Loeme, mida ja kuidas süüa, juua ning kui palju tunde on õige magada. Õpime, kuidas hingata, armatseda, lapsi sünnitada ja kasvatada. Kas pole hirmus, kui paljud inimesed on kaotanud kontakti oma kehaga? Mina sealhulgas. Lubasin, et ma ei kirjuta kunagi sellest, mida pole ise endast läbi lasknud. Täna kirjutan maandatusest. Tean, mida tähendab olla maandamata ja maandatud. Maandatud olemine on mu viimase aja prioriteet.
Kui oleme maandatud, siis tunneme end siin maailmas turvaliselt ning elusalt. Maandatud saame olla ainult läbi keha. Keha aitab meil tuua end hetkesse ning saada kontakti nii iseenda kui ka ümbritsevaga.
Pole ime, et inimesed suhtuvad Emakesse maasse nii nagu nad suhtuvad, kui nad pole ühenduses oma juurte ehk kehaga. Kui kaotame ühenduse oma kehaga, siis on meie vaimud (hinged) kodutud. Selletõttu oleme energiatud (ning arad), et pühenduda. Sedasi me triivime unistustes, kuid ei tee ühtegi nendest käega katsutavateks.
Püüdsin kasutada mitmeid erinevaid tehnikaid, kuidas tuua ennast oma kehasse ning läbi selle ka hetkesse. Kuid mul oli raske jääda stabiilselt maandatuks. Sel teemal mediteerides sain selge käsu minna oma teadmistega esimesest tšakrast sügavamale. Maandatus on esimese tšakra teema.
Lühikokkuvõte sellest, mis ma Muladhara tšakrast teada sain:
* esimene tšakra on seotud maaenergiaga;
* ta tegeleb peamiselt ellujäämisega ehk iseenda säilitamisega;
* tema vundamendiks on õigus eksisteerida ning läbi selle ka nõuda ja omada;
* tema deemoniks võib saada hirm. Ma ei räägi elutervest hirmust, vaid hirmust, mis takistab meil elamast täisväärtuslikku elu;
* kui sa ei suuda oma soove manifesteerida, siis on probleem just esimeses tšakras, st sa ei suuda ülemiste tšakrate energiat tuua alumistesse;
* ta on seotud ka inimese füüsilise kehaga – kas sa kuuled (ja käitud), kui su keha väljendab nälga, vajadust puhata vms?
* juurtšakra hakkab arenema raseduse keskelt ja areneb kuni saame aastaseks. Kõrghetked on 4. ja 5. kuu. Sel hetkel on beebi seotud ellujäämise ning füüsilise heaolu teemadega. Kui need vajadused saavad täidetud, siis hing ankurdub füüsilisse kehasse ning laps tunneb, et ta on maailma teretulnud;
* selles tšakras on ka elu usaldamine ja mitte usaldamine. Eelmises punktis välja toodud vanuses on ellujäämine seotud väliste faktoritega. Söötmine, hoidmine, armastamine, soojus jms on seotud kellegi välisega. Kui ellujäämiseks vajalikke tegevusi ei tule või tuleb puudulikult, siis kogetakse, et maailma ei või usaldada.
Terve esimene tšakra paneb sind tundma stabiilselt, maandatult, energiliselt, füüsiliselt hästi ning elusalt. Sinu elus valitseb küllus ja usaldus.
Ebaterved tšakrad võivad üle- või alatöötada. Need, kellel töötab esimene tšakra üle võivad tunda raskust, uimasust, monotoonsust. Olla kehaliselt prisked. Nad on ennast piiranud ning ahned, peamiselt suunatud materiaalsusele.
Need, kelle juurtšakra töötab puudulikult tunnevad ebatervet hirmu, ei suuda keskenduda (pühenduda), on rahutud ja alakaalulised.
Kui esimene tšakra on kahjustatud, siis on sellest mõjutatud ka kõik ülejäänud tšakrad
Käiasin teooriat endast läbi. Iga kord tundsin õrna elektrit mõtete juures “sul on õigus eksisteerida” ning “sul on õigus nõuda”. Ma kardan nõuda ja vastu võtta. Sellesse teemasse veel sügavamale minnes, leidsin küsimused:
“Kas mul on õigus siin maailmas ruumi võtta?”
“Kas mul on õigus olla mina ise?”
“Kas mul on õigus luua seda, mis on mulle hea, arvestamata teistega?”
“Kas mul on õigus olla armastatud?”
“Kas mul on õigus tahta küllust?”
Olen tegelenud õigusega olemas olla, kuid mul on siiani raske vastu võtta kiitust, armastust, naudingut, raha. Vaimses maailmas räägitakse halvasti ka omamisest. Midagi ega kedagi ei tohi tahta omada. Kuid esimese tšakra energias olles tajusin, et omamine on inimlik. Ja kas me pole just inimesed? Näiteks, miks ma ei võiks omada palju raha?
Maandatus annab meile võimaluse luua piire ning aitab meil jääda iseendasse ning iseendale kindlaks. Taimed ei ela ilma juurteta, samamoodi ei saa me elada ilma kehata. Meie keha on meie juured. Juured on meie vanemad, vanavanemad, lapsepõlv, noorus jne. See kõik on kehasse talletatud. Minevikku eitades, eitame oma keha ning takistame elujõul sisenemast. Maandatus annab aga väe.
Füüsiliselt toimub maandamine läbi jalgade. Iseenda jalgadel seismine annab meile jõu minna minema või jääda paigale ja seista iseenda jõul.
Lõpetuseks viskan õhku mõtte – kui inimesed tervendaksid oma suhet kehaga, kas siis terveneks inimkonna suhe ka Emakese maaga?
Tehnika 279: Küsi endalt, kas sul on õigus olemas olla? Kas sa julged nõuda? Kui saad eitavad vastused, siis oled saanud vihje, mis võib olla põhjuseks, et su unistused pole täitunud või miks sa oled väsinud. Maandamise tehnikatest kirjutan veel novembrikuu Sensas.
Autor: Kaidi Laur
Allikas: http://catchingwish.com
Vaata ka: http://2bthankful.com/