Tänapäeval arutatakse palju teemadel, milline on naiselik naine ja mehelik mees. Räägitakse, et mõlemaid tuleb tikutulega taga otsida. Naised olevat mehelikus energias ja mehed naiselikus. Vaimses maailmas õpetatakse, et inimeses on olemas mõlemad energiad. Näiteks kasutame mehelikku energiat, kui seame eesmärke ja tegutseme. Naiselikku energiat siis, kui oleme loomisprotsessis.
Seega pole kumbaski energias midagi valesti. Vastupidi, mõlemad on väga õiged. Inimesed kipuvad aga oma igapäevaelus kasutama pigem ühte energiat ning ajapikku unustatakse kasutada teist. Sedasi läheb balanss paigast ning siis kasutame näiteks naisena lisaks tööl eesmärke seades ka kodus mehelikku energiat, kui oma meest kamandame.
Minu kogemus on, et edule orienteeritud maailmas on naisel keeruline jääda naisenergiasse. Enamjaolt tegeled sa siis egodega (kaasa arvatud enda omaga), näiteks pidevalt end kehtestades. Usun, et on võimalik olla väga naiselik väga mehelikus töökeskkonnas, kus sa suudad oma ego nn tagaplaanile jätta ja naiseliku kavalusega ennast ikkagi
kehtestada. Ma olen neid naisi alati imetlenud. Mõelnud, kuidas nad seda küll teevad? Kuidas nad suudavad suruda alla endas seda osa, kes tahab, et teda tunnustataks näiteks millegi uue välja mõtlemises?
Minu egole pole kunagi piisanud sellest, et ainult mina südames tean, et see idee pärines minult. Ma olen tahtnud välja paista ning öelda, et kuulge, ma olen teiega samaväärne, minu tõttu saavutati see või teine. Oijah, ma olen palju meesenergias naine olnud.
Meie peres hinnati väga mõistust ja tarkust. Ma olen selle üle ülitänulik. Kuid see suur mõistuse, tarkuse tähtsustamine viis selleni, et tasakaalukausid läksid paigast. Mu ema on naiselik naine, mistõttu õppisin naiseks kasvama, tähtsustasin oma väljanägemist ning temalt olen õppinud palju viise, kuidas üks naine saab luua kodus sooja ja teretulnud atmosfääri. Kuid need kõik jäid pigem välisteks naisenergia kasutamisjuhenditeks. Ärge saage valesti aru, ma ei heida seda oma vanematele ette. Tänu sellele olen jõudnud sinna, kuhu olen ehk sügava teadmiseni, mida ma rahuloluks vajan.
Kuna meil sündis poiss, siis olen lugenud hulga raamatuid, kuidas kasvatada ühest poisist mees. Lugenud ka sellest, kuidas poisid vajavad rituaali, mis ütleks neile – tänasest sa said meheks. Ühes filmis oli selleks rituaaliks jahimeeste perekonna reliikvia ehk püssi kinkimine ning selle suur kogukondlik tähistamine.
On teooriad, mis väidavad, et just taoliste rituaalide puudumine lääne ühiskonades (urbaniseerudes) jäävad mehed ikka poisteks. Siit hea nõuanne kõikidele peredele, kes kasvatavad poisse – millise rituaali saate teie luua, et teie poiss teaks, millal temast mees saab? Näiteks meeldib isale kalal käia, siis võiks olla sümboolne kalli (vanaisa) õngeridva kinkimine või öine kalapüük koos teiste suurte meestega? vmt.
Sellele mõeldes tekkis küsimus, kuidas siis tüdrukuid naiseks pühitsetakse? Tüdrukutest saavad naised siis, kui neil algab menstruatsioon ehk nn päevad. Kummaline, et teadvustasin seda alles nüüd endale esimest korda. Sellele järgnes hulk sisekaemusi. Kuidas ma suhtun oma päevadesse? Kas tunnen piinlikkust või rõõmu? Kas tervitan neid või mossitan? Mõistsin, et see, kuidas naised suhtuvad oma menstruatsiooni, kirjeldab ka seda, kuidas nad suhtuvad oma naiselikkusesse. Sealt arenesid edasi üldisemad küsimused. Kuidas ühiskond, mehed suhtuvad naiste päevadesse?
Kontseptsioon nn tüütutest päevadest vajavad värskendust. Ka tüdrukutele tuleks pidada rituaalne naiseks saamise pühitsus. See võib olla kuskil kohvikus koogi söömine vms, kuid seda tuleb tähistada (mitte pista neiule põue alt mõni side pihku ning loota, et äkki keegi sõbrannadest seletab, mis asi see on). Naiseks saamist peab tähistama!
