Alkeemia lugemisnurk. Energiamaalid aitavad terveneda ja avastada oma varjatud võimeid

Liina Kaumanni raamat “Tervendav maalimine” on suurepärane teejuht energiamaalide tegemise põnevasse maailma – läbi sellise meditatiivse loomingu võib pääseda ligi väga olulisele ja isiklikule infole, lahendada minevikuprobleeme, tasakaalustada ja tervendada ennast, õppida isegi kutsuma oma ellu soovitut ja pealegi on see lõbus.

Praeguse aja uutes energiavoogudes pole õnneks enam vaja näha nii palju vaeva ja kulutada nii palju aega enese ja oma elu tervendamiseks kui varem. Üks võimalus on võtta appi sümbolid. Sümbolitel on tohutu sisemine vägi ja nad kannavad edasi olulisi tõdesid. Neis kohtuvad erinevad reaalsused – ühelt poolt materiaalne maailm, mida on võimalik näha ja puudutada, teisalt aga sisemine, lõpmatu reaalsus, milleni küündime vaid kõrgemates teadvuse seisundites, näiteks meditatsioonis. Samas sümbolid ise ongi väravaks neile sügavamatele tasanditele ja juhivad meid üha lähemale meie olemasolu keskmes asuvale vaimsele allikale. Sümboleid õigesti kasutades saame fokuseerida energia just nii nagu soovime, samuti esile kutsuda vajalikke muutusi.

Üks tõhus ja lihtne meetod enesetervendamiseks on kuld- ja hõbevioletse leegiga täidetud heksagramm. Heksagramm koosneb ülespoole suunatud kolmnurgast, mis tõstab Maa taevastesse kõrgustesse ja allapoole suunduvast, mis ankurdab Maa peale paradiisi. Veel tähendavad need 2 kolmnurka meesenergia (ülespoolesuunatud kolmnurk) ja naisenergia (allapoole suunatud kolmnurk) tasakaalustamist/koostööd. Kolmnurk iseseisva sümbolina tähendab kolmesust – hing, keha, vaim või siis jumalanna 3 aspekti: noorkuu- Tähejumalanna, täiskuu – Päikesejumalanna ja vana kuu – Tume Emand. Ka tähendab selline heksagramm kahemõõtmelist kujutist inimese valguskehast (mis on tegelikult tetraeedri kujuline). Loomine toimub aga just valguskeha abil, selle puhtusest sõltub, mida me loome.

Paljud inimesed peavad kahjuks heksagrammi konkreetselt juutide sümboliks, mis pole aga sugugi nii. Tegelikult on tegu väga vana ja võimsa vaimse sümboliga, juudid võtsid selle kasutusele alles hiljuti, keskajast alates. Sümbol ise on pärit hoopis iidsest Atlantisest (250 000 eKr – 10 000 eKr). Atlantise hukul rändas osa ülempreestrinnasid ja ülempreestreid sealt Egiptusesse ja nii jõudis sinna ka kuusnurkne täht. Kuusnurkset tähte saab loomingus kasutada mitmel viisil, kuna ta on väga võimsa positiivse väe sümbol. Teda saab kasutada nii visualiseerides kui ka reaalselt maalides või joonistades. Et heksagramm eriti edukalt töötaks, tuleks see seest täita kuld- ja hõbevioletse leegiga ning ümbritseda Kristuse kuldse kiirega. Kuld- ja hõbevioletne leek on võimas vahend puhastumiseks ja transformatsiooniks – s.o Allika erline kingitus, mis kiirendab meie teekonda valgusesse. Hõbevioletset leeki vahendavad ülestõusnudmeister St Germain ja peaingel Zadkiel, see lahustab kõik negatiivsed energiad. Igaüks saab seda kasutada, selleks tuleb violetset leeki vaid kutsuda. See põletab ära blokeeringute algpõhjused ja muundab madalamad vibratsioonid kõrgemaks. Kuldne kiir, millega heksagramm ümbritseda, tähistab kristusteadvuse tingimusteta armastuse tasandit.

Kuidas kasutada heksagrammi enda tervendamiseks

Üks võimalus on kasutada seda sümbolit tervendavaid pilte maalides teadlikult. Nii võib kujutada seda erineva taotlusega piltidel tasakaalustamist vajavate olukordade tervendamiseks. Teine võimalus on joonistada või maalida endale spetsiaalne heksagramm, mida saab siis hiljem kasutada mitmeotstarbeliselt:

• maali võid jätta kiirgama ruumi, mida soovid puhastada;

• võid kirjutada välja mõne oma probleemi, mida soovid puhastada, tervendada ning asetada vastava taotlusega heksagrammile. Näiteks: “24 tunni jooksul saab mu katkine arvuti korda”, “järgneva 12 tunni jooksul tervendab see heksagramm mu juurtšakrat”;

• võid asetada tähe peale ka foto inimesest, keda soovid puhastada või kirjutada paberile tema nime võiprobleemi;

• võid ka ainult visualiseerida selle tähe endale tervendamist vajavatesse tšakratesse või kehapiirkondadesse.

