2012. Mis on maiade kalendris nii erilist?

Alkeemia.ee vahendab 2012 rubriigis erinevaid tõlgendusi alanud aasta kohta, mida eesti keelde senini veel tõlgitud pole. Alustame maiade kalendri selgitusega.

Isik, kellel puudub eelnev kokkupuude maiade kalendriga, on tavaliselt esialgu üllatunud, et mõned inimesed huvituvad ka tänapäeval mingist iidsest kalendrist. Inimkonna ajalugu on ometi arvestatud paljude eri kalendrite järgi. Kas maiade kalender pole mitte üks väga kitsas uurimisobjekt, mis köidab ainult spetsialiste ja ajaloohuvilisi? “Miks peaks tänapäeva maailm vajama uut kalendrit Gregoriaani ja moslemite kalendri kõrvale, mida praegu kastutatakse?” võivad küsida mõned.

Esiteks on inimestel tõenäoliselt liiga piiratud arusaam maiade tsivilisatsiooni tähtsusest ja põlisameeriklaste traditsioonidest tervikuna. Tegelikult kuulusid 5-9. sajandil eksisteerinud maiade linnad oma hiilgeajal maailma suurimate hulka ja seal kasutati oma aja kõige arenenumat matemaatikat ja astronoomiat. Olgugi et põlisameeriklaste tsivilisatsioonid suutsid pärast hilisemat kokkupuudet eurooplastega vaevu säilida, on nad endiselt tähtsa ja asendamatu ülemaailmse inimteadvuse osa kandjad.

Maiade kalendrist rääkides mõtleme midagi palju sügavamat kui lihtsalt süsteemi aja kulgemise märkimiseks. Maiade kalender on ennekõike ettekuulutav kalender, mis võib aidata meil mõista minevikku ja aimata tulevikku. See on ajastute kalender, mis kirjeldab taevaste ja allilmade kulgu ja nende mõju inimteadvusele ning seeläbi ka meie mõtete ja tegude piiritlust iga ajastu jooksul. Maiade kalendris peitub kosmilise plaani täpne ajakava ja kõikide universumis tekkivate asjade ilmnemise protsess. Selle kohta on nüüdseks kogunenud palju eelnevatel kogemustel põhinevaid tõendeid, mis aitavad valgustada inimkonda terve igaviku vaevanud küsimusi. Kõik on olemas põhjusega.

Seetõttu, et kõik sobib taevase kosmilise plaaniga. Neile, kes tegelevad tõsiselt maiade kalendri uurimisega, saab see tõsiasi ruttu selgeks ja endine materialistlik maailmavaade kaotab kogu oma tähtsuse. Maiade kalender on värav teadvuse eri maailmadesse, mille suhtes on pimestatud enamik inimkonda ja seda ekslike või petlike kalendrite kasutamise tõttu.

Kuna kõik olemasolev on teadvuse aspekt ja maiade kalender kirjeldab teadvuse evolutsiooni kõigis selle aspektides, ei jää põhjaliku maiade kalendri uurija jaoks mitte midagi varjatuks. Sellesse on kätketud kogu teadus, kõik religioonid, terve elu. Oleme kõik olemas mingi põhjusega. Aega ei arvestata enam rahas, vaid vaimus. Aeg on inspiratsioon!

Olen arvamusel, et inimestel on käes viimane aeg end kosmilise plaaniga tõeliselt joondada. Kas nüüd või mitte kunagi. Kui arvad, et teadlikul konvergentsil ei ole sinuga mingit pistmist, siis pole sa ilmselt maiade kalendrit piisavalt hoolikalt uurinud. See tähendab, et kalendