Alexis Varnum: On aeg ennast tundma ja usaldama õppida

Alates aastast 2012 elame maailmas, kus tegelikult mõistame, et kõik vastused on olemas meie sees. Samas inimesed küsivad ikka ja jälle samasid küsimusi: “Kuidas olla õnnelik? Kuidas luua suhted? Kellega koos olla? Mis on mulle praegu parem? Kuidas saada? Kuidas saavutada? Mida ma pean tegema selleks, et….? Mida valida?” Kuid kahjuks paljud meist ei mõista, et puudub mingi üks konkreetne vastus, sest kõik sõltub sellest, mida me endale loome, mida valime ja kuidas suhtume. Kõik välised soovitused ja toetusprojektid suunavad inimesed teiste tõde mõistma kuid ei õpeta, kuidas kasutada enda kogemust ja tarkust, kirjutab Alexis Varnum oma Facebooki lehel.

Iga inimene omab enda unikaalseid kogemusi ja oskusi, et lõpetada vana ja luua endale uut reaalsust, mis pole sarnane teistega. Varem me elasime maailmas, kus kõik toimiski väljaspool ja me mängisime selleks erinevaid rolle selleks, et jälgida mängureegleid ja tegelikult me ei mõelnud selle juured väga enda peale. Tihti tegutsesime nii nagu vajas kollektiiv ja ühiskond ning sellele lisaks peitsime enda tõelisi emotsioone ja soove, sest see võis tekitada probleeme.

Varem vanemad samuti suunasid meid vaatama teisi: “Tee nii nagu nemad või miks Sa pole selline nagu teised?” Me pidime ennast suunama sobivaks liidritele, parteidele, õpetajatele, religiooni liidritele ja muudele autoriteedile. Me ei osanud toetuda endale.

Praegu on aeg muutunud ja kõik vastused on Sinu südames. Meie elu pole enam vastavuses kellegi teise kogemusega. See, mida kuulata, vaadata, proovida ja valida, seda otsustab igaüks ise.

Viimasel ajal oled hakanud märkama, et sa ise ja ka teised vihastad tavalistes situatsioonides? See tekib sellepärast, et me ei saa rohkem endale valetada ega panna oma suud kinni nii nagu varem. Me ei saa enam ennast sobitada, vaikida, olla vastavuses kellegi teise ootustega ja sellised olukorrad väljuvad meist erinevate emotsioonidega. Vahest see on ebaadekvaatne reaktsioon. Inimesed ei soovi enam olla mingi süsteemi või mehhanismi mutrid, vaid soovivad näidata oma oskusi ja omadusi ning tänu sellele luua tasakaalu, milles kõikidele oleks hea olla.

Loodus ei toetu välistele autoriteetidele, seal on kõik olemas. Looduses loom on loom ja taim on taim ning need kunagi ei saa olla keegi muu. Miks meie peaksime? Meil on olemas oma loodus aga me ei mõista oma unikaalsust seni, kuni jätkuvalt oleme süsteemi mutrid ja täidame vastavaid rolle – elame sootsiumi stereotüüpidega, otsime partneri tunnustust, realiseerime ennast nii, kuidas dikteerib sootsium, õpime ja loome perekonda ettekirjutatud reeglite järgi, võtame laene ja elame neid makstes. Anna endale aega ja leia koht, kus olla ja tunnetada, kes Sa oled, läbi lihtsate tegevuste. Tee seda mitte oma rolli tõttu, vaid oma sisemise tunde põhjal, usaldades ennast.

Me tegelikult ühendame endas maad ja taevast ja sellepärast oleme unikaalsed. Me tihti valime endale ise hirmud. Äkki ma jään haigeks? Äkki minuga juhtub midagi? Äkki ma ei saa hakkama? Kuid me ei anna endale aru, et sellega me blokeerime enda elu. Tegelikult see hirmus elamine veel rohkem kinnitab, et Sa oled oma rolli kinni jäänud ja sa pole oma Jumalikkuses.

Iga päevaga on meil raskem toetuda mingitele väljaspool olevatele tugedele. Praegu kõik need lagunevad, kuid samas pööravad meid meie enda poole. Keegi ei saa öelda Sulle, kuidas Sa pead tegutsema, milliseid samme tegema. Kui oled valiku ees kuhu liikuda, siis lihtsalt peatu ja tee rahulikult oma valik, kuula oma sisehäält, kuhu Sind tõmbab, kus Sa saad ennast tunda hästi, kus saad olla kooskõlas endaga.

Me vajame aega, et õppida tundma ennast ja saada kogemusi, kuidas toetuda oma sisemistele seisunditele, aistingutele ja tunnetele.

Allikas: Iidsed tolteegi õpetused: ole oma sõnades laitmatu

Mai-Agate Väljataga kanaldus: Mõtete ohjamine ja suunamine tõstab energiat ja aitab negatiivsete tunnete ülemvõimust vaba olla

Mai-Agate Väljataga: Kui tahad maailma muuta, pead iseennast muutma!

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.