365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 293

On üks teooria, mis ütleb, et me otsime enda kõrvale neid inimesi, kellel on kõige raskem anda meile seda, mida kõige rohkem vajame. Näiteks vajad sa üle kõige hellust, kuid leiad enda kõrvale mehe/naise, kellel on hellust kõige raskem anda/välja näidata.

Mu hea sõber ütles, et suhetes ei tohiks minna kompromissidele, sest siis saavad mõlemad (või vähemalt üks) vähem. Tuleks leida hoopis kolmas tee, kus võidavad mõlemad. Rääkides kõlab lihtsamini kui tegutsedes.

Kuna armastusega piirid hägustuvad, siis tekib küsimus, kuidas jääb siis selle “ego” ehk “mina” osaga. Selle osaga, kellel on oma nõudmised ja piirid? Kus tema selles suhtes paigutub?

On üks teooria, mis ütleb, et me otsime enda kõrvale neid inimesi, kellel on kõige raskem anda meile seda, mida kõige rohkem vajame. Näiteks vajad sa üle kõige hellust, kuid leiad enda kõrvale mehe/naise, kellel on hellust kõige raskem anda/välja näidata.

Samamoodi oled sina oma paarilisele see, kellel on kõige raskem anda seda, mida tema enim ihkab. Suhte või inimese areng saabki läbi selle õppetunni õpitud, kui ühel hetkel suudab üks või mõlemad paarilised seda teha.

See on huvitav teooria ning kõiki oma suhteid lähemalt vaadates märkasin selles tõde. Mäletan oma nooruspõlvest aega, kui me isaga – kes tööle, kes kooli – sõitsime ning ma tahtsin talle öelda, et ta on mulle väga kallis, et armastan teda. Aga ma ei teinud seda. Olen üles kasvanud ajal, mil õrnutsemine ja tunnetest rääkimine polnud tavaline, eriti veel meestel.

Praegu vaatan oma vanemaid lastelastega ning seda õrnust ja hellust ei mahu mõnikord tuppa äragi. Vahel olen olnud isegi kade, sest ma ei mäleta oma lapsepõlvest sellist suhet nendega.

Tunnistan, et ma ei julge oma isale neid sõnu ikka veel öelda. Ja ma olen endaga aastaid tegelenud. Mõistan nüüd, et meie suhe pole seda õppetundi ära õppinud. Ma arvan, et ka tal on raske olla minuga õrn.

Sellega seoses kerkib mälusoppidest esile mõte, et valime oma partnerid selle vanema järgi, kellega on asjad jäänud lahendamata, et täiskasvanuna neid probleeme uuesti lahendada…

Egol on omad ootused ja lootused ning vana kogemustepagas minevikust. Teadlikuks saades on oma ego nii lihtne hurjutada, sest tema olemuseks on sind eraldada teistest. Samas on tema see, kes teeb meid eriliseks, annab meile isikupära, karakteri.

Suures pildis oleme kõik üks. Kuid seda on argipäeval väga raske hoomata, sest selline tajumine nõuab sinult meisterlikkuse taset. Kui sa seda igas olevikuhetkes koged, siis oled oma armastusega piiritu. Mina olen seda “kõik on üks” tunnet endaga tegelemise aastatest olenemata ainult põgusalt tundnud. Ma püüan oma elu elada dharmaliselt, mis tähendab, et püüan oma elus teha kõike nii, et karmat ei tekiks, kuid ego on mul olemas. Ma armastan teda ja ma ei häbene seda tunnistada. Mulle meeldivad mu piirid. Piirid kõikides suhetes, sest need aitavad mind hoida kahe jalaga maa peal.

Me sünnime sellest “kõik on üks”. Tasapisi hakkame kasvades eristuma kõigepealt emast, siis teistest, selleks, et ära õppida selle elu õppetunnid. Lõpuks jõuame surres tagasi sinna “kõik on üks” seisundisse. Seega on meie ego õpetaja. See, milline õpilane sina talle oled, oleneb ikka ja jälle ainult sinust endast.

Suhte muudab keeruliseks tasakaal “oleme üks” ja “olen ka mina ise” vahel. Kuhuni võib kompromissidega minna? Mis hetkel võib endale üksindust ja ruumi paluda? Millal nõuda suuremat tähelepanu? jne.

Selleks, et mõista, miks sa kellegagi suhtes oled, on sul kõigepealt vaja mõista Iseennast. Alles siis sa saad aru, miks sa midagi teed. Millised on tegelikud põhjused nendel kompromissidel või palvetel.

Tulles alguse juurde tagasi, siis pole asi kompromissile minekus. Vaid selles, kas teed seda õigetel põhjustel. Kui nii, siis on ka tagajärjed meeldivad ning sa ei koge ebaõiglust või ebameeldivust.

Kui sa suudad armastada sedasi, et sa ei pane sinna ette sõna “ma armastan sind”, vaid sa lihtsalt armastad, siis oled meistriklassis ja ma siiralt õnnitlen sind.

Mina olen veel teel. Ma ikka veel armastan läbi enda. Ma ei kiirustagi, sest liiga palju õppetükke on veel läbi käimata. Eesmärk on praegu egoga koostööd teha, püüdes olla temast teadlik. Sedasi mõistan, et läbi tema ma ei näe kogu tõde ja tegelikkust, vaid kõiges ja kõigis ikka ainult Iseenda peegeldusi.

Tehnika 293: Kui su ego jahvatab liiast, siis loe mõttes alates ühest suurest arvust seitsme kaupa tagasi. See aitab sul puhastada end mõtetest.

Autor: Kaidi Laur

Allikas: http://catchingwish.com

Vaata ka: http://2bthankful.com/

Seotud