Kahjuks vakatavad mul endalgi südametuksed, kui mõtlen, et sellesse pühitsusse tuleks tegelikult kaasata ka mehed, et kogu pere pühitseks tütre naiseks saamist. Sedasi siin arutledes märkan, kuidas minu kuupuhastus on seotud uskumusega, mis tekitab häbi. Kui piinlik oleks, kui isa ja vend tähistaksid minu päevade algust?!? Mnjah.
Tami Lynn Kent kirjutab oma raamatus “Wild feminine”, et menstruatsioonitsükkel on naistele kõige ideaalsemaks spikkriks, kuidas ja millal midagi uut luua ehk kui meil on energiat ja millal peaksime puhkamiseks aja võtma kuna oleme energiatud.
Ma polnud endale siiani suutnud selgeks teha kogu seda protsessi, et millal hakkab ovulatsioon ja mis seal siis üldse toimub. Ignoreerisin täiega seda kõige naiselikumat osa endast. Kuidas saab üldse olla kontaktis oma tõelise naiselikkusega, kui välditakse sellist selget füüsilist erisust meestest? Või tundes selle tõttu häbi?
Ma arvan, et avalikult tütre päevi pühitseda pole lihtne, sest mis juhtub, kui mõni lastest läheb lasteaeda või kooli ning räägib õhinaga, kuidas kodus peeti eelmine päev “õe menstruatsiooni”-pidu.
Kogu mu pika kolumni mõte on seekord tuua tähelepanu ühele tahule sellest keerulisest naise- ja meheenergia teooriatest ning praktikatest. Ma ei taha anda hinnanguid või öelda, et kõik peaksid pühitsema ja rituaale sooritama, kuid ma arvan (ja tunnen rakutasandil), et see on üks võti mõlemale soole, kuidas saada kontakti just selle füüsilise kehaga, mis meil on. Rituaalid on tegelikult “back to basic” ja ei midagi enamat. See ei muuda meid ju tagasi neandertallaseks (kui me üldse nendest pärineme)! Äkki pigem vastupidi – see muudab meid duaalses maailmas, kus me niiehknaa elame, rohkem harmoonilisemaks?
Naiseks ja meheks saamine võiks tähendada lapsele, et nüüdsest tuleb tal rohkem enda eest vastutada ning läbi rituaalide tuleks neile ka seda võimaldada.
Tehnika 300: Aktiveeri oma yin/yang energia
1. Istu ja sule silmad, et saada kontakti Iseendaga. Tee paar sügavat hingetõmmet ning luba oma kehal lõdvestuda.
2. Kasuta oma tähelepanu, et aktiveerida oma mees- ehk yangenergia. Kui sa saad sellega kontakti, siis püüa seda suurendada nii, et kogu su keha täituks selle energiaga. Vahel aitab, kui aktiveerid alguses ainult parema poole oma kehast ning siis lubad sellele valguda ka vasakule poolele.
3. Märka, milline on selle yang energia kvaliteet. Kuidas sa seda kirjeldaksid? Kas see energia on sinu oma või on see segunenud mõne teise mehe energiaga? Kui sa saad kontakti oma meesenergiaga, siis igasugune võõras energia vabaneb mõne aja jooksul. Seega ole oma meesenergiaga nii kaua ühenduses kuniks võõrad on läinud. Mida sa tunned, kui oled ühenduses oma meesenergiaga?
4. Nüüd aktiveeri nais- ehk yinenergia. Suurenda seda sedasi, et meesenergia su kehast kaoks ning sinu kehasse jääks ainult puhas naisenergia.
5. Millise kvaliteediga on su naisenergia? Kuidas sa seda kirjeldaksid? Kas see on ainult sinu või segunenud kellegi omaga? Kui sa saad kontakti oma naisenergiaga, siis igasugune võõras energia vabaneb mõne aja jooksul. Seega ole oma naisenergiaga nii kaua ühenduses kuniks võõrad on läinud. Mida sa tunned, kui oled ühenduses oma naisenergiaga?
6. Too tagasi meesenergia ja luba neil omavahel sulanduda. Vabasta igasugune takistus, mis ütleb, et neid pole hea omavahel ühendada. Tunneta, mida tähendab, kui need mõlemad energiad on tasakaalus ja eksisteerivad koos.
Tehnika pärineb allikast: http://ginigrey.com
Autor: Kaidi Laur
Allikas: http://catchingwish.com
Vaata ka: http://2bthankful.com/