24 tsitaati Eckhart Tollelt elu, õnne ja kannatuse kohta

Elu paneb meid kõiki proovile, seega on esmatähtis hoida positiivset mõtteviisi, et minna läbi tõusudest ja mõõnadest. Eckhart Tolle on ise läbi käinud väga süngetest radadest. 29-aastasena üritas ta endalt elu võtta lõpmatute ärevushäirete ja suitsiidimõtete tõttu. Aja möödudes läbis ta imelise hingelise rännaku ja sai üheks maailma andekaimaks spirituaalseks õpetajaks. Järgnevalt on välja toodud mõned Eckhart Tolle tsitaadid, et valgustada ja anda jõudu sinu teekonnale siin elus.

1. “Mõista päriselt, et käesolev hetk on kõik, mis sul eales on.”

Mõistus võib meiega vingerpusse mängida. See võib meid panna tundma hirmu või kahetsust mineviku suhtes, kuid tõeline jõud asetseb praeguses hetkes. Me peame elama olevikus, tehes asju, mis toovad meile rõõmu siin ja praegu, selle asemel, et teha suvalisi töid, mis meie tulevikku rahaliselt kindlustaksid. Näiteks mõned inimesed töötavad 24/7 ja veedavad oma perega väga vähe aega, sest tahavad luua kümne aastaga suure äri. Nagu näha, on nende mõte fikseeritud tulevikule ja nad peavad õppima elus tasakaalu väärtust.

2. “Elu on tantsija ja sina oled tants.”

Ära mõtle olukordi üle. Ära karda olla hirmul. Usalda, et kõik läheb nii nagu peab. Naudi elu nagu tantsu, elades südamest, vabastades oma mõistuse köidikute alt ja võttes elu oma kätesse.

3. “Seal kus on viha, peitub alati valu.”

Inimesed, eriti mehed, ajavad segamini agressiooni ja viha mehelikkuse ja juhiomadustega. Tõsi on see, et viha on nõrkuse märk. See räägib, et kannad oma mineviku valusid endaga tänaseni kaasas. See on üks kõige valgustavamaid Eckhard Tolle tsitaate.

4. “Lõpeta enda määratlemine – nii endale kui ka teistele.”

Sa ei sure. Sa ärkad ellu. Ära muretse, kuidas teised sind määratlevad. Kui nad sind määratlevad, siis piiravad nad iseennast, seega see on nende probleem. Inimestega suheldes, ära ole masinlik rollitäitja, vaid teadliku olemusega väli. Ära muretse selle üle, mida inimesed sinust mõtlevad või kuidas nad sind sildistavad. Ela oma elu, avasta oma lootusi, soove, talente, ihasid ja unistusi. Armu endasse nii, et sa peaks ennast ühegi lausega kellelegi defineerima. Inimhing on liiga suur selleks, et seda sõnadega püüda.

5. “Kui oled vaimne, ei ole sellel mingit seost sellega, mida sa usud, küll aga sellega, milline on sinu teadlikkuse tase.”

Olla vaimne ei tähenda, et sa pead igapäevaselt kummardama jumalat või rääkima pidevalt spirituaalsetel teemadel. See põhineb sellel, et saavutaksid kõrgema teadvuse seisundi kus sa intuitiivselt tead tavaliste olukordade sügavamaid tähendusi ja oskad lugeda ridade vahelt.

6. “Mida sa arvad, et maailm hoiab sinu eest, hoiad sina maailma eest.”

Tihti süüdistame maailma meie pettumustes, kuid tõsi on see, et me ei pööra kunagi mündi teist külge ega vaata, mida varjame ise maailma eest. Iga valus elukogemus hoiab endas õppetundi ja hoiab meid kannatamas seni, kuni õppetund on omandatud ja oma olemusse põimitud.

7. “Kõik, mida sa teises tagasi lükkad või millele tugevalt reageerid, on sinus samuti olemas.”

Vead, mida me näeme teistes, on tegelikult osad meist, millega me ei suuda leppida. Me peame suutma rohkem teisi aktsepteerida, et aktsepteerida endale iseennast.

8. “Olemine peab olema tuntav. See ei saa olla mõeldav.”

Me peame õppima lülitama välja rohkem oma mõtteid ja lülitama sisse oma südameid. Küsi endalt: “Kuidas ma end täna terve päev tundsin?” Austa oma tundeid ja mõista oma südame soove.

9. “Armastada on tunda iseend teises inimeses.”

