“Kommunikatsiooni üks suurimatest probleemidest on illusioon, et see on aset leidnud.”
George Bernard Shaw
Millal on õige aeg rääkida kellegi olulisega teemadest, mis sind puudutavad? Näiteks elukaaslasega, et kirg on kadunud? Isaga teie omavahelisest suhtest? Ülemusega palgast? Ämmaga lastekasvatamisest? Sõbraga tülist? Jne.
Tähtsad teemad muudavad meie elusid. Seepärast ootamegi seda õiget hetke, millal teha esimene samm ning öelda: “Ma armastan kedagi teist.”, “Ma vajan suuremat palka.”, “Ma olen su peale nii vihane, et…”, “Ma enam ei luba sul endaga sedasi rääkida (käituda).”, “Ma olen su peale solvunud.”, “Me suhe ei toimi sellisel kujul.”, “Sa tegid mulle haiget., “Vajan rohkem tähelepanu.” vms, mis südamel.
Olulistest elu muutvatest teemadest rääkimine muudab inimese haavatavaks. See on hirmutav, sest sa kunagi ei tea, kuidas teine inimene reageerib. See on ego alandlikkuse õppetund. Kui su ego on sõjavalmis, siis su süda on suletud. Kui su ego on alandlik, siis su süda on avatud. Viimane versioon nõuab tublit annust julgust.
Üldjuhul ei taha keegi tundmatuga vastamisi olla. Kui sa teed seda koos alandliku südamega, siis sa alistud tundmatule. Alistumise peamine koostisosa on usaldus. Seega, kui sa ei taha tundmatuga olla vastamisi, siis küsi endalt, miks sa ei usalda?
Me ei usalda siis, kui midagi kardame. Tegele sellega, mida sa kardad. See võib olla tõeline kullalaegas, kust avastada tugevaid uskumusi ning mustreid, mis sind juba ammu ei teeni. Nende muutmine võib endaga kaasa tuua uskumatu kerguse!
Mõni vestlus lahtub ajaga ning ei vajagi väljendamist. Tuleb olla tähelepanelik, kui mingid tunded hakkavad korduma (nt tunned, et elukaaslane ei tunne su vastu huvi) või mitmed inimesed ning erinevad situatsioonid kutsuvad esile ühte ja sama emotsiooni (nt tunned end kõrvalejäetuna ka tööl ja sõprade hulgas). Järelikult oled midagi olulist väljendamata jätnud. Küsi veel, kellele ja mida? Sinu jaoks olulised teemad moodustavad ühe osa sinu piiridest.
Mina kipun selles praktikas sageli läbi kukkuma (aga ma olen ajapikku enda piiride kehtestamises ja väljendamises märkimisväärselt paremaks muutunud!). Lükkan pidevalt edasi teemasid, mis vajavad väljendamist. Isegi siis, kui näen ja teadvustan, et mu piire tallatakse juba jultunult.
Ootan, et mu emotsioonid saaksid rahuneda, et teisel oleks õige tuju, et koht oleks soe ja mugav, et süda jääks avatuks jne. Reaalsus on, et 95% juhtudes ma ei leia hetki, mis vastaksid kõikidele minu ootustele. Tulemuseks on hoopis veriseks hõõrutud olemus, mis ägestub siis, kui aeg on kõike muud kui õige.
Minu elukaaslane, kes on terve karjääri tegelenud müügiga, ütles: “Kaidi, helistamiseks ei tule kunagi õiget aega. Helista ja räägi oma jutud ära, kohe!” Minu arvates sobib see ideaalselt ka tähtsate teemade väljendamise mantraks.
Jah, sinu jaoks olulistest teemadest rääkimine muudab sind haavatavaks. Kui teha seda nii, et süda on avatud ning ego alistunud, siis võid alguses arvestada viimase vastuhakuga, kes käsib igaks juhuks ikkagi löögivalmis olla. Kuid õppige minu vigadest, ärge alistuge egole, vaid ikka usaldusele, et olete toetatud ja kõik, mis juhtub, juhtub ainult selleks, et midagi head saaks tulla.
PS! Kummardamise üks tõlgendus on: “ma annan (kingin) oma ego sulle või panen selle su jalge ette” (ehk usaldan sind täielikult).
Tehnika: Yogi Bhajani juhised, millal on parim aeg rääkida mehega (ma ise laiendan selle ka naistele):
Maamärgid – neitsi, sõnn ja kaljukits – vestlusteks kõige vastuvõtlikumad, kui nad on liikumises – mine temaga jalutama, või matkama. Ära kunagi astu temaga näoga vastakuti (kui tahad vestelda olulistest teemadest).
Tulemärgid – lõvi, ambur ja jäär – nemad naudivad vestlusi enim, kui nad samal ajal söövad. Kui sa ootad kuniks nad on söögi lõpetanud, siis oled nad kaotanud.
Õhumärgid – kaksikud, kaalud ja veevalaja – on kõige vastuvõtlikumad, kui nad on just ülesse tõusnud (“at first breath”). Püüa õhumärgiga rääkida hilja õhtul ja nad on nagu karud.
Vee-märgid – kalad, vähid ja skorpionid – neile on kõige parem läheneda, kui nad on õnnelikud. Kui nad pole õnnelikud, siis küsi, mis neid õnnelikuks teeks.
Tehnika pärineb Nam Kaur Khalsa & Siri Atma Singh Khalsa, M.D. raamatust “Divine relationships. Two Bodies One soul”.
Autor: Kaidi Laur
Allikas: http://catchingwish.com
Vaata ka: http://2bthankful.com/