7 nõuannet neile, kel mureks liigne kehakaal

Jon Gabriel on rahvusvahelise bestselleri “The Gabriel Method” autor ja elustiili treener, kelle näpunäidete järgi on on suutnud edukalt kaalu langetada tuhanded inimesed. Aastaid tagasi kaalus praegu supervormis olev mees aga ligi 190 kilo ning hoolimata pidevatest dieetidest ja meeleheitlikest ponnistustest maha võtta, kasvas tema kehakaal pidevalt, vahendab Telegram.ee.

2001. aastal oli Jon Gabriel tugevalt rasvunud, ületöötanud ja õnnetu ning valmis kõigele käega lööma, kui üks sündmus ta elule teisiti vaatama pani. Nimelt jäi Gabriel vaid juhuse tõttu maha United Airlines Flight 93 lennukist, mille terroristid väidetavalt 11. septembril 2001.aastal kaaperdasid ning mis hiljem ametlikel andmetel Pennsylvania kohal alla kukkus.

See kingitud “teine võimalus” sundis Jon Gabrieli oma prioriteete ümber hindama ja elus suuri muudatusi tegema. Järgneva kahe ja poole aasta jooksul kaotas Gabriel oma kehakaalust ligi 100 kilo ning seda ilma dieetide, operatsioonide ja ravimiteta. Stressirikka Wall Streeti ameti asemel asus ta Pennsylvania Ülikoolis biokeemiat õppima. Gabriel jõudis äratundmisele, et eduka kaalulangetamise võtmeks ei ole mitte kalorite lugemine, vaid normaalse hormonaalse keskkonna loomine kehas.

Järgnevalt on ära toodud mõned põhimõtted, mida elu parimas vormis mees eduka kaalulangetamise juures kõige olulisemaks peab. Olgu ette öeldud, et Jon Gabrieli meetod hõlmab nii keha kui meelt.

1. Lõpeta dieedi pidamine ja hakka oma keha toitma

“Mõistsin, et mu keha vaevles oluliste toitainete nagu Omega 3 rasvhapete, värske toidu ning kõrgkvaliteetse valgu puuduses. Hoolitsesin selle eest, et mu söögikorrad oleksid tõeliselt toitainerikkad. Olin selle ajani ihaldanud rämpstoite nagu komme, krõpse ja pitsat, kuid ajapikku hakkas mu keha eelistama tervislikku ja kõrge kvaliteediga sööki.”

2. Tervenda oma seedesüsteemi

“Avastasin, et toitainete puuduse tekkimise üheks põhjuseks oli minu halvasti toimiv seedimine, mis takistas mul söödud toidust pärit olulisi toitaineid tõhusalt omastamast. Seedeprobleemid võivad tekitada põletikke, põletik aga paneb meie keha omakorda rasva ladestama. Täiendasin oma toiduvalikuid mitmesuguste hapendatud toitudega ning hakkasin võtma probiootilisi lisandeid ja seedeensüüme, et oma seedimist normaliseerida.”

3. Kui kannatad stress kõrgenenud kortisooli taset ja stimuleerib põletikku tekitavaid hormoone. Need hormoonid viivad pidevate isudeni ja panevad keha kroonilise rasvaladestamise automaatpiloodile. Paljud inimesed ei mõista, kui tähtis on stressitaset vähendada. Hakkasin igal hommikul mediteerima ja tegelema loova visualiseerimisega ning avastasin, et need meetodid toimivad äärmiselt efektiivsete stressialandajatena.”

5. Hakka viljelema jätkusuutlikumat elustiili

“Vähendasin oma kulutusi, vahetasin elukoha säästlikuma vastu ning hakkasin omale ise toitu kasvatama. Mu elu tundus jätkusuutlikum, rahulikum ja turvalisem. Mulle meeldis teadmine, et võin minna aeda ja süüa toitu, mis on värske ja täis elujõudu. Stressihormoonid ei valitsenud enam mu elu ega tekitanud kehas kaost ning rasvaladestusi.”

6. Asu tegelema oluliste emotsionaalsete küsimustega

“Mõned inimesed tunnevad end ülekaalulisena turvalisemalt. Tundub nagu toimiksid lisakilod ümbritseva maailma vastase puhvrina. Tundsin samuti nii ning mõistsin, et pean tegelema emotsionaalsete probleemidega, mis mu keha end ebaturvaliselt tundma panid. Hakkasin tegelema loova visualiseerimisega, mis aitas mul lahendada mineviku traumasid ning panna keha turvatunnet tekitavatest lisakilodest loobuma.

Aastate jooksul olen jõudnud arusaamisele, et 65-70% minu klientidest kasutavad lisakaalu teatud kaitserüüna. Kutsun seda “emotsionaalseks rasvumiseks”. Kui töötad probleemidega, mis emotsionaalset rasvumist põhjustavad ja suudad murda seose, et rasv võrdub turvalisusega, on keha palju meelsamini valmis ülekaalust lahti laskma. Kui suutsin oma peas selle assotsiatsiooni murda, ei teeninud lisakilod enam oma eesmärki, st rasv ei pakkunud mulle enam turvatunnet, ning vähenema hakkas ka kaal.”

7. Vabasta oma keha mürkidest

“Kui olin kaotanud enam kui 80 kilo, hakkasin süvitsi uurima toksiine ning seda, kuidas keha mürgiste kemikaalidega hakkama saab ja neid töötleb. Selgub, et keha kasutab toksiinide ladestamiseks rasvarakke. Mõistsin, et viimaseid lisakilosid hoidis mu keha kinni just akumuleerunud mürkainete ladustamise jaoks. Alustasin põhjalikku puhastust – jõin keha “läbi loputamiseks” hulgaliselt aluselisi jooke nagu vett sidrunimahla või õunaäädikaga, rohelisi mahlu, sõin klorofüllirikkaid supertoite, palju salatit ja idusid. See toimis, kuna kaotasin viimased 18 lisakilo kiiremini, kui esimesed 18 kilo, mis tähendab, et lõpupoole mu kaalulangus isegi kiirenes.”

Oma laiale kogemustebaasile toetudes on Jon Gabriel veendunud, et kõige mõistlikum ja jätkusuutlikum viis kehakaalu normaliseerimiseks on meetod, mis toidab sügavuti rakke ning vähendab samas rasvumist põhjustavaid psüühilisi, mentaalseid ja emotsionaalseid probleeme. Praeguseks on Jon Gabriel pühendunud kaaluprobleemidega inimeste juhendamisele üle kogu maailma.

Allikas: Vabane ohtlikust kõhurasvast | Nipid, kuidas saavutada tervislik vööümbermõõt

Kõnni terviseks: 13 head põhjust, miks minna juba täna kõndima

Kui soovid kaalust alla võtta, siis unusta kohe need mõtted

Nutikalt saledaks | Üheksa nippi koduseks kehakaalu langetamiseks

Õpi lugema oma keha: mis on haiguste vaimsed põhjused?

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.