6 IDEED: Tähista jõuluaega loomasõbralikult

Jõulud on aeg, mil pööratakse rohkem tähelepanu teistele enda ümber. Loomade eestkoste organisatsioon Loomus toob välja 6 võimalust, kuidas jõuluaega loomasõbralikult tähistada.

1. Kata jõululaud täistaimse toiduga. Poest leiab vegan versioonis nii jõulukapsast kui verivorste. Kui veganpiparkoogid pole meie kauplustes midagi uut, siis tänavu on poelettidele lisandunud taimne piparkoogiglasuur. Kes aga soovib ise köögis aega veeta, leiab internetist palju põnevaid retsepte. Retseptiideid ja tootesoovitusi leiab ka Facebooki ürituse “loomasõbralik kingitus, mis on prii loomsetest koostisosadest. Kingikotti võib pista näiteks heategevuslikke meeneid loomakaitseorganisatsioonidelt. Asjade asemel võiks kinkida hoopis elamusi, näiteks ühine õhtusöök, teatrikülastus või retk loodusesse.

3. Ära unusta oma neljajalgseid sõpru. Pühade periood on ühest küljest täis sigimist-sagimist, aga teisalt aeg, mil soovime panna jalad diivanile ja rahus jõulufilme vaadata. Mõlemal juhul tuleb mõelda oma lemmiklooma peale, et tema jõulustressi käes ei kannataks ega tunneks end üksikuna. Miks mitte võtta pühade puhul ette pikem jalutuskäik koeraga, et temagi saaks midagi toredat kogeda!

4. Toeta loomaorganisatsioone. Eestis tegutseb palju loomaorganisatsioone, kes seisavad loomade õiguste eest või tegutsevad selle nimel, et loomad leiaksid endale uue kodu. Näita oma loomaarmastust ühekordse annetusega või vormista püsiannetus. Mitmed organisatsioonid müüvad ka heategevuslikke meeneid, mis sobivad hästi kingikotti. Kui tunned, et sooviksid end tihedamalt mõne organisatsiooniga siduda, siis hakka hoopis vabatahtlikuks.

5. Jäta ilutulestik ostmata. Ilutulestikuga kaasnevad paugud ja valgussähvakad tekitavad loomades stressi ja hirmu ning võivad panna neid ettearvamatult käituma. Kingi allesjäänud raha hoopis südamelähedasele organisatsioonile või osta mõni hea raamat.

6. Tee loomasõbralik uusaastalubadus. Kuidas saaksid sina olla uuel aastal loomasõbralikum? Anna näiteks uuele aastale veganstart ja võta vastu väljakutse “10 nädalat veganluseni“, vali väljas süües vegantoit või katseta uusi vegantooteid ja -retsepte. Võimalusi on palju ning kindlasti leiab igaüks just endale jõukohase ja meelepärase võimaluse astuda samm loomasõbralikuma elu suunas.

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsub kõiki tähistama loomasõbralikke jõule. Tänavu on kampaaniale õla alla pannud üle 30 organisatsiooni ja ettevõtte. Facebooki üritusega saad liituda SIIN.

Seotud