Meditatsioon tervendava heksagrammi maalimiseks

Pane mängima meditatiivne muusika ja süüta küünal. Sule silmad ja vii tähelepanu hingamisele. Hinga sisse valgust, välja aga kõik oma pinged, segajad. Kiirga valgust üle terve oma keha, lõdvestu. Lase lahti kõik argiprobleemid, piirangud ja keskendu südamele. Ava oma süda, kujutle seda imekauni lilleõiena, kiirga valgust ja armastust iseenda kehasse, aurasse, välismaailma. Nüüd tunneta sügavat ühendusesolekut Maaga, kujutle endale alla kuldsed juured, mis ulatvad sügavale Maa südamesse. Saada Maale oma toetus, armastus, tänu. Tunne, kuidas Maa saadab sulle energiat. Seejärel vaata üles Allika poole ja saada oma toetus, tänu, armastus Loojale, võta vastu Allika valgus, tunne seda endasse voolamas, sind tervendamas, puhastamas, laadimas – kujutle kuidas muutud üleni säravaks, kuidas su süda avaneb veelgi enam ja kiirgab veel heledamalt, valgus kiirgub su kehast väljapoole, ruumi milles viibid. Kujutle, kuidas su ümber ja pea kohal muutub valgus aina intensiivsemaks, see ümbritseb sind nagu valgussõiduk, mis tõstab su õrnalt ja ettevaatlikult maast lahti, kannab üha kõrgemale ja kõrgemale, ikka ülespoole ja ülespoole. Sa märkad, et sind kantakse Egiptusesse Suure Püramiidi juurde. Suur Püramiid on ühenduses Siiriuse ja Orioniga, ning võtab vastu tarkust tähtedelt ja tähesüsteemidelt, suunates selle edasi Sise-Maale. Vaata Suurt Püramiidi, tunneta tema energiat. Nüüd kujusta Suure Püramiidi kohale kuusnurk – heksagramm, mis on täidetud kuld- ja hõbevioletse leegiga. Kutsu ka Kristuse kuldset kiirt ja aseta violetne heksagramm selle sisse. Suur Püramiid energiseerib selle võimsa sümboli. Kui tunned, et oled valmis, siis ava oma silmad ja maali heksagramm meditatiivses meeleolus lõuendile. Võid kasutada sirklit võrdsete nurkade saamiseks. Maalides taotle, et lillad ja hõbedased toonid, millega heksagrammi täidad, omandaksid kuld- ja hõbevioletse leegi energia. Heksagramm ümbritse kuldsete kiirtega, taotle, et see kannaks endas Kristuse kuldse kiire energiat. Kui pilt on valmis, siis üks moodus seda kasutada on panna see seinale ja hakata kinnitama selle südamesse sildikesi puhastamist vajavate probleemidega.

Katkend on pärit kirjastus Pilgrim poolt välja antud Liina Kaumanni raamatust “Tervendav maalimine”

Me kõik oleme võimelised ennast ise tervendama. Oleme teel sinnapoole, et meie ülemeelelised võimed avanevad järk-järgult üha enam ning tulevikumaailmas oleme kõik sensitiivid, kes kasutavad igapäevaelus võimeid, millest praegu unistadagi ei oska. Kuid kindlasti pole mõttekas jääda ootama tuleviku kuldajastut, sa võid õppida ennast ise tervendama juba praegu, valides selleks paljude jõukohaste ravimeetodite seast välja midagi just sulle sobivat.

Raamat “Tervendav maalimine” on suurepärane teejuht energiamaalide tegemise põnevasse maailma – läbi sellise meditatiivse loomingu võib pääseda ligi väga olulisele ja isiklikule infole, lahendada minevikuprobleeme, tasakaalustada ja tervendada ennast, õppida isegi kutsuma oma ellu soovitut ja pealegi on see lõbus. Selleks, et teha energiamaale, pole vaja perfektseid tehnilisi oskusi ja võtteid, pigem on oluline olla avatud, tundlik ja loominguline. Oluline on eelhäälestus ja taotlus, alles siis ilmub lõuendile see, mis sinna ilmuma peab. Iga maal on mõnes mõttes üllatus ja avab ennast alles põhjalikumal uurimisel. Käesolev raamat annab kõik vajalikud juhtnöörid nii erinevate energiamaalide tegemiseks kui ka hiljem nende lahtimõtestamiseks.

Raamatu autor Liina Kaumann on reiki- ja meditatsiooniõpetaja, tervendaja ja nõustaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal, kuid tegutsenud hoopis loomingulistel aladel: rõivaste disainimine, sisekujundus, sadulsepatöö, jumestuskunst jmt.

2001. aastal seoses isikliku kriisiga, toimus kannapööre tema elus, algasid vaimsed eneseotsingud, Liina hakkas tõsisemalt tegelema meditatsiooni ja reikiga, samuti energiamaaliga. Alates 2009. aastast on ta juhendanud erinevaid meditatsioonikursusi ja meditatiivse maali kursusi. Tal on oma väikeettevõte Vaimne Maailm OÜ (www.vaimnemaailm.ee), mis tegeleb vaimsete koolituste, nõustamise ja alternatiivraviga. Tema kursused põhinevad suures osas juhitud meditatsioonil ja visualiseerimisel.

Liina usub, et igaüks on iseendale kõige parem tervendaja. Raamatu “Tervendav maalimine” eesmärk on julgustada lugejaid oma loovust vabaks laskma ja ennast loominguliselt väljendama, sõltumata tehnilistest oskustest, enesekriitikast, eelarvamustest.

Seotud