“Mõtle kogu oma kehaga.”
Taisen Deshimaru
Kui näeme peeglist ainult kehaosasid, mida peaksime häbenema või osasid, mis meile ei meeldi, siis saadame sõnumeid, et peaksime Iseennast häbenema või vihkama. Geneen Roth kirjutab oma raamatus “Naised, toit ja jumal”, et on kahte tüüpi inimesi: need, kes ennast toiduga piiravad ja need, kes endale toitu lubavad. Piirajad usuvad, et nad kontrollivad olukorda, kui kontrollivad oma sööki. Samal ajal uskudes, et mida kõhnemad nad on, seda väiksemad on nende probleemid. Lubajad aga ei usu kontrollimisse ning sedasi lubavad nad endal vooluga kaasa minna, sest kui nad ei tea midagi, siis ei pea nad ka midagi tundma. Kui nad ei ürita midagi, siis nad ei kuku läbi.
Oma kogemuse põhjal tean öelda, et on võimalik ka kolmas variant, kus sa pendeldad nende mõlema tüübi vahel. Kord püüad meeleheitlikult kontrollida ja teine kord lased kõigel minna. Keha on jube tark. Targem kui meie mõistus.
Kas siis, kui su keha ütleb “stop”, jätad söömise järgi või kuulad ikka oma mõistust, kes ütleb “söö veel, nii mõnus on”? Või kui su keha ütleb “tahan süüa” sa sööd või kuulad oma mõistust, kes ütleb “kui sa selle ära sööd, siis võtad kaalus juurde” ning sa ei söö? Kui sa kuulaksid oma keha, siis sul poleks probleeme ülekaaluga ja vajadusega end näljutada. Söömine on olnud kõige esmane viis, kuidas oleme oma tunnetega toimetanud.
Paarikuune imik väljendab oma emotsioone (nii positiivseid kui ka negatiivseid) peamiselt läbi nutu. Täiskasvanud, kes ei tule nende abitute ja väikeste hingede nutuga toime, panevad neile tissi, pudeli või luti suhu. Ma ei taha siinkohal anda hinnangut, et kas see on vale või õige tegu, vaid tuua selle välja kui ühe võimaliku põhjuse, miks paljud meist tundeid tajudes söövad, ükskõik, kas siis emotsioonide alla surumiseks või võimendamiseks. Ainuke viis sellest nõiaringist välja tulla on kuulata oma tarka keha.
Läbi keha me tajume elu, läbi keha toimivad kõik meie viis meelt, mis annavad naudingu või rahulolematuse. Neale Donald Walch ütleb: “Naudi kõike, aga ära vaja midagi.”
Nii kaua, kuni me ei jää asjadest sõltuvusse, kuni me ei vaja midagi, kuni asjad ei sega meie elu, võib siin elus kõike nautida.
Tehnika 296: Kui oled väsinud või stressis, tekib ikka kiusatus sirutada käsi mõne kiire energiasüsti järele nagu kiirtoit, kofeiini sisaldavad joogid, alkohol või tubakas. Need annavad küll silmapilkselt energiat, kuid pikapeale mõjuvad kehale väsitavalt.
Päikesehingamine
(Surya Bheda)
Parema ninasõõrme kaudu sissehingamine soojendab keha, läbi vasaku ninasõõrme välja hingamine eemaldab kehast üleliigse energia ja jääkained. Istuge mugavalt, soovitavalt ristijalu. Harjuta tühja kõhuga. Ära muretse, kui tunned, et hinge kinni hoides hakkab pea higistama – see on soodne märk.
1. Istu sirge seljaga, huuled kergelt suletud. Pane parem käsi Višnu mudrasse, peopesa on näo ees.
2. Sulge vasak ninasõõre parema käe väikese sõrme ja sõrmusesõrmega. Hinga sügavalt ja vaikselt sisse parema ninasõõrme kaudu.
3. Pigista mõlemad ninasõõrmed kinni, sulgedes parema ninasõõrme parema pöidlaga. Hoia hinge kinni seni, kuni see tundub mugav.
4. Vabasta vasak ninasõõre surve alt ja hinga väga aeglaselt ja hääletult välja. Tee nii 10 korda päevas, hingates alati läbi parema ninasõõrme sisse ja läbi vasaku välja, seejärel puhka. Tasapisi suurenda päevast harjutusmahtu 29 korduseni.
PS! Väldi juhul, kui vererõhk on kõrge, kui vaevab palavik, nahalööve, anoreksia, tähelepanuhäire, unetus, rahutus ja/või närviline ärevus.
Swami Saradananda
“Hingamise jõud”
Autor: Kaidi Laur
Allikas: http://catchingwish.com
Vaata ka: http://2bthankful.com/