ALKEEMIA AKADEEMIA IV: “Iidne ja moodne tervis – kaamosest välja!”

Sel KOLMAPÄEVAL, 3. aprillil kell 18 Von Krahlis annavad kevadväsimusest välja tulemiseks hüve nõu taimetark MERCEDES MERIMAA, ajurveeda spetsialist ALEKSANDR DRELJOV ja jooksutreener KRISTJAN PUUSILD.

Lääne meditsiini kõrgharidusega ALEKSANDR DRELJOV on ajurveedat õppinud Venemaal ja Indias. Hinnatud tervisespetsialisti meditsiini-resümeest leiab veel tiibeti ja hiina meditsiini, erinevaid massaažisuundi (klassikaline-, spordi- ja ravimassaaž, tai jooga massaaž jpt) ning ta tunneb ka traditsioonilisi slaavi ravimeetodeid. “Iidne tervisesüsteem ajurveeda – sanskriti keeles “elu teadus” – aitab inimest täiusliku tervise ning kehalise ja hingelise heaolu ja tasakaalu poole, ravides teda tervikuna, mitte ainult konkreetset terviseprobleemi. Püüeldakse ka teadvuse arendamise, elu mõtte ja olemuse mõistmise poole,” räägib Dreljov “meditsiini isaks” peetud ligi kümne tuhande aasta vanusest tervisesüsteemist.

Tartu Ülikoolis majandusküberneetikuks õppinud MERCEDES MERIMAA suurim armastus on taimemaailm: ravimtaimed, õieteraapia, mahepõllumajandus. Taimetarkust õppis ta lisaks ka Euroopa alternatiivteaduste keskuses Inglismaal Emersoni kolledžis ja tänu temale jõudis Eestisse Bachi õieteraapia. Ta on süvenenud ka inimese ja taime suhetesse hingemaailma tasandil ning väega taimede ja toitude maailma, millest on kirjutanud mitmeid raamatuid: “Väega toidud”, “Õitest hingeni” ja “Minu tee taimede väeni”.

KRISTJAN PUUSILD on MTÜ Elujooks asutaja ja juhataja, tema haridustee sisaldas psühholoogia-, hariduse- ja filosoofia-alaseid õpinguid. Igal aastal korraldab ta jooksusündmust Estonian Adventure Run, mille eesmärgiks on aidata inimestel leida iseennast ja oma tervist läbi jooksu. Ta on ka Jaapanist pärit joogasarnaste Shindo-harjutuste praktiseerija ja õpetaja. “Terviseteemad on minu jaoks olnud alati aktuaalsed ning olen näinud nii tippsportlase, treeneri kui harrastajana kehakultuuri paremaid ja halvemaid külgi. Moodsates tervisetrendides on palju müüte ning uurimata valdkondi, kuid usun, et selget mõistust, vaistu ja intuitsiooni kasutades ning järjest rohkem teadvel olles on igal ühel võimalik ise oma tervise eest väga hästi hoolt kanda. Usun, et iga tegevuse eesmärk ei ole üksnes tasakaalustatud või terve seisundi säilitamine või saavutamine, vaid ka isiksuse areng tervikuna. Seetõttu võiks igast tervisega seonduvast tegevusest kujuneda ka isikliku kasvamise teekond,” räägib Kristjan Puusild.

*
Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Varasematel sündmustel on esinenud: Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga, Aigi Vahing, Tommyboy, Ain Mäeots, Martin Kruusvall, Tiina Tiitus.

Moodsale, avatusest ja arenemisest huvitatud inimesele loodud enesearenguportaal Alkeemia.ee õpetab muutumise kunsti, elamise teadust ning mitmekülgset ja holistilist maailmakäsitlust. Alkeemia.ee käsitleb keha, hinge ja vaimu valdkondi ning peavoolumeedias vähem tähelepanu saanud teemasid: inimese terviklik tervishoid, keskkond ja roheline elustiil, altervatiivsed maailmavaated, innovaatilised tulevikuvisioonid, müstilisem pool maailmast.

Alkeemia Akadeemia IV

“Iidne ja moodne tervis – kaamosest välja!”

MERCEDES MERIMAA, ALEKSANDR DRELJOV, KRISTJAN PUUSILD

Sel kolmapäeval, 3. aprillil kell 18:00, Tallinnas, Von Krahlis

Pilet 7.-

Kuula esinejaid Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”
Alexandr Drejlov 1.05.2011
Mercedes Merimaa 10.06.2012

Sündmust salvestab “Hallo, Kosmos!”, vestlusringi juhib Ingrid Peek

Uuri varasemate Alkeemia Akadeemia sündmuste kohta http://alkeemia.ee/akadeemia

Liitu ja jaga sündmust oma Facebooki sõpraega SIITKAUDU

Seotud