5 soovitust, kuidas tantra su igapäevaelu paremaks muudab

Tantra meditatsioon, hingamis- ja joogaharjutused on ideaalsed stressi leevendajad, mis teevad sinu keha ja vaimuga imet. Saades teadlikumaks oma keha heaolust, selle vaimsest, emotsionaalsest ja füüsilisest poolest, leiad peagi, et hakkad end hästi tundma ning enda eest paremat hoolt kandma.

Tantra on vaimne praktika, mis loob rahu, tõstab teadlikkust ja teeb muutused sinu elus võimalikuks. Soodustab vaimset arengut ning äratab sinus uinunud energiad. Tantra on kombineeritud jooga, meditatsiooni, hingamisharjutuste ja töötubadega, kus muuhulgas õpitakse kasutama ka kõige tugevamat – seksuaalenergiat.

Selge pea: mõtle hetkedele, kui saad täielikult aru, mis toimub sinu sees, nii selgelt, et kõik sinu ümber kristalliseerub. Su kujutlusvõime ei peta ega eksita sind. Selle asemel oled täielikult kohal, tähelepanelik ja teadlik reaalsusest. Vaikne hääl su sees – intuitsioon, mis on meis kõigis olemas, on nagu seeme, mis võib õitsele lüüa ja sind läbi elu juhatada. Sa vaid kuula seda südamehäält, kuid ära aja seda segamini ego häälega, mis tuleb sinu peast, soovides sind valitseda ja su enesehinnangu murda.

Sõprus: tõeline ja kestev sõprus on kingitus – üks lihtsamaid viise, kuidas mõõta kõikvõimsa energia suurust sinu sees. Ükski rikkus ei ole võrreldav õnnistusega omada sõpru, kes seisavad su kõrval läbi elu keerdkäikude. Sõpru, kes suudavad ja julgevad tunnistada su puudusi ja tugevaid külgi ning neid sulle tagasi peegeldada. Püüdes võimalikult palju oma lähedastele avaldada positiivseid emotsioone ja siirust, kiirgavad need sulle tagasi. Sinu ümbruskond kujundab su elukeskonna ja sina ise lood selle enda ümber.

Andmise rõõm: omades võimet ja soovi anda endast vabalt, ilma kasu ootamata, maksab sulle lahkelt tagasi rohke tervise ja õnnega. Sind tabab tõeline rahu ja rahulolu, kui sa ei pea midagi tagasi ootama. Olles iseenese maagilisest kõikvõimsast energiast tulvil, võid lakkamatult ja ennastsalgavalt anda. Kuid tee kindlaks, et teine on valmis vastu võtma, sest kui annad, aga su armastus ei lähe läbi, võid lõpuks pettuda.

Vabadus: süda, milles on ruumi kõikvõimsale energiale, on kaitstud kannatuste eest, mida võivad põhjustada teised inimesed, alates karmavõlast kuni õnnetusteni. Kuigi enamik meist ei pruugi kunagi saavutada sellist võimsustaset nagu tõelised meistrid, hakkavad siiski tühised hädad su elus hääbuma, mida avatum universumile oled. Püüeldes vabaduse poole, loob see silmuse, mis vabastab sind kõigest, mis tegelikult ei kuulu sinu südamesse. Ütle enesele igal hommikul midagi head, tuleta endale pidevalt meelde, et oled armastusväärne ja austa ennast. Nii hakkabki kõikvõimas energia sinus kasvama ning väikesed imed juhtuma.

Andestamine: arendades omaenese alandlikkust, mõistes, et headus ja võime andestada avaldub meie kaudu, on jumaliku kehastuse kõige püham vorm. Kombatav valgus ja soojus pulbitseb su rinnus, hingamine on sügavam ja emotsionaalne koormus haihtub, lastes lahti kinnisideest, et  reaalsus peaks olema erinev, kui see on. Püüa leppida olukorraga, milles oled, kuitahes raske see hetkel ei oleks. Iseendaga rahu sõlmides hakkavad probleemid lahenema ja takerdunud energia vabanema. “Energy follows consciousness,” ütleb Liisa Vask tantra- ja joogakoolist Bhairava Yoga.

Kui vajad julgustust või praktilisi näpunäiteid professioonalidelt, siis külasta juba 11.-13.juulini toimuvat Tantrafestivali.

Lisainfo: www.tantrafestival.ee või tantra- ja joogakooli Bhairava Yoga koduleht.

Vaata Bhairava Yoga sündmuste kalendrit

Autor: Arlin Saan

Seotud