Alkeemia lugemisnurk | Julge unistada: Sa tõmbad ligi seda, millest mõtled!

Kui sa ei kohtle end nii, nagu tahad, et teised sind kohtleksid, siis sa ei suuda kunagi muuta asjade olemisviisi. Sinu teod on su jõulised mõtted, nii et kui sa ei kohtle end armastuse ja respektiga, siis saadad välja signaali, nagu poleks sa piisavalt tähtis, vääriline või paremat ära teeninud. Selle signaali edastamine jätkub ja sa koged üha enam situatsioone, kus inimesed ei kohtle sind hästi. Inimesed on lihtsalt tulemus. Sinu mõtted on põhjus. Pead hakkama end armastuse ja lugupidamisega kohtlema, saatma välja seda signaali ja häälestuma sellele sagedusele. Siis liigutab külgetõmbeseadus kogu Universumit ja su elu on täis inimesi, kes sind armastavad ja austavad, kirjutab Rhonda Byrne oma raamatus”Saladus”.

Paljud inimesed ohverdavad end teiste nimel, mõeldes, et seda tehes on nad head inimesed. Vale! Eneseohverduslikud mõtted tulevad täielikust puudusest, öeldes: “Kõigile ei jätku, nii et ma olen siis ilma.” Need tunded ei ole meeldivad ja viivad lõpuks pahameeleni. Kõigile jagub kõike külluslikult ja iga inimese kohustus on oma soovid ellu kutsuda. Sa ei saagi teise jaoks midagi teha, kuna sa ei saa mõelda ja tunda teise inimese eest. Sinu töö oled sina. Kui sa teed heast enesetundmisest prioriteedi, siis see vaimustav sagedus kiirgab ja puudutab igat sinu lähedast.

Dr. John Gray: “Sinust saab lahendus sinu jaoks. Ära osuta kellegi teise poole ega ütle: “Nüüd sa võlgned mulle ja pead mulle rohkem andma.” Selle asemel anna rohkem iseendale. Võta vaba aega endale andmise jaoks ja tunneta, kuidas täidad end täielikult, nii et saad ülevoolavalt jagada.

“Et saada armastust… Täida end sellega pilgeni, kuni sinust saab magnet.” Charles Haanel

Paljusid meist on õpetatud endaga alles viimasena arvestama ja selle tulemusel tõmbame ligi tundeid, nagu poleks me midagi väärt või paremat ära teeninud. Kui need tunded meis kinnistuvad, siis meelitame ligi üha enam selliseid elu situatsioone, mis tekitavad meis tundeid, nagu alaväärtuslikkus ja mittepiisavus. Sa pead sellist mõtteviisi muutma.

“Kahtlemata tundub mõnele idee nii rohke armastuse andmisest iseendale väga külm, karm ja halastamatu. Siiski saab seda vaadelda ka teises valguses, kui me näeme, et “otsides Number Ühte”, nagu lõpmatus suunab, on need tegelikult Number Kahe otsingud ja tõepoolest ainus viis püsivalt Number Kahele kasu tuua.” Prentice Mulford

Kui sa ei aseta end esikohale, pole sul kellelegi midagi anda. Seega on kohustuslik, et sa hoolitsed kõigepealt iseenda eest. Tee kõigepealt endale rõõmu. Inimesed vastutavad ise oma rõõmu olemasolu eest. Kui sa hoolitsed oma rõõmu eest ja teed seda, mis tekitab sinus hea enesetunde, siis on rõõm sinuga koos viibida ja sa oled särav näide igale lapsele ja igale isikule oma elus. Rõõmu tundes pole sul isegi vaja mõelda andmise peale. See on loomulik ülejääk.

Lisa Nichols: “Mitmes oma suhtes eeldasin ma, et partner näitab mulle minu ilu, sest ma ise ei näinud seda. Üles kasvades olid minu kangelased, või minu “kange-naised”, Biooniline Naine, ImeNaine ja Charlie Inglid. Nad olid võrratud, kuid ei paistnud siiski sugugi minu moodi välja. Kuni selle hetkeni, kui ma armusin Lisasse – armusin oma kohvikarva nahka, oma lopsakatesse huultesse, oma lokkis mustadesse juustesse – alles sellest ajast oli ka ülejäänud maailm võimeline minusse armuma.”

Sa pead armastama iseennast sel lihtsal põhjusel, et on võimatu end hästi tunda, kui sa ei armasta iseend. Kui sa iseendasse halvasti suhtud, blokeerid ära kogu armastuse ja kõik muu hea, mis Universumil on sinu jaoks varuks.

