7 tõhusat moodust halva hingeõhu kaotamiseks

Halb hingeõhk on äärmiselt ebameeldiv! Paljud haaravad niisuguses olukorras nätsu või mündimaitselise dražee järele, kuna see võimaldab vähemalt hetkeks probleemi varjata. Kahjuks ei kaota komm ega näts aga halva hingeõhu põhjust, mis võib olla seotud nii tervisehäirete, toiduvalikute kui halbade harjumustega. Integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav annab nõu, kuidas saada halvast hingeõhust lahti.

Siin on 7 looduslikku võimalust ravida halba hingeõhku õigete toiduvalikute abil.

1. Joo rohkem vett

Dehüdratsioon on üks halva hingeõhu kõige tavalisematest põhjustest. Vähene joomine põhjustab halbade bakterite pidutsemise suus ja sellest tulenevalt ka ebameeldivat hingeõhku. Tillukesed mikroobid toituvad suhu jäänud toiduosakestest, vabastades halvalõhnalisi jääkprodukte, mis panevad hingeõhu lehkama. Süljel on võimas antibakteriaalne toime – süljes olevad ensüümid võivad rajalt maha võtta nii mõnegi karmi pisiku. Ühtlasi aitavad ensüümid stimuleerida halbu baktereid neutraliseerivate antikehade tootmist. Sülje vähesuses ja suukuivus (kserostoomia) seevastu ainult halvendavad probleemi.

2. Lisa menüüsse tsinki

Halitoosi ehk halva hingeõhu levinud põhjuseks on tsingi puudus. halb hingeõhk võib olla seotud ka toksiliste metallide, toortoit kaasa rohke bakteritsiidse sülje tekkimisele.

6. Kurista kurku soolveega ja tee oilpullingut ehk loksuta suus õli

Soolveega kuristamine aitab eemaldada baktereid kurgust ja igemetelt. Soolvee tegemiseks on soovitatav kasutada Himaalaja soolakristalle. Igahommikuseks 15-20 minutiliseks õliloksutamise protseduuriks kasuta kindlasti orgaanilist kookosrasva, sel on lisaks antibakteriaalsele mõjule ka seenhaiguste ja viiruste vastane toime. Ära unusta, et õli EI TOHI mingil tingimusel alla neelata!

7. Kaalu maksadetoksi ja sooltepuhastuse tegemist

Tõeliselt halva hingeõhu korral võib kahtlustada kehas kõrgenenud toksilisuse taset. Võiksid kaaluda käärsoole puhastuskuuri (üks paljudest efektiivsetest võimalustest on ka Toitumisnõustaja Liis Orava soovitused luu- ja liigesehaiguste leevendamiseks

Toitumisnõustaja Liis Orav: toitumissoovitused läbipõlemissündroomi leevendamiseks

Toitumisnõustaja Liis Orav: äärmuslikud crash-dieedid ei ole jätkusuutlikud, küll aga ehmatavad ja ärritavad keha

Seotud