5 esiemade nippi marjapunapäeval, mis aitavad õnnelikult mehele saada

Vallalistele naistele, kel soov sel aastal abielluda, tasub täna, 25. märtsil järgida viit lihtsat esiemade nõuannet. Täna on marjapunapäev – põline naiste püha. Sellel päeval on eriline vägi, millega seostuvad kümned pärimuslikud tavad ja uskumused.

1. Joo punast jooki! Marjapunapäeval tuleb juua punast jooki ehk marjapuna. See toob ilu ja meeldivust vastassugupoole hulgas. Marjapunaks sobib punast värvi mahl, punane tee, õlu, vein, smuuti.

2. Pühi varahommikul kuuriukse esist! Neidudel tuleb ärgata enne päikesetõusu ja aida (kuuri, garaaži) esine uks ära pühkida. Palamusel on teatud, et need virgad neiud saavad see aasta mehele.

3. Öösel pööningule magama! Neiud, kes marjapunapäeval aidas või pööningul magavad, saavad peagi mehele (Reigi).

4. Mängi laastumängu! Laastude sülle rabamise mäng on Mustjalas andnud mehelesaamise ende selliselt -tüdrukud võtavad sülle laaste, kui laastud on paaris, saavad mehele, kui ei ole – pole sel aastal selleks lootust.

5. Katsu musta pulli mune! Kursis on aga teatud, et mehele saavad need tüdrukud, kes marjapunapäeva hommikul musta pulli mune katsuvad. Kui oma laudas sellist võtta pole, tuleb see pull mujalt üles otsida. Musta pulli munade katsujaile on mehelesaamine kindlustatud. Proovige järgi!

Allikas: Mall Hiiemäe “Eesti rahva kalender II”, 1981

Loe marjapunapäevast veel: http://maavald.ee, www.folklore.ee

Seotud