Alexis Varnum: miks endised sidemed kaovad?

Miks me praegu ümbritsevate inimestega vähem suhelda tahame? Miks meie elust kaovad inimesed, kellega oleme aastaid sõbrad olnud? Miks endised sidemed kaovad? Praegu toimub selliseid muutusi väga paljude inimeste elus ja see tekitab küsimusi: kas ma jään üksi, kas elan ülejäänud elu teistest eraldi? Tahan sind lohutada – sa ei jää üksi!

Alustades teed iseenda poole, on suhtlemise vähenemine ajutine faas, mis tuleb lihtsalt üle elada. See on teadvuse ja hinge ühinemise loomulik etapp, mil me õpime kõike, mida vajame, iseendalt saama. Läbi teiste peegelduse õpime iseennast mõistma. Tuleta korraks meelde, mil viisil sa minevikus suhtlesid. Kui keegi kaebas ja halas, siis vastasime samaga. Kui keegi kedagi süüdistas, tegime ka meie etteheiteid. Kui keegi tahtis uhkustada, andsime selleks võimaluse, kui keegi nuttis, nutsime koos temaga. Me ei teinud seda mitte sellepärast, et oleksime teeseldes kaasa mängida soovinud, vaid meil olid ees võltsmaskid ja mängisime erinevaid rolle.

Hingega elama hakates ei saa sa endale enam valetada, kahepalgelisus lahustub. Kõigis oma suhetes tunnetame teravalt nüansse, otsime puhtust, ühtsust ja avatust. Kui keegi hakkab mingit rolli mängima, siis tunned selle ära, sest oled juba ehtne. Sa ei taha enam tühjale lobale, halamisele, kaebamisele, tagarääkimisele ja süüdistamisele energiat kulutada ning seetõttu soovidki suhtlemises pausi teha. Suhtlemine toimub vaid mõttekaaslastega, nendega, kes on samal lainel. Palun ära arva, et jääd terveks eluks üksi. Kui oled jõudu kogunud ja endas kindel, tõmbad kindlasti oma ellu uusi ja kvaliteetsemaid suhteid. Sa saad õnnelikuks alles siis, kui oled ennast kuulama õppinud, kindla hingelise tasakaalu saavutanud, ei soovi kedagi muuta, ümber kasvatada ega midagi tõestada. Õnn tuleb siis, kui sa midagi enam ei vaja ega oota, et teised sind mõistma peaksid, ning teed ennast õigustamata nii, nagu ise õigeks pead. Siis hakkate üksteisele taas huvi pakkuma.

Kohates uues seisundis mõnd ammust tuttavat, kes ei ole veel muutunud ja endiselt halab ning kaebleb, võtad teda kui väikest last, kes ei ole veel liivakastist välja kasvanud. Sa näed teda ilma maskita ning kui inimene on sulle kallis, siis soojus tema vastu hinges säilib. See juhtub ainult nende puhul, kellega sul on hingeline side.

Sünnib ime – vaatamata su muutunud suhtumisele tulevad vanad sõbrad su ellu tagasi. Teil on võimalik taas koos olla ja aega veeta. Teievaheline suhtlus saavutab uue taseme, see toimub ilma maskide ja valetamiseta. Suhtlemine on rõõm ja lust ning keegi ei ületa teise piire. Sa kiirgad valgust ja inimesed tahavad sinu kõrval olla. Sinu ütlemised „Tänan, ei“ või „Mitte täna“ ei tekita teistes solvumist. Ka nemad hakkavad ennast rohkem kuulama ja vastavalt oma Püüa oma ajutisest üksindusest mitte välja kiirustada ja uusi tutvusi leida. Tõeline tutvumine toimub sinu hinges ja juhtub ootamatult, ettearvamatutes kohtades ja tingimustes siis, kui selleks valmis oled. Kui oled avatud, on lihtne teistele oma naeratust ja sooja pilku kinkida. Praegu võib meie teele sattuda uusi tõeliselt huvitavaid inimesi. Sinu ellu võivad naasta need, keda sa ei ole varem mõistnud, või need, kellega suheldes oled midagi oodanud ja neid ära kasutada püüdnud.soovidele tegutsema.

Ajal, mil sa ennast enam teiste huvidega ei samasta, võivad su sõnad lähedastes solvumist ja süüdistusi tekitada. Oled justkui perekonnast eemaldunud ning tundetu. Toetu oma sisemisele tarkusele, mille kohaselt ka sinu lähedased ja sõbrad peavad õppima iseendale toetuma. Kui sa enam teiste ootuste ja plaanidega vastavuses ei ela ning ennast seepärast süüdi ei tunne, hakkavad ka teised sinu otsuseid austama. Tasapisi kaovad ka pretensioonid sinu suhtes ning nad tunnevad sinu energeetilist täituvust ja jõudu.

Praegu on lihtne suhteid ilma etteheidete ja solvanguteta lõpetada. Kui teine inimene ei ole sinuga kooskõlas, siis on teie ühine missioon täidetud. Kui su ellu hetkel kedagi ei ilmu, siis järelikult puudub selleks vajadus. Aktsepteeri seda. Praegu ei ole elus midagi tähtsamat sinu hingest ja teest iseendani.

Praegu on oluline nii looduses, loomingus kui olmes omaette olla. Ennast toetama õppides ja oma täituvust tundes tekib soov ka teistega suhelda. Uued tutvused ei lähe sinust mööda.

Allikas: Alexis Varnum „Uus reaalsus“

Vaata Alexis Varnumi raamatu „Uus reaalsus“ kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.