Iseendasse halvasti suhtudes tundub, nagu imeksid iseendast elumahlad välja, sest kogu sinu headus, igas väiksemaski valdkonnas – kaasa arvatud tervis, jõukus ja armastus -, asub rõõmu ja hea enesetunde sagedusel. Piiramatu energia omamise tunne ja see imeline tervise ja heaolu tunne asuvad kõik hea enesetunde sagedusel. Kui sa ei tunne end hästi iseenda suhtes, siis oled sagedusel, mis meelitab ligi üha enam inimesi, situatsioone ja asjaolusid, mis tekitavad halva enesetunde sinu enda pärast.

Pead muutma oma tähelepanupunkti ja hakkama mõtlema kõikide nende asjade peale, mis on sinu juures suurepärased. Otsi neid endas peituvaid positiivseid külgi. Kui nendele keskendud, näitab külgetõmbeseadus sulle veelgi enam sinu oivalisi omadusi. Sa tõmbad ligi seda, millest mõtled. Pead vaid alustama ühest kestvast mõttest iseenda headuse kohta ja külgetõmbeseadus vastab sulle, andes üha enam sarnaseid mõtteid. Otsi häid asju iseendas. Otsi ja sa leiad!

Bob Proctor: “Sinus on midagi eriti suurepärast. Ma olen uurinud iseennast juba nelikümmend neli aastat. Vahel ma tahaksin endale musi anda! Sest sa hakkad iseennast armastama. Ma ei räägi upsakusest. Ma räägin tervislikust lugupidamisest iseenda vastu. Ja armastades ennast, armastad sa automaatselt ka teisi.

Marci Shimoff: “Me oleme nii harjunud oma suhetes kaebama teiste inimeste üle. Näiteks: “Mu kolleegid on nii laisad, mu abikaasa ajab mu hulluks, mu lapsed on nii keerulised.” Alati on see teistele keskendumine. Aga selleks, et suhted tõesti toimiks, peame keskenduma sellele, mida me hindame teises isiksuses, mitte sellele, mille üle kurdame. Mida enam me nende asjade üle kaebleme, seda enam me neid saame.

Isegi, kui sul on mingis suhtes väga raske – asjad ei suju üldse, te ei saa läbi, keegi kargab sulle pidevalt näkku -, sa võid siiski seda suhet muuta. Võta paber ja järgmise kolmekümne päeva jooksul pane kirja kõik omadused, mida sa selle inimese juures hindad. Mõtle kõikide põhjuste peale, mille tõttu teda armastad. Sa hindad teiste huumorimeelt, seda, kui toetavad nad on. Ja avastad, et keskendudes nende väärtuste ja tugevate külgede peale, saad sa üha enam neidsamu omadusi ja probleemid kaovad.”

Lisa Nichols: “Tihtipeale annad sa oma õnne loomise võimaluse teistele ja paljudel juhtudel neil ei õnnestu luua seda nii, nagu sina tahad. Miks? Sest ainult üks inimene saab vastutada sinu rõõmu ja õnne eest ning see oled sina ise. Nii et isegi sinu vanematel, lapsel, abikaasal ei ole võimet tekitada sinu õnne. Neil on lihtsalt võimalus sinu õnne jagada. Sinu rõõm peitub sinus endas.”
Kogu sinu rõõm asub armastuse sagedusel – kõige kõrgemal ja võimsamal sagedusel üldse. Sa ei saa armastust oma käes hoida. Sa saad seda ainult südames tunda. See on olemise seisund. Sa näed tõendusi, kuidas armastus väljendub inimeste kaudu; kuid armastus on tunne ning ainult sina ise saad armastustunnet kiirata ja välja saata. Sinu võime armastustundeid tekitada on piiramatu, ja kui armastad, oled Universumiga täielikus ja äärmises harmoonias. Armasta kõike, mida saad. Armasta kõiki, keda saad. Keskendu ainult asjadele, mida armastad, tunne armastust, ja sa koged, et armastus ja rõõm pöörduvad sinu juurde tagasi – mitmekordistununa! Külgetõmbeseadus lihtsalt peab sulle tagasi saatma veelgi enam seda, mida armastada. Armastust kiirates ilmneb, et kogu Universum teeb sinu heaks kõike, suunates sinuni iga rõõmustava asja ja iga hea inimese. See on tõsi.

