ADIK LEVIN: Termin “tervisklik toitumine” on omadega pankrotis!

Esmaspäeval, 21. oktoobril kell 18 toimub Von Krahlis kuues Alkeemia Akadeemia vestlusring, kus teemal toit ja tervis arutlevad toitumisspetsialistid Adik Levin, Natalia Trofimova ja Sille Poola.

“Kaasajal kasvab meie inimeste juures krooniliste haiguste hulk ja üheks oluliseks põhjuseks on kindlasti meie toidukvaliteedi halvenemine. Termin “tervislik toitumine” on omadega pankrotis – keegi ei tea, mis asi see on.

Soovitused on seinast seina ja tavakodanik on väga raskes olukorras. Kõik uus on hästi või väga hästi unustatud vana ehk teisisõnu näevad paljud väljapääsu selles, et hakata ise endale juurvilju ja puuvilju kasvatama. Väljapääsu sellest ummikust nähakse mahepõllumajanduses,” kirjeldab olukorda toitumisseptsialist doktor Adik Levin, kelle arvates on oluline individuaalne toitumine ja tähtsaim teadlik toitumine.

“Elus toit on kõige parem toit,” arvab toortoitumise spetsialist Sille Poola ja ta ei räägi mitte loomadest vaid töötlemata taimedest. Kümme aastat taimetoitu ja viis aastat toortoitu söönud Sille Poola on lõpetanud Tartu Ülikooli, õppinud toitumise nõustajaks Eestis ja saanud taimedel põhineva toitumise (Plant Based Nutrtion) instruktori tunnistuse Cornelli Ülikoolist.

Toortoitlus on taimetoitluse üks liik, mille puhul enamus toitudest tarbitakse mittetöödelduna ning toitu ei kuumutata kunagi üle 40-46 kraadi, eesmärgiga säilitada vitamiinid ja ensüümid. Sille Poola peab parimaks toitumisviisiks puuviljatoitumist, kus menüü koosneb täielikult seemnetega puuviljadest.

Süüa või mitte süüa? Sellele küsimusele vastab doktor Natalia Trofimova: “Kõige tähtsam paastumise mõte on taastada tasakaal.” Ravipaastu kui loodusravi koostisosa esmakasutuselevõtja Eestis on oma 30-aastase kogemuse jooksul välja töötanud efektiivsed organismi puhastavad ja tervist taastavad metoodikad. Lisaks Tartu Ülikoolile on ta õppinud Leningradi I Meditsiiniinstituudis dietoloogiat, Saksamaal Schwarzwaldis loodusravi ja vesiravi ning täiendanud end Inglismaal, Hispaanias, Rootsis.

Alkeemia Akadeemia VI: Toit & tervis

Esmaspäeval, 21. oktoobril kell 18 Von Krahlis toimuvas vestlusringis osalevad:

– meditsiiniteaduste doktor ja toitumisspetsialist ADIK LEVIN
– toortoitumise nõustaja SILLE POOLA
– arst ja ravipaastu spetsialist NATALIA TROFIMOVA

Sündmust salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”

Uksed avatud kell 17:30, algus kell 18
Pilet 9.-

http://alkeemia.ee/akadeemia
Sündmus facebookis: https://www.facebook.com/events/188771371310891/

Saade “Hallo, Kosmos!” dr. Adik Leviniga: http://heli.er.ee/helid/947332.mp3
Nädala Alkeemiku intervjuu Natalia Trofimovaga: http://alkeemia.ee/artiklid/Nadala-Alkeemik-dr-NATALIA-TROFIMOVA/l-136/c-450/
Sille Poola blogi http://paikesetoit.blogspot.com/

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.