Alkeemia lugemisnurk | Kaasahaarav katkend Anneli Urge äsja ilmunud romaanist “Šokiterapeut”

Pakume lugemiseks katkendit Anneli Urge värskelt ilmunud teisest romaanist “Šokiterapeut”. Tänapäeva teemasid lahkav põnevusromaan ei jäta lugejat külmaks ja pakub närvikõdi kuni viimase leheküljeni.

Esoteerika Koda oli linna kuumim esoteeriliste õpetuste maaletooja. Pärast kümmet tegevusaastat skooris ta kõigi teiste eneseabi- ja enesearengukoolitusi korraldavate firmade ees vaieldamatu turuliidrina nii õppurite arvukuse kui ka kuuekohalise kasuminumbri poolest. Kirjade järgi oli koja eesmärk korraldada enesearengukoolitusi inimestele, kes tahavad parandada oma elu kvaliteeti nii tööl kui eraelus, et elu väljakutsetega edukalt hakkama saada. Koja õppekava vastas igale maitsele. Üldinimlike psühholoogiliste teemade kõrval jagati seal õpetusi inimese energiaväljast, tšakratest ja kvantfüüsikast. Osaleda sai selgeltnägemise, alkeemia, kristalliteraapia, astroloogia ja taro kaartide ladumise kursustel või õpitubades, kus mediteeriti, praktiseeriti erinevaid joogastiile, jagati loodusravialaseid nõuandeid või tõlgendati inglite sõnumeid. Koda korraldas ülipopulaarseid tantraõhtuid, kus oli raskusi rahva saali ära mahutamisega. Lisaks tubastele tegevustele organiseeris Esoteerika Koda ka müstilisi ja meeliülendavaid väereise erinevatesse pühapaikadesse.

Olenemata kopsakatest õppemaksudest jätkus huvilisi kõikjale. Kõigi õppurite rõõmuks avas Esoteerika Koda nüüd oma uksed uutes õpperuumides, mis asusid linnalähedases värskelt renoveeritud Kivialuse mõisa peahoones. Hoolimata sellest, et seoses uude koolimajja kolimisega lisandus märgatavalt suur summa ka kõigile õppemaksuarvetele, käis siin juba kell pool kümme hommikul vilgas tegevus. Peamiselt nooremapoolses keskeas naised ja mõned eatud hipsterivälimusega mehed kogunesid vestlusgruppidesse, mis täitsid mõisa peahoone avara fuajee elevil jutuvada ja seda ilmestavate imetlushüüetega.

Pärast kümmet aastat esoteerikaõpinguid kitsavõitu ja veidi räämas rendipinnal linna agulirajoonis oli ajaloohõngune mõis oma eksklusiivse interjööriga pretsedenditult luksuslikum koolituspaik. Valgete sammaste ja kollase fassaadiga klassitsistlikus arhitektuuristiilis mõisahäärber koos selle juurde kuuluva hallist paekivist kõrvalhoonete kompleksiga asus iidse parkmetsa keskel, mis tekitas sedalaadi õpinguteks sobivalt loomingulise ja müstilise aura.

Tähelepanelik silm märkas siiski, et peahoone fassaad ja katus olid küll värskelt renoveeritud, kuid kõrvalhooned alles ootasid taastamist. Mõisakompleksi vahetusse lähedusse rajatud parkla oli autosid täis, mis andis tunnistust rohkearvulisest seltskonnast. Facebooki reklaami kohaselt oli mõisa peahoone esimesel korrusel aastaringselt avatud gurmeerestoran ja ülemisel korrusel olid luksuslikud hotellitoad, mida opereeris Mõisahäärberi OÜ, kes võõrustas ka Esoteerika Koja koolitusi, üürides välja kõrgetasemelise tehnikaga varustatud konverentsiruume ja pakkus osavõtjatele nii majutus- kui toitlustusteenust.

Täna oli avar banketisaal rohkearvulise õppeseltskonna tarvis auditooriumiks kujundatud. Mugavad pehme samblarohelise polstriga tooliread katsid värskelt poonitud tammeparketist põrandat ning moodne audio- ja videotehnika oli paigutatud selleks spetsiaalselt valmistatud tumedast puidust riiulile. Saali tagumises nurgas oli loengust osavõtjaile kaetud rikkalik kohvilaud soolaste ja magusate suupistetega. Põrandate poonimisvaha vänge lõhn segunes siin värske kohvi aroomi ja šokolaadikookide magusa hõnguga, tekitades saali sisenejas tunde, nagu sattunuks ta romantilisse Jane Austeni mõisaromaani.

Mahe kellahelin andis märku loengu algusest ja sädistavad naised, kes viimaseid porgandi- ja selleriviile näksimiseks sõrmede vahele haarasid, liikusid kohvilauast eemale kohti sisse võtma. Demonstratiivne veganlus oli selles seltskonnas staatuse sümboliks.

Kui kõik kakssada istekohta täitunud olid, sisenes saali veinpunasesse galakleiti riietatud pilkupüüdev volüümikas naine. Tema mahagonivärvi juuksed olid pidulikult soengusse sätitud. Naise glamuurset välimust rõhutasid ekstravagantsed värviliste kividega kaunistatud käsitööehted. Tema nägu oli oskuslikult meigitud ning näoilme väljendas vaid rõõmu ja rahulolu. 40-aastane daam nägi välja kui Universumi Kuninganna inimkehastuses.

Esoteerika Koja enamusosanik proua Stella Loits, kodanikunimega Ella Loit, tippis kõrgetel tikk-kontstel siidi kahisedes auditooriumi etteotsa. Saalisviibijad ahhetasid ja hetke pärast kõlas vali aplaus. Naine manas näole siira naeratuse ja hakkas kaasa plaksutama. Kui ovatsioonid vaibusid ja vaikus maad võttis, köhatas ta hääle puhtaks, kergitas esiletükkival “juudininal” lillekujulisi prilliraame, kohendas vallatult soengust väljarippuvat oimulokki ning alustas siis tervituskõnet Pärsia luuletaja Jalāl ad-Dīn Muhammad Rūmī tsitaadiga inspiratsiooni kohta: “See on sinu tee – ainult sinu oma. Teised võivad seda sinuga koos käia, kuid keegi ei saa seda sinu eest käia.”

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Anneli Urge raamatust “Šokiterapeut”.

Ohtlikult atraktiivse välimuse ja avatud olekuga noor meesterapeut Kevin Jung on esoteerikamaailma uus säravaim täht. Justkui küllusesarvest voolab talle kõike seda, mida elult üldse soovida – kaunid naised, raha ja kuulsus ümbritsevad teda igal sammul, kuni päevani, mil Unelmate Klient mehe hingerahu röövib ja minevikuvarjude Pandora laeka avab. Kevin Jungile saab peagi selgeks, et kõik, mida raha eest saab osta, on odavalt saadud. Romaanis “Šokiterapeut” jätkab Anneli Urge oma esimese raamatu “jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne” kriminaalset saagat katkematu põnevust kruviva jutustusena võltsvaimsusest, reetmisest, võimuihast, rahapesust, uimastitest ja seksist. Ülipopulaarse enesearengualase koolitusfirma Esoteerika Koja intriigid ja spirituaalsuse sildi taha varjatud vaenuteod põimuvad sujuvalt Põhjamaade Investeerimispangas toimuvate rahapesuskeemidega ja Ameerika kultussekti NXIVM seksikaubanduse radadega, viies lugeja Vene konsulaadi kaudu Istanbuli allilma välja. Romaaniga “Šokiterapeut” tõestab Anneli Urge taas, et on loominguline naine ja storyteller, kellest väärtuslik töökogemus advokaadina ja mahukad psühholoogiaalased eriteadmised on kujundanud hea inimesetundja. Varem on Anneli Urge sulest ilmunud ilukirjanduslik teos “jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne” (2019, Pilgrim). Tema koostatud on ka “Ilusad suured tüdrukud Kaire Vilgats ja Dagmar Oja” (2020, Pilgrim).


Seotud