Alkeemia Akadeemia uurib Herbaatikapäeval taimemaagiat

Laupäeval, 16. augustil toimub Luunja roosiaias Herbaatikapäeval Alkeema Akadeemia teemal “Taimemaagia”. Vestlusringi, kus osalevad metsamoor Irje Karjus, rahvaluuleteadlane Mikk Sarv, allikate asjatundja Kristel Vilbaste ning herbaatik Eva Loks salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”

“Herbaatika on looduse mõistmise, taimede süvatundmise ja kasutamise ning nende teadmiste ettevõtlusse ja igapäevaellu rakendamise kunst. Soovime Herbaatikapäeva kaudu tekitada ühiskonnas suuremat diskussiooni just oma maa loodusväärtuste hoidmise ja kasutamise teemadel ning rohemajanduse väärtustamisel. Teeme seda asjakohaste kõnelemiste, mõttekodade ning loodusest, taimetarkusest ja roheettevõtlusest inspireeritud teematubade kaudu,” räägib sündmuse korraldaja, herbaatikute õpetaja ja üks vestlusringis osalejatest metsamoor Irje Karjus.

Lisaks metsamoorile, kes taimemaagiaga hästi kursis, osalevad Alkeemia Akadeemia vestlusringis rahvaluuleteadlane Mikk Sarv, kes teab ja tunneb taimedega seotud sõna väge, allikataimedest ja nendega seonduvast räägib allikate asjatundja Kristel Vilbaste ning herbaatik Eva Loks oskab sõna sekka öelda teemadel, mis puudutab ravimtaimi ja loomi. Lisaks tuleb juttu ka unikaalsest põhjamaisest taimeteerituaalist ning paljust muust huvitavast, mis puudutab iidseid ja moodseid taimetarkusi.

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari, mida salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nene poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Varasematel sündmustel on osalenud: Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga, Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy, Tiina Tiitus, Martin Kruusvall, Mercedes Merimaa, Aleksandr Dreljov, Kristjan Puusild, Thule Lee, Adik Levin, Sille Poola, Natalia Trofimova, Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp, Eben Alexander (USA), Brandon Bays (USA), Kaia-Kaire Hunt, Mari Metsallik, Silva ja Kaido Soobik.

Alkeemia Akadeemia XI: “Taimemaagia” Herbaatikapäeval

Sel laupäeval, 16. augustil kell 18-20

Luunja roosiaias, Tartumaal

Vestlusringis teemal “Taimemaagia” osalevad:

Metsamoor IRJE KARJUS

Rahvaluuleteadlane MIKK SARV

Allikataimede asjatundja KRISTEL VILBASTE

Herbaatik EVA LOKS

Sündmust salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”

 

Uuri lisa ja jaga sündmust sõpradega facebookis

Vaata Herbaatikapäeva kava

Seotud