365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 353

Kas oled tähele pannud, et kui midagi soovid, siis hakkad seda kõikjal nägema? Ühelt poolt peegeldab see, mis parasjagu sinu alateadvuses toimub. Teiselt poolt on oluline jälgida, mida sa ise oma mõtetega lood.

Usun, et enamus on kuulnud väidet “kuidas sees, nõnda ka väljas”. Olen püüdnud sellele mitu korda vastu vaielda. Eelkõige vast sellepärast, et vahel on peegeldused valusalt ausad. Ja vahel on vale ilusam, kui tegelikkus. Ma võin ju valetada. Mõnikord on hädavaled lausa omal kohalgi. Kuid nende valedega on probleem, nad kipuvad end kordama. Sedasi lükkame edasi “õudsat lõppu”, et olla “lõputus õuduses”.

Mõned “kuidas sees, nõnda ka väljas” igapäevased näited:

1. Oletame, et keegi ütleb midagi, mis ärritab ja solvab. Millegipärast on veel nii, et neid kõige valusamaid asju ütlevad (teevad) inimesed, kes on meile olulised. Järgmistel kordadel soovitan tähele panna, kas see sama süüdistus/mõte polnud just mõni aeg tagasi sinus endas? Näiteks tegeled millegi sinu jaoks tähtsaga ja läbi lipsab mõte: “See pole piisav. Ma ei oska. Ma pole piisavalt hea.” Ja peagi mainib keegi (mõnikord isegi möödaminnes), kas samas või teises sõnastuses sama mõtet. See kõlab süüdistusena. See kõlab valusalt. Milline ülekohus! Ükskõik, kui väga sa ka tahaksid kellelegi sõrmega osutada, siis tõde on, et see on sinu peegeldus ja/või sinu poolt loodud reaalsus. See on sinu enda süüdistus endale.  Sinu enda valu.

2. Kas oled pannud tähele, et kui sa midagi soovid, siis hakkad seda kõikjal nägema? Rasedaid, armunuid, reisijaid, edukaid, uusi kirjanikke, uusi kunstnikke, vabadust jne. Kõik teised justkui saavad, välja arvatud sina. Ühelt poolt peegeldab see, mis parasjagu alateadvuses toimub. Teiselt poolt on oluline jälgida, mida sa oma mõtetega lood. Kas sa lood “kõik, peale minu” või “mina suudan ka” elu? Milliseid mõtteid hetke ümbrus sulle peegeldab? Kas sina saad? Mis on see, mida su hing salamisi ihkab?

3. Mõni inimene käib vahel kuidagi… närvidele. Lihtsalt käib. Ta isegi ei pea selleks midagi tegema. Mida ta peegeldab? Kas sa lubad endale sellist käitumist? Äkki tahad ka mõnikord viriseda? Või käitud ise samasuguselt? Sulle meeldib öelda inimestele, kuidas asjad tegelikult on?
Minu arvates näitab elu meile alati ühe mündi mõlemat poolt. Kui sa oled ise kõikjeteadja, siis sul on vaja kogeda, mis tundeid teistele tekitad…

4. Ostsid endale uue auto. Sinu jaoks haruldase margi, mida polnud kunagi ennem isegi tähele pannud. Nüüd sõidab iga teine sellisega!? Ma ei mäleta, et oleksin paari aasta jooksul näinud valget hobust. Täna nägin juba kahte. Head tähelepanemist!

Tehnika 353: Kui näed valget hobust, siis soovi!

Autor: Kaidi Laur

Allikas: http://catchingwish.com

Seotud