5 nippi, kuidas muuta oma suhe kõrvalsuhtekindlaks

Oma suhte kõrvalsuhtekindlaks tegemine tähendab oma suhtesse investeerimist ja sellele pühendumist. Sa ei mõtle, et leiad kellegi parema või et kusagil on naine, kes sind tellimise peale armastab ja jumaldab, kes jätab su rahule, kui sa seda tahad, ega eelda, et sa tema vajadusi rahuldama peaks. See on Einsteini suhteteooria. See ei toiminud tema jaoks ega hakka toimima ka sinu puhul. Kui sa tahad oma partneriga kokku jääda, pidevalt kasvatada lojaalsust ja armastust ja olla oma kaasa jaoks Kangelane, pead sa oma suhtesse energiat suunama.

Anname siinkohal mõned suunised, kuidas armastus kestma jääb.

1. 6-sekundi suudlus. Iga kord, kui te teineteisest lahkute, tööle või poodi või trenni, suudelge hüvastijätuks 6 sekundit. Mitte ühe või kaks sekundit. Kuus. Kui sa tahad kaks minutit järjepanu suudelda, palun väga, kuid mitte vähem kui kuus sekundit. Sama kehtib, kui te taas kohtute. Iga kord kuus sekundit suudlemist. Tutvudes suudlesite te kogu aeg ja pole ühtegi põhjust, miks seda mitte harjumuseks teha. See hoiab romantika elus. See kütab kirge. Miks just 6 sekundit? Sest siis hakkab oksütotsiin voolama ning see maandab hirmu ja kasvatab usaldust.

2. Käige kohtingutel. See, et te nüüd ühel aadressil elate, ei tähenda, et te ei peaks enam deitima. Sa oled seda juba kuulnud, aga see on tõesti hea nõuanne: leidke teineteise jaoks iga nädal vähemalt üks õhtu. Planeeri, tee ettevalmistusi, ole elevil. Nagu siis, kui te alles kohtusite. Leiuta uusi kohti, kus käia ja uusi tegevusi, tee temaga kurameerimisest harjumus. Võrguta teda sama energiaga, millega sa talle suhte alguses lähenesid.

3. Õpi teda tundma. Mäletad aega, mil te rääkisite tunde ja tunde ja te ei tüdinenud teineteise kohta uusi asju kuulmast? Ära kunagi kaota huvi oma partneri sisemaailma vastu. Esita avatud küsimusi – küsimusi, millele ei saa vastata jah või ei. Kas sa tead, mida ta teeks, kui ta loteriiga võidaks? Millest ta unistab? Mida ta kardab? Mis talle muret tekitab? Mida ta igatseb? Mis ta kõige suurem probleem on? Sellised vestlused seovad inimesi ja kasvatavad usaldust ning see on liim, mis te suhet koos hoiab.

4. Hinda teda. Leia igast päevast midagi, mille pärast teda tunnustada. Mille pärast olla tänulik, et selline naine on sinu elus.Tee talle komplimente, täna teda, imetle teda, näita talle oma sõnade ja tegudega, et sa teda armastad ja hindad. Ütle talle, et ta on ilus. Näita, et sa ihaldad teda. Tee tema jaoks midagi toredat. See ei pea midagi suurt olema, isegi pesumasina tühjendaminevõib näidata, et sa hoolid. Need positiivsed žestid on nagu raha pangas ja kui sa teed midagi nõmedat (kõik mehed teevad, varem või hiljem), annab ta sulle palju suurema tõenäosusega andeks ja unustab su hetkelise hullusehoo, kui su pangakontol on rohke varu.

5. Austa ta unistusi. Liiga sageli heidavad naised pere ja suhte nimel oma unistused kõrvale. Või juhtub see seetõttu, et meie ühiskonnas pole naiste unistused niivõrd tähtsad, eriti kui need unistused ei kätke ema ja abikaasa rolli. Aga igaühe unistused on olulised. Sinu omad on olulised ja su partneri omad on olulised. Ja uuringud näitavad, et suhte kestvus ja edu sõltuvad sellest, mil määral partnerid toetavad teineteise eesmärke. Kui sa ei austa oma partneri unistusi ega aita tal neid ellu viia, avastad sa peagi, et elad koos naisega, kes on depressioonis, löödud ja alistunud. Iga mees tahab elada koos naisega, kes on elav, armastab oma elu ja on see, kes ta tahab olla. Kui sa ei tea, millest ta unistab, küsi. Ja liiguta siis mägesid, et ta need ellu saaks viia.

Unistused aitavad ka kõige raskemates olukordades nina vee peal hoida ja end suurtest pettumustest ja traumadest koguda. Teades ja austades oma eesmärke, lootusi, soove ja ambitsioone, kasvab täisväärtusliku ja loomingulise elu elamise tõenäosus. Kuid kui kõrval on toetav ja mõistev mees, ei pea naine üksi raskete olukordadega hakkama saama. Kui naine on suhtes partneriga, kes tunneb ja austab ta unistusi, tunneb ta end austatu, mõistetu ja sügavalt armastatuna. Kui naine tunneb, et teda mõistetakse, austatakse ja armastatakse, oled sa suutnud luua suhte ja armastuse, mis jäävad kestma. Ja kas see polegi see, mida sa tahad? Naise armastus? Olla naise poolt ihaldatud ja aktsepteeritud.

Esimesest kohmetust kohtumisest kuni kooselu peente saladuste õppimiseni – enamus mehi tahab teada, kuidas naist armastada ja kuidas naise vastuarmastust leida. Jah, te olete bioloogiliselt erinevad, teie suhtlusmeetodid võivad olla erinevad ja teie vajadused võivad olla erinevad, kuid suhetes tahavad mehed ja naised ühtesid ja samu asju: rõõmu, lähedust, austust, mõistmist, head seksi, rohkem lõbu ja vähem konflikte.

Allikas: John Gottman & Julie Schwartz Gottman “Mida naised tahavad? Käsiraamat meestele”, kirjastus Pilgrim 2017

Seotud