5 põhjust, miks viibida rohkem värskes õhus

Enda tervise eest hoolitsemiseks ja enesetunde parandamiseks saame me ise kõige lihtsamalt panustada nii, et võtame iga päeva teadlikult aega värskes õhus liikumiseks. Ja seda hoolimata ilmast. Loe põhjuseid, miks peaksid iga päev õues liikuma.

Paraneb D-vitamiini hulk organismis

Isegi talvel, kui päikesevalgust on vähe, aitab see siiski organismil piisava koguse D-vitamiini sünteesida. See parandab aju tööd, tugevdab luid, soodustab südame tööd ja ennetab haigusi.

Suureneb keskendumisvõime

Värskes õhus viibimine tõstab organismis hapniku taset, mis parandab nii vaimset kui füüsilist suutlikkust. Sellega paraneb nii õppimisvõimekus, kui ta tekivad hea uued ideed ning teaduslikult on tõestatud, et liikumine värskes õhus parandab meeleolu ja aitab toota õnnehormoone.

Immuunsüsteem tugevneb

Väljas liikumiseks tuleb valida sobiv riietus ja siis ei saa ka külmad ja tuulised ilmad takistuseks. Värske õhk ja madalamad temperatuurid aitavad immuunsüsteemil tugevneda ja kaitsta meid viiruste ja külmetumise eest.

Füüsiline aktiivsus aitab vältida kehakaalu tõusu

Väljas värske õhu käes olles on inimene tavaliselt aktiivsem kui toas viibides. Isegi lihtne jalutamine, rääkimata jooksmisest, suusatamisest või matkamisest, aitab parandada seedimist, põletada rohkem kaloreid ning annab lihastele vajalikku koormust, mis aitab hoida kehakaalu kontrolli all.

Vähendab stressi ja parandab une kvaliteeti

Piisav kehaline aktiivsus värskes õhus suurendab serotoniini taset organismis, mis vähendab stressi ja ärevust ning laseb kiiremini ja rahulikumalt uinuda.

Mõnusat liikumist!

Seotud