Me oleme kõik üks, ujudes samas eksistentsiookeanis, elades elu erinevatel kallastel. Kui sinu teed kellegagi ristuvad, võta aega, et neid sügavuti tundma õppida, sest sa kohtasid neid põhjusega.

10. “Minevikul ei ole oleviku üle võimu.”

Kui on asju, mida sa oma minevikus kahetsed, tea, et sellel on ainult võimu, kuna sa lased sel tundel võimutseda. Sina ei ole sinuga juhtunud sündmused, sina oled tunnistaja, kes neid kogemusi koges. Seega on sinu võimuses muuta oma fookust ja tunnistada enda jaoks paremat reaalsust.

11. “Elu ei ole nii tõsine, kui mõistus seda ette kujutab.”

Mõned inimesed on liiga tõsised. Nad koostavad pikki nimekirju ja mõtlevad pidevalt olukordi üle. Ära ole liiga tõsine. Kuivõrd sügavas mülkas sa ka poleks, leia rõõmu pisiasjadest. Tea, et sa ei ole üksi ja kui sul on kasvõi üksainus inimene, kes sinust hoolib, oled sa maailma õnnelikuim inimene.

12. “Milline vabadus on mõista, et ”hääl minu peas” ei ole see, kes ma olen. Kes ma siis olen? See kes seda näeb.”

Sa ei ole see, mida su mõistus väidab sind olevat. Mõtted sinu peas on ajutine peegeldus sinu mõistusest. Ära samasta end nendega. Kuid kes sa siis oled? Sa oled pealtnägija, kes tunnistab nende mõtete olemasolu, oma sisemist dialoogi igapäevaselt.

13. “Sa võid ainult kaotada midagi, mis sul olemas on, kuid sa ei saa kaotada midagi, mis sa oled.”

Inimesed kardavad meeletult asju ja inimesi kaotada. Kuid looja asetseb sinus ja töötab sinu sees. Mida iganes sa ka ei kaotaks, sa ei kaota oma loomingulisust, mis saab tekitada kõik, mida sa soovid aina uuesti. Sa ei kaota oma võimet nautida inimkogemust.

14. “Mis iganes olemasolevas hetkes on olemas, aktsepteeri seda kui miskit, mida sa ise valisid.”

Ära vihka oma elu. Ära vihka midagi elus, ole lihtsalt kohal ja jälgi kogemust kõrvaltvaataja võtmes. Kui sa seda teed, sinu vibratsioon tõuseb, kuna sa ei ole enam ”vihkaja”, vaid vaatleja, kes näeb, et sa vihkad. Sa oled muutunud kohaolevamaks. Ja selle teadlikkuse omandamisega muutub su elu ainult paremuse poole.

15. “Elu annab sulle mis iganes kogemuse, mis aitab sind kõige enam sinu teadlikkuse kasvus. Kuidas sa tead, et see on kogemus, mida vajad? Sest see on kogemus, mida sa hetkel koged.”

Kui sa oled soovinud pikalt oma elus midagi muuta, mõista varjatud õppetundi selle soovi taga. Mida elu soovib, et teeksid? Kui oled pidevalt väsinud ja stressis, siis soovib elu, et oleksid enda vastu leebem. Lisaks, kui sa pole veel leidnud endale partnerit, kes sind armastaks, soovib elu, et sa ennast enne armastaksid.

16. “Mõned muudatused võivad tunduda esmapilgul negatiivsed, kuid peagi mõistad, et elu vaid tekitab sinu ümber ruumi uue sünniks.”

Ilusad sünnitised tekivad tihti pärast süngeid hävimisi. Kui tunned, et oled auku mattunud, siis oled tegelikult pandud ideaalsesse kohta imelise tuleviku jaoks. Pimedus defineerib valgust. Ilma kannatuseta ei suuda me häid asju elus hinnata.

17. “Esmane rahulolematuse põhjus ei ole eales olukord ise, vaid sinu mõtted selle pihta.”

Mida iganes sa ei oleks kogenud, sinu olukorda defineerivad sinu mõtted ja tähendus, mida sa sellele annad. Mõned inimesed suudavad läbi tulla surmalähedasest kogemusest ja murtud südamest nagu midagi suurt poleks juhtunud ja teised ärrituvad pisiasjade peale. Kõik sõltub perspektiivist ja sinu mõtetest olukorra üle.

18. “Aeg ei ole väärtuslik, sest aeg on illusioon. Mida sa näed väärtuslikuna ei ole aeg vaid miski, mis on ajast väljas: praegune hetk. See on tõepoolest väga hinnaline. Mida rohkem sa keskendud ajale – minevikule ja tulevikule – seda rohkem sa magad maha praeguse hetke, kõige hinnalisema asja, mis olemas on.”