Saladuse kokkuvõte

Kui tahad suhet ligi tõmmata, siis veendu, et sinu mõtted, sõnad, teod ja ümbrus ei räägiks sinu soovide vastu.

Sinu töö oled sina ise. Kui sa ei täida kõigepealt iseennast, pole sul midagi teistele anda.

Kohtle end armastuse ja lugupidamisega ning sa tõmbad ligi inimesi, kes suhtuvad sinussegi armastuse ja lugupidamisega.

Iseendasse halvasti suhtudes blokeerid sa armastuse ära ja selle asemel tõmbad ligi üha enam olukordi ja inimesi, mis panevad sind iseendasse halvasti suhtuma.

Keskendu nendele omadustele, mida enda juures armastad, ja külgetõmbeseadus näitab sulle veelgi enam sinu suurepäraseid külgi.

Et suhe töötaks, keskendu sellele, mida teise juures enim hindad, mitte oma kaeblemistele. Tugevatele külgedele keskendudes saad neid üha enam.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne’i raamatust “Saladus”, millest ilmus äsja kordustrükk.

Aastal 2008 ilmus ülemaailmne mega bestseller “Saladus”, mida müüdi kogu maailmas miljoneid eksemplare ning mis ka Eestis purustas kõik müügirekordeid. Tänaseks on seda raamatut müüdud Eestis juba üle 17 000 eksemplari. Sel aastal linastus Hollywoodi staaridega raamatuteemaline film “Saladus: julge unistada” mis räägib sellest, kuidas külgetõmbeseadus meie eludes päriselt toimib. Vaata filmi kohta SIIT. Filmi saab vaadata kinos Artis.

Sa hoiad oma käes Suurt Saladust. Seda on põlvest põlve edasi antud, väga ihaldatud, peidetud, kaotatud, varastatud ja tohutute rahasummade eest ostetud. Seda sajanditevanust Saladust teadsid nii mõnedki ajaloo suurkujud: Platon, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ja paljud teised leiutajad, teoloogid, teadlased ja suured mõtlejad. Nüüd avalikustatakse Saladus kogu maailmale. „Saladust õppides saad teada, kuidas sa võid saada, olla või teha, mida iganes tahad. Saad teada, kes sa tegelikult oled. Saad teada seda tõelist hiilgust, mis sind elus ees ootab.”

Lisainformatsiooni Saladuse filmiversiooni kohta leiad kodulehelt www.thesecret.tv

Suure Saladuse kilde on leitud juba läbi sajandite jutustatud legendidest, kirjandusest, religioonidest ja filosoofiatest. Nüüd jõuavad esmakordselt kõik need Saladuse tükikesed lõpuks kokku selle hämmastava ilmutuse kaante vahele, mis muudab kõigi elu, kes seda kogevad. See raamat õpetab sind kasutama Saladust igas oma elu aspektis – raha, tervis, suhted, õnn ja kõik muu, millega siin maailmas kokku puutud. Hakkad aru saama seni varjatud ja suletud võimetest sinu sees ja see avastus võib sulle igas eluvaldkonnas rohkem rõõmu tuua. Saladus sisaldab endas tänapäeva õpetajate tarkust – need mehed ja naised on seda kasutanud oma tervise, jõukuse ja õnne loomiseks. Saladuse tarkust kasutades on nad päevavalgele toonud lugusid sellistest suurejoonelistest saavutustest nagu haiguse täielik väljajuurimine, tohutu rikkuse saavutamine, takistuste ületamine ja paljude poolt võimatuks peetu teostamine.

Nagu me kõik, nii on ka raamatu autor RHONDA BYRNE olnud oma isiklikul avastusretkel. Sel teel pani ta kokku kirjanikest, vaimulikest, õpetajatest, filmitegijatest, kujundajatest ja kirjastajatest koosneva suurepärase tiimi, et viia Saladus maailmani ja rõõmustada oma nägemusega miljoneid. Raamatu valmimisele on kaasa aidanud John Assaraf, Michael Bernard Beckwith, Lee Brower, Jack Canfield, dr. John F. Demartini, Marie Diamond, Mike Dooley, Bob Doyle, Hale Dwoskin, Morris Goodman, dr. John Gray, dr. John Hagelin, Bill Harris, dr. Ben Johnson, Loral Langemeier, Lisa Nichols, Bob Proctor, James Arthur Ray, David Schirmer, Marci Shimoff, dr. Joe Vitale, dr. Denis Waitley, Neale Donald Walsch ja dr. phil. Fred Alan Wolf.


Seotud