7 põnevat fakti maailmakuulsast itaalia ooperilauljast Andrea Bocellist

Loe huvitavaid fakte kogu maailmas miljonite inimeste südamed võitnud itaalia muusikafenomen Andrea Bocelli kohta.

Andrea Bocelli on sündinud Lajaticos Pisa provintsis 22. septembril 1958. aastal. Mahlaka ja mitmekülgse tämbriga hääl, mida kuuleb rohkem kui 85 miljonil müüdud plaadil, on olnud üle 20 aasta maailma tipus tunnistusena Itaalia vokaaltraditsioonide kõrgest tasemest. Franco Corelli juures end täiendanud Andrea Bocelli saavutas laiema tuntuse 1994. aastal. Samal ajal alustas ta oma säravat klassikalise laulja teekonda, esitas lavadel ja salvestusstuudiotes kõige mainekamate dirigentide käe all tuntud ja väga armastatud teoseid ooperirepertuaarist. Rahvusvaheline tunnustus ja enneolematu karjäär tõid kaasa oma tähe kuulsal The Hollywood Walk of Fame’il. Levitades üle maailma positiivsuse, lootuse ja pühendumise sõnumit ning toetades sotsiaalvaldkonna teadustegevust, võideldes vaesuse vastu ja hariduse kättesaadavuse eest, asutas ta 2011. aastal Andrea Bocelli Fondi eesmärgiga väärtustada sidemeid ja suhteid, mis ta on loonud ja loob kõigis maailma paigus, mida külastab ja kus ta on eeskujuks nii muusikalises kui ka eetilises mõttes.

1. Andrea ei olnud veel aastanegi, kui arstid diagnoosisid tal kahepoolse kaasasündinud glaukoomi, mis mõistis silmapaari õnnetu omaniku pimedusse. Samas uskusid nii Andrea kui ka tema vanemad, et temast saab muusik.

2. Andrea onu hakkas väikesele poisile tooma koju klassikalise muusika plaate, nähes, kui väga see muusika Andreale meeldib. Onu ja lapsehoidja rääkisid poisile kuulsatest tenoritest ja kooli minnes teadis Andrea juba hästi, mis on Milano LaScala.

3. Andrea armastas lapsest saati väga hobuseid, vanemad võimaldasid talle hobustega tegelemist ja temast sai suurepärane ratsutaja.

4. 1994. aastal võitis Bocelli kuulsa Sanremo lauluvõistluse uustulnukate kategoorias lauluga „Il mare calmo della sera“, millest algas tee kuulsusele. Aasta enne seda võitis samas kategoorias hilisem Itaalia superstaar Laura Pausini.

5. Sanremo laulufestivali võitmine oli Andrea Bocelli tõeline hüppelaud, kuid väga oluline tema karjääris oli ka dueti laulmine ja Euroopa turneel käimine Itaalia superstaari Zuccheroga. Algul pidi Zucceroga tuurile minema maailmakuulus tenor Luciano Pavarotti. Lugu „Miserere“ lasti linti laulda ka Andrea Bocellil ja kui Pavarotti loobus tuurist, soovitas ta enda asemele Bocellit. Sellest loost sai kiiresti Euroopa üks suuremaid hitte.

6. 1998. aastal valis ajakiri People Andrea planeedi 50 kõige kaunima inimese hulka.

7. Andrea sõlmis raskusteta suhteid nägijate neidudega ja ta oli väga populaarne poiss tüdrukute seas.

Vaata kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Andrea Bocelli raamatut „Vaikuse muusika“.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.