Ajurveeda guru tutvustab iidsete tarkuste praktiseerimist moodsal ajastul

Kolmapäeval külastab Eestit tunnustatud veeda traditsiooni õpetaja ja ajurveeda arst Dr. Robert Svoboda, kes on terve oma elu pühendanud veedaliku elustiili praktiseerimisele ja edasiandmisele terves maailmas. Loe, kuidas mõjutavad meie elu viis suurt elementi tänapäeva maailmas hoolimata kõigist uuendustest.

Ajurveeda on üks osa veeda traditsioonist. Koos jooga, tantra, jyotish (veeda astroloogia) ja vastuga (veeda arhitektuur) moodustavad need ühtse terviku, kus kõige materiaalse aluseks on viis suurt elementi: maa, vesi, tuli, õhk ja ruum. Ka meie inimestena, olles osa loodusest, saame igal ajahetkel neist elementidest mõjutatud. Tahame me seda või mitte. Ja justnimelt needsamad elemendid on ka looduse universaalsed tööriistad, milles peitub iga inimese individuaalsus. Ajurveeda õpetab otsima tasakaalu individuaalsuses ja nägema mistahes füüsiliste ilmingute algpõhjuseid ka meele tasandil.

Viimane on justnimelt ka müstiliseks peetud tantra tööriist, mis tegeleb sügavuti ka viie elemendi puhastamisega. Teiste sõnadega, otsib võimalusi jääda teadlikult viiest elemendist nii palju kui võimalik puutumata.

Milline on viie suure elemendi olemus?

Maa – mateeria kõige tahkem vorm, mille omadused väljendavad eelkõige stabiilsust.
Vesi – mateeria vedel vorm, mis väljendub voolamises. Vesi on aine ilma stabiilsuseta.
Tuli – jõud, mis võib muuta tahke vedelaks ja vedela tahkeks ehk transformatsioon sõna otseses mõttes.
Õhk – mateeria gaasiline väljendus, mida iseloomustab liikumine ja dünaamika. Õhul ei ole vormi.
Ruum – keskkond, milles kõik ülejäänu manifesteerub ja ruum, kus sündmused aset leiavad. Ruumil puudub füüsiline olemus. See eksisteerib erinevate vormide vahel.

Kuidas need praktilises ja moodsas tänapäeva elus töötavad ning mil viisil täpselt on see kõik seotud meie keha ja meelega, sellest räägi Dr. Svoboda kolmapäeval, 5. juulil kell 18.00 Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis. Avatud loeng tähendab alati ka avatud küsimusi, seega olge valmis otse allikast väärtuslikke tarkuseid ammutama.

Veeda traditsiooni õpetaja ja ajurveeda arst Dr. Robert Svoboda

Loe lisainfot sündmuse facebooki lehelt

Info ja küsimused: kaja@praktiline-ajurveeda.ee või telefonil +372 56 466 314

Seotud