaitsta end pideva südamevalu eest. Vastasel juhul oleksid hulluks läinud. Iga kord, kui su mees eemale triivib, hajameelselt end sügab, raiskab aega teleri ees või teeskleb intiimset suhtlemist sinuga, kuigi on tegelikult hõivatud enda mõtete ja aistingutega – iga kord, mil su mees ei ole täielikult kohal või hoiab end hirmu ja tuimuse tõttu tagasi, pettes nii sind kui ka ennast, siis su süda murdub. Nii oledki arvatavasti end tuimemaks treeninud. Sa suudad lamada mehe all, kui ta sinu kohal küürutab – ja saada sellest ehk isegi väikse ja pinnapealse kliitorinaudingu -, aga sisimas valdab sind traagiline südamevalu, kuna mehe tundeleigus ja pühendumise puudumine ei raputa sind avatuks Jumalale.

Sa suudad istuda ja kuulata meest, kui ta räägib oma tobedatest projektidest, ilma et kisaksid ja karjuksid: “Ärka üles! Ava omasüda! Sa raiskad oma elu ja tapad mind oma keskpärasusega!” Sinu valu ja viha on peidetud tsiviliseeritud stressi alla: sategeled enda huvidega, veedad aega koos sõpradega ja üritad oma mehele võimalikult vähe oma muredest rääkida. Kui laseksid esile tulla oma tõelistel tunnetel selle kohta, kuidas mees sind kohtleb, siis sa kas hirmutaksid ta oma mäsleva ängiga eemale või hammustaksid suures raevus tal pea otsast. Aga vähemalt tahab ta sinuga koos elada, vähemalt on teil enam-vähem normaalne elu, nii et seda, mida te jagate, pole vaja oma kõige sügavamate soovide nimel ohverdada.

Sa petad oma sügavat südant samamoodi nagu su mees. Sa lepid pinnapealse armastusega, nii nagu su mees lepib pinnapealse sihiga. Te mõlemad teate, et elada saab ka sügavamalt, ent hoiate ometi mõlemad oma armastust tagasi ega paku end täielikult ei teineteisele ega maailmale.

Mehe pinnapealsus väljendub ebamäärasuses, sihituses ja pühendumise puudumises. Sinu pinnapealsus annab endast märku su keha kaudu. Sinu kaitsekestad on sõna otseses mõttes sulgenud su südame, tupe, kõhu – kõik su ihu kõige haavatavamad ja pehmemad piirkonnad on karastunud solvangute, vägivalla ja äraütlemise turmtules, mida mees sihitu rapsimisega sinu poole saadab. Su keha kõige naiselikumad piirkonnad võivad olla haiged või siis naudingutele sulgunud. Su energia jääb kinni ja emotsioonid allasurutuks. Su südamesoovid on nii sügavale maetud, et sa võib-olla ei loodagi enam midagi paremat kui lihtsalt enam-vähem suhet. Su sügav soov olla võetud, lahtiraputatud, avatud ja piiritu armastuse ja õndsusega Jumalale pakutud on peaaegu täielikult kadunud meeleheitlike, pettumust valmistavate ja reetlike aastate taha.

Ei sina ega su mees looda enam, et keegi teie vajadusi rahuldaks. Te ei sõltu enam teineteisest, olete sellest vajadusest välja kasvanud. Aga arvatavasti oled sa iseseisvuse faasi kinni jäänud. Arvatavasti oled lõksus uskumuses, et ainult sina ise saad end õnnelikuks teha: sina vastutad oma õnne eest, sinu kallis vastutab oma õnne eest ning et oma südame pakkumine ilma end tagasi hoidmata on nõrkuse tunnus. Selline uskumus tekitab kohutava ja pideva eraldatuse tunde.

Sõltuvuse ja sõltumatusega seotud vajadustest kõrgemale tõustes saad õppida armastama nii, et su kaitsemüürid lagunevad ja sa kasvad ja avaned ega vaja enam kaitsekestasid. Saad lasta sügavatel südamesoovidel pinnale tõusta ja kogu kehaga ehedat armastust väljendada. Kui õpid õrnalt oma kaitsekestasid avama, siis on sul võimalik lõpuks kogeda just sellist läbiraputust, millest sa alati oled unistanud, ja siis saad pakkuda oma täit armastust kingitusena kõigile.

Kui oled valmis, võid turvalisuse piire ületada ja ennast ümbritsevale avada. Aga võid lahti sulada ka kahe keha seksuaalses andumuses. Sa võid avaneda, tunnetada ja “sisse hingata” kõike – oma kallimat, perekonda, sõpru, kõiki – nähes neid oma avatud südamega kui kingitusi. Sa võid elada jumaliku armastusena just praegusel hetkel avanedes ja hingates. Sa saad pakkuda oma elu, justkui siseneks praegune hetk sinusse nii nagu su armsam, nagu tantsitaksid sind armastuse vabalt voolavad hoovused; su süda on andvalt avatud ja saadab oma hingust nii kaugele kui silm näeb ja käsi sirutub. Sa saad avaneda armastusena, mis elab meis kõigis.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust “Tõeline seksuaalsus”.

Käesolevas raamatus käsitleb David Deida põhjalikult naiseliku intiimsuse kõiki aspekte alates seksuaalsusest ja armatsemisest kuni perekonna, karjääri, emotsioonide, usalduse ja pühendumiseni. Iga peatükk algab kirjaga, milles autor pöördub mehena lugeja kui oma kallima poole ja innustab teda praktiseerima armastust kui elavat kunsti. Lugeja saab teada: kuidas hinnata oma praegust suhet ja kuidas valida endale sügavalt terviklik mees, kes rahuldab su keha, südame ja vaimu vajadusi; milline on seksuaalsuse olemus ja kuidas arendada endas võimet kogeda teise inimesega jumalikku ühendust; millal tuleks suhe lõpetada ja kuidas tulla toime tühimikuga, mis pärast mehe lahkumist su ellu jääb; kuidas aidata endal ja oma kaaslasel jõuda eraldatusest avatusse, kuidas kogeda andunult ja usalduslikult kahe keha ühtsust. Iga naine tahab sügavalt armastada ja olla sügavalt armastatud. Olenemata sellest, kas oled suhtes või mitte, sinu südames on armastus ja igatsus nagu kõigi inimeste südames. Aga sa tõmbad ligi sellist meest, kes on valmis ja suuteline avanema ja pühenduma just sama palju kui sa ise. Deida käsitleb põhjalikult, kuidas oma igatsust armastuse järele ehedalt välja näidata ja kuidas oma armastust jagada. DAVID DEIDA korraldab vaimse arengu ja sügava intiimsuse alaseid kursuseid üle maailma. Tema paljukiidetud raamatud, sealhulgas “Tõelise mehe tee”, “The Enlightened Sex Manual” ja “Blue Truth”, on tõlgitud enam kui 20 keelde.

Seotud