7 asja, mida sa teed tõenäoliselt igal hommikul valesti

Just hommikust sõltub tavaliselt see, kuidas sa end ülejäänud päeva jooksul tunned. Kui hommik algab kehvasti, siis on raske ka ülejäänud päeva toredaks muuta. Loe, mis on need 7 asja, mida sa saaksid hommikuti paremini teha ja sellega ka oma päeva suurepärasemaks muuta.

1. Sa paned telefoni äratuskella korduse peale. See võib tunduda nagu hea mõte, sest siis sa justkui hakkad vaikselt ärkama aga samas saad veel pisut magada. Tegelikult eksitab see aga sinu keha ning mängimine une ja ärkamise vahel muudab su hoopis uimasemaks ja loiumaks. Kuna enamik meist planeerib selle aja nagunii juba oma ärkamisrutiini sisse, siis tee parem nii, et paned äratuse selleks ajaks, kui tõesti tõusma pead ja lased kehal senikaua rahulikult und nautida.

2. Sa ei söö hommikust. See on vana tõde, et hommikusöök käivitab seedimise ja on sinu hea enesetunde alus. Seda on sulle kindlasti rääkinud ka sinu ema, sinu õpetajad ja toitumisspetsialistid. Ehk tasuks neid kuulda võtta? Ning pool tundi enne sööki võiksid ära juua klaasi toasooja vett, millesse võid lisada pisut sidrunimahla.

3. Ümbritsed end kohe peale ärkamist müraga. Kas keerad peale ärkamist kohe televiisori käima, vaatad telefonist Instagramis uusi pilte või lükkad peale korterist väljumist kõrvaklapid kõrva ja hakkad muusikat kuulama? Proovi parem märgata, mis sinu ümber toimub, millised inimesed sind ümbritsevad või millised muutused on toimunud looduses. Märka elu enda ümber!

4. Sa käid kuuma duši all. See võib küll tunduda justkui hea idee, kuid tegelikult peaksid sa hingama sügavalt sisse ja panema jooksma hoopis jaheda vee. Esialgu võib see mõte tunduda vastik, kuid tegelikult äratab see sinu keha mõnusasti üles ja teeb meele ärksaks.

5. Sa ei venita ega võimle. Olgem ausad, paljud meist ei ole hommikuinimesed ning mõte sellest, et peaksid kohe trenni tormama, tekitab pigem kõhedust. See on arusaadav, kuid igaüks on siiski suuteline tegema 5-10 minutit lihtsaid sirutus- ja venitusharjutusi, et aidata kehal unest virguda.

6. Sa keskendud kohe päeva tegemistele. Isegi kui sind on ees ootamas tähtis koosolek või kohtumine oluliste inimestega, anna endale ikkagi hommikul pisut aega, et olla oma meelega kohal selles hetkes, kus päriselt viibid. Mõtle mõni positiivne mõte, ütle endale päeva alustuseks mõni hea soov või kui sul on aega või tahtmist, siis kasvõi mediteeri mõni minut. Ära hüppa kohe peale ärkamist päeva virr-varri, vaid anna endale aega.

7. Kordad tegevusi, millest tegelikult soovid loobuda. Andsid endale eelmisel õhtul lubaduse, et lähed täna trenni, alustad päeva klaasi veega, jätad suitsetamise maha, ei pane kohvi sisse suhkrut….aga jälle oli hommikul kiire, jälle olid sa unine ja väsinud ning… kõik läks vanaviisi. Sinu elu ei saa muuta keegi teine. Kui soovid muutusi, siis ära anna kergelt alla ja ära otsi vabandus, sest neid leiad sa soovi korral alati. Kui tahad midagi muuta, siis hakka tegutsema ja just praegu on selleks parim hetk.

Toimetas: Katrin Oidra

Loe lisaks: 5 küsimust, mis panevad su hommikuti tantsima!

Tervislik algus päevale – klaas vett enne hommikusööki!

Uni uuendab sind: seitse põhjust, miks peaksid korralikult välja puhkama

Hea teada: just need on kümme parimat toiduainet hommikusöögiks

Vaata lisaks kirjastuselt Pilgrim ilmunud Eckhart Tolle raamatut “Siin ja praegu: kohaloleku jõud”

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.