Aeg on inimese loodud mõiste. Aega ei eksisteeri, on ainult üks igavene ”olevik”, mida me elame kogu oma elu. Sa saad mõjutada vaid oma praegust hetke, seega võta see vägi ja ela olevikus.

19. “Mis iganes tegutsemine on parem, kui mitte millegi tegemine, eriti kui oled olnud õnnetus olukorras kinni pikka aega. Kui teed vea, vähemalt õpid, sellel juhul ei ole enam tegemist veaga. Kui püsid liikumatuna, ei õpi sa midagi.”

On parem liikuda edasi suvalises suunas kui mõelda ainuüksi oma probleemidele ja kannatada ärevuse ja hirmu all. Einstein on öelnud, et elus peab liikuma, et säilitada tasakaal.

20. “Kogu negatiivsus on põhjustatud psühholoogilise aja kuhjumisest ja oleviku eitamisest. Ärevus, pinge, stress, muretsemine, rahulolematus – kõik hirmu vormid – on põhjustatud liigsest tulevikust ja liiga vähesest olevikust. Süütunne, kahetsus, tõrjutus, lein, kurbus, kibedus ja kõik muud andestamatuse vormid on põhjustatud liigsest minevikust ja liiga vähesest olevikust.”

See on üks Eckhart Tolle parimaid tsitaate, mis seletab kogu kannatust ühe lihtsa vaatega. Kui meie mõistus on tulevikule fikseeritud, kannatame hirmu, ärevuse ja muretsemise all. Kui mõistus on fikseeritud minevikule, kannatame me kahetsuse, kurbuse, vihkamise ja depressiooni all. Me peame elama siin ja praegu ja ütlema ”jah” sellele, mis on olevikul meile pakkuda.

21. “Kui teed end korda sisemiselt, loksub väline paika. Esmane reaalsus on sisemuses, teine asub meist väljas.”

Ei ole olemas midagi, mis suudaks su elust rõõmu ära võtta. Kõik on sinu sees olemas. Sinu mõtted, uskumused, teod ja sinu kujutlusvõime väärkasutamine mis sinu elu sinu ümber loob. Kui soovid seda muuta, muuda oma mõtteid.

22. “Pole ebatavaline inimestele veeta terve oma elu oodates hetke, millal päriselt elama hakatakse.”

Mõned meist elavad vaikses meeleheites, lootes paremat homset, mõistmata, et tõeline vägi peitub praeguses hetkes. Me oleme oma elu loojad ja mida iganes me soovime, võime me juba täna ja praegu hakata taga ajama ja see toob meile õnne, mida me pidevalt taga otsime. “

23. “Minevik annab sulle identiteedi ja tulevik hoiab endas lunastust või teostuse võimalust mis iganes vormis. Mõlemad on illusioonid.”

Me defineerime iseenast selle järgi, mida me oleme minevikus teinud mõistmata, et läbi selle me piirame ennast. Mõista, et sinuga saab juhtuda midagi täiesti uut ja muuda seda definitsiooni. Veelgi enam me peaksime lõpetama õnne otsimise tulevikust. See pole miski, mis juhtub homme. Õnn on sinu praeguste tegemiste kaassünnitis. See ei ole lõppeesmärk.

24. “Selle asemel, et küsida “Mida ma elult tahan?” on veelgi võimsam esitada küsimus “Mida tahab elu minult?”

Mõnikord on tõde meie nina ees, kuid me ei näe seda. Mõtle hetke. Räägi selle enda osaga, mis tunneb end elus rahulolematuna. Mida see elult soovib, mis on selle mured? Nüüd muuda hetkeks oma vaatevinklit ja pööra mündi teine külg. Küsi endalt: “Mida tahab elu minult? Mis on see ilmselge õppetund, mida ma pean nägema?” Tõenäoliselt pead saama üle piiravatest uskumustest ja õppima konkreetse oskuse, et jõuda sinna, kuhu tahad jõuda. Mis iganes see ka ei oleks, võta õppetund vastu ja liigu edasi.

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Eckhart Tolle: Inimkonna kollektiivne ärkamine pole mitte võimalus, vaid vajadus

Eckhart Tolle: vabanemise võti peitub olevikuhetkes

Avasta oma südame tarkus ja päästa valla omaenda ehtne vägi

Dalai-Laama 10 mõtlemapanevat tsitaati

13 väekat mõttetera vaimsetelt õpetajatelt

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.