6 lihtsat ja võimsat tõotust iseendale, mille järgimine muudab su elu!

See, millesse sa usud ja mida sa mõtled, kujundab sinu elu. Mõtetest saavad alguse sinu teod ja seega tasub hoolikalt valida, milliseid uskumusi sa omaks võtad. Sa tõmbad ligi täpselt seda, millele sa oma mõtetega energiat annad. Siin on kuus võimsat mõtet, mille võiksid omaks võtta, et muuta oma elu täiuslikumaks.

1. Kõik, mis juhtub, juhtub parima eesmärgi nimel

Vahel toob elu meieni sündmusi, inimesi ja olukordi, mis tunduvad kui komistuskivid, millest on raske üle saada. Kui lased end sellest koormast maha murda, käitud ohvrina ja süüdistad teisi, siis ei aita see sul tegelikult kuidagi eluraskustest välja astuda. Ükskõik kui keerulisi olukordi sinu teele satud või ükskõik, missuguste inimestega oled sunnitud mingil eluetapil koos olema, sul on alati valik. See valik on sinu otsus kuidas suhtuda, mõelda ja käituda. Katsu mõista, et kõigest on võimalik õppida. Läbi raskuste on võimalik areneda, ennast paremini tundma õppida ning omandada kogemusi. Leia endas üles rahu, tarkus ja positiivsus ning suhtu eluraskustesse kui õppetundidesse.

2. Ma annan andeks neile, kes on mulle haiget teinud ja liigun edasi

See ei tähenda loomulikult, et sa unustad kõik eelneva. Sa teed sellest omad järeldused, kuid valid neile andestamise oma hingerahu silmas pidades. Andestamine aitab sinu haavadel paraneda ja tasapisi edasi liikuda. Ilma selleta ei ole mõeldav, et suudaksid täielikult terveneda neist negatiivsetest emotsioonidest, mis sinu hinges on olnud tänu ülekohtule.

3. Minu keha on terve ja meel on rahulik

Öeldakse, et terves kehas on terve vaim. Kui ühes neist on ebakõlad ja tasakaalutused, siis ei saa ka teine täiuslikult funktsioneerida. Õige mõtlemine aitab sul paljudest hädadest üle saada ning kui lisad siia ka igapäevase enese füüsise eest hoolitsemise korraliku toidu, liikumise ja unega, siis teed endale sõna otseses mõttes igapäevase heateo. Ärksa meele ja positiivsete mõtetega tundub ka maailm ilusam ja parem paik.

Ära lükka enda armastamist ja hindamist edasi. Ära sea endale eesmärke kaalust alla võtta, omandada mõni oskus või saada hakkama millegi konkreetsega selleks, et võiksid endaga rahul olla või end armastada. Armasta end juba täna, sellisena nagu sa oled ja saavuta oma eesmärke sellepärast, et sa oled seda väärt, mitte sellepärast, et olles midagi saavutanud, oled sa lõpuks väärt armastust. Sa oled juba praegu väärt armastust. Sa oled suurepärane!

5. Õnn on valik ja mina valin olla õnnelik

Sa ei saa küll muuta olukordi ega inimese aga sa saad muuta oma suhtumist nendesse. Ära lase endale ligi negatiivseid mõtteid, mis rikuvad lühemas plaanis sinu tuju ja pikemas plaanis ka sinu elu. Leia alati viis, kuidas ka kõige keerukamas olukorras leida midagi, mis tõstaks sinu tuju pisut ja paneks sind naeratama. Muretsemine pole kunagi ühtegi olukorda parandanud ega lahendanud, küll aga võib seda teha optimism ja positiivsus.

6. Ma olen tänulik kõige hea eest, mis mulle on osaks saanud

Tänulikkus on võimas tunne, mis ei lase sul hakata kõike head, mis sinu elus on, võtma iseenesestmõistetavana. Tänulikkus rahustab su hinge ja toidab rõõmuga sinu meelt. Usutakse, et tänulikkusel on imeline võime ka karmat positiivseks pöörata. Lisaks sellele, et tänulikkus teeb paremaks sinu enesetunde, muudab see paremaks ka sinu suhted sind ümbritsevate inimestega.

Muidugi võid sa tunda, et sinu elus võiks olla rohkem armastust, rohkem raha või kasvõi rohkem sõpru aga võta korraks aeg maha ja mõtle… Juba praegu on sul ju palju rohkem kui mõnel teisel, sul on võimalused, millest mõned inimesed vaid unistavad, võibolla on sul mõni anne või eriline oskus. Keskenda oma meel ja mõte sellele. Tunnista, et sul on juba praegu piisavalt, et võiksid olla õnnelik. Sa ju tead, et sarnane tõmbab sarnast, seega – ole magnetiks küllusele, armastusele ja õnnele!

8. Igas päevas on midagi head ja ilusat

Kui sa alustad juba oma hommikut positiivse meelestatusega, siis tuleb terve päev parem. Usu, et igas päevas on midagi head ja killuke rõõmu, mis vajab vaid märkamist. Hinda seda, mis sul olemas on ja väljenda oma meeles tänulikkust. Kui vaatad iga päeva kui uut võimalust kogeda midagi toredat, siis nii saab ka olema.

9. Ma kiirgan välja ja tõmban ligi headust, küllust ja armastust

See, mida sa välja saada, tuleb sinu juurde alati ringiga tagasi. See on iidne karma seadus. Jaga armastust, naeratusi, tee head ja toeta teisi. Ära unusta selle juures muidugi ka enda eest hoolt kanda. Armasta iseennast ja teisi, ole tänulik ja usu, et maailm on ilus ja hea paik, mis pakub sulle imelisi kogemusi, kui oskad vaid näha.

Toimetas: Katrin Oidra

Loe lisaks: Inimese elu kujundavad tema uskumused

Loo iga päev kauneid hetki, mis jääksid sinu mälestustes kestma

Maagilised laused: kas positiivsed afirmatsioonid tõeliselt töötavad?

25 saatuse reeglit, mille järgimine muudab su elu

Sünnimärgi asukoht näol räägib sinu iseloomust

Seotud