7 taime, mis aitavad sinu ellu tõmmata rohkem positiivset energiat

Paljud eksperdid usuvad, et teatud kindlad taimed aitavad leevendada stressi ja tõmmata ligi head energiat ning suurendavad harmooniat. Kõige rohkem viibime me kodus ja töökohal, seega lisades sinna rohelust, saad sa oma heaolu lihtsate nippidega parandada. Loe, millised on selleks seitse parimat taime.

1. Rosmariin

Seda Vahemere maadest pärit maitsetaime kasutasid tervise turgutamiseks juba vanad roomlased. Rosmariin mõjub organismile virgutavalt ja stimuleerivalt tänu taime lehtedes ning võrsetest leiduvatele eeterlikele õlidele. Rosmariini kasutatakse ka õhu puhastamiseks ja tervendamiseks. Samuti aitab see väekas taim ligi tõmmata armastust ning sütitada kirge. Kui soovid, et sind ümbritsevad inimesed oleksid sulle ustavad ja truud, siis tasub samuti rosmariini taime või kimbukesi enda läheduses hoida. Rosmariin aitab ka leevendada ärevust ning parandab mälu.

2. Õnnebambus

Lillekimpudes ja -seadetes leidub tihti toreda, spiraalse kujuga bambusekepikesi, mis vaasis närtsimise asemel juured alla võtavad. Tegelikkuses pole aga neil keerdus kepikestel bambusega miskit pistmist, kuigi nimetus on tuletatud inglise keelsest väljendist Lucky Bamboo, mis tõlkes õnnebambust tähendab. Aasias on õnnebambus tuntud kui rikkuse ja edu majjatooja. Feng Shui reeglite järgi suurendab õnnebambus hea energia – chi – juurdevoolu.

3. Piparmünt

Piparmünt on tuntud ja armastatud taim, mida paljud kasvatavad oma aias. Lisaks sellele, et ta on tee-, ravim- ja maitsetaim, on tal ka maagilised omadused. Usutakse, et piparmündil on võime parandada inimestevahelisi suhteid ning samuti tõmmata ligi rikkust. Kui sul on probleeme enesekindluse või enesearmastusega, siis tuleks samuti hoida potike piparmündiga enda läheduses, sest sel on rahustav, tuge pakkuv ja enda vastu hoolimist suurendav toime.

4. Lavendel

Lavendel on tuntud oma rahustavate omaduste poolest ning teda kasutatakse, et leevendada stressi, unehäireid ja peavalu. Lavendli eeterlikud õlid leevendavad lihase- ja liigesevalusid ning seetõttu kasutatakse seda palju vannis ning saunas. Lavendlitaime olemasolu aitab ka ligi tõmmata armastust ning tõsta energiataset.

5. Orhidee

Feng shui järgi tõmbavad orhideed ligi head energiat – aitavad positiivse energiaga täita nii kodu kui selle elanikke. Need lilled sobivad hästi magamistuppa, kuna suurendavad armastust, viljakust ja romantikat. Samuti aitavad orhideed tõsta meeleolu, vähendada kurvameelsust ja tasakaalustada oma meelt.

6. Jasmiin

See aromaatne taim tõmbab jõuliselt ligi armastust ja rikkust. Kui soovid oma elus aktiveerida armastuse füüsilist poolt ning lisada oma ellu kirge, siis tasub samuti jasmiinioksakesi enda lähedused hoida või võimaluse korral aeda lausa jasmiinipõõsas istutada. Jasmiin parandab nii pere- kui sõprussuhteid, lisab elurõõmu, mängulisust ja enesekindlust.

7. Aaloe

Viimane aga sugugi mitte vähetähtis abiline on aaloe. Tema tervendavatest omadustest on ilmselt kuulnud kõik – aaloe on mitmekülgne ravitseja, mis puhastab õhku, parandab haavu, leevendab stressi, kiirendab seedimist ning puhastab keha erinevatest mürkainetest. Inimkond kasutab aaloe tervendavaid omadusi juba tuhandeid aastaid, viiteid sellele leiab iidsetest Egiptuse, Rooma, Kreeka, Araabia ja India kultuuridest. Toataimena aitab aaloe hoida perekonna ühtsust, hoiab eemale õnnetused ja halva energia.

Loe lisaks: Millised taimed sobivad kõige paremini sinu tähemärgile?

Kuuaiandus: taimede istutamine vastavuses kuufaasidega tagab parema kasvu ja saagi

Taimed suhtlevad üksteisega seenepõhise interneti teel

Tervistav toarohelus: taimed, mis on parimad kodused õhupuhastajad

Seotud