7 kõige levinumat viga kodu puhastamisel, mida enamik meist aeg-ajalt teeb

Kodu koristamine on küll tülikas, kuid enamasti saame sellega siiski paremini või halvemini toime. Millised on need koristusreeglid, mille vastu me kõik aegajalt eksime, seda vahendab Ideesahver.ee

1. Käivitad nõudepesumasina alles siis, kui see on pungil musti nõusid täis. Tulemus: nõud ei lähe puhtaks, kuna vesi ei pääse nende vahel enam liikuma.

2. Pesed aknaid ilusal päikesepaistelise ilmaga. Tulemus: päike kuivatab pesuvedeliku liiga kiiresti ning aknad jäävad triibulised.

3. Pihustad puhastusainet otse pinnale. Seda võid teha, kui puhastatav pind on väga määrdunud ning vajab leotamist. Muidu aga pihusta puhastusvahendit lapile, muidu võib juhtuda, et see jätab pinna triibuliseks ning samuti kulub seda rohkem kui tegelikult puhastamiseks vaja.

4. Sa ei kasuta kindaid. Sinu nahk on nagu švamm, mis imeb sellele sattunud vedeliku endasse. Mõtle hoolega, kas tahad ikka, et sinu organismi satuks kanget keemiat. Väldi ka lateksist kindaid. Kõige paremad ja nahasõbralikumad on kindad, mis on vooderdatud puuvillase kangaga ning on korduvkasutatavad.

5. Hõõrud vaibale sattunud plekki. Sellest pole kasu, plekk läheb ainult laiali. Võta kuiv rätik ning tupsuta värsket plekki. Seejärel vala plekile soodavett või jäävett ning tupsuta seni, kuni vaip enam niiskust välja ei anna. Kui plekk on endiselt alles, kasutad plekieemaldit ja korda kogu protsessi.

6. Paned tualetiharja kohe pärast selle loputamist tagasi oma kohale. Pane hari vartpidi poti ja prilllaua vahele ja lase sel kuivaks tilkuda 10 minuti jooksul. Nii satub tualettharja alusele tunduvalt vähem mustust ja pisikuid.

7. Arvad, et loputatud nõudepesušvamm on puhas. Ei ole. Paar korda nädalas pane švamm koos nõudega nõudepesumasinasse või märjana paariks minutiks mikrolaineahju. Nädalavahetuseti, kui švamm saab rohkem vatti, tuleb seda ka sagedamini sel moel puhastada.

Allikas: Seitse tõhusat nippi, kuidas puhastada oma kodu soovimatutest energeetilistest külalistest

30 äädika kasutamisvõimalust koduses majapidamises

Sidrun ja söögisooda: võimas tervendav kombinatsioon

Kodumaja numeroloogia: vaata, kas praegune kodu on sulle parim

Gunnar Aarma kümme tarkusetera hea energiaga kodu loomiseks

10 tõhusat nippi kodu koristamiseks ja segaduse vältimiseks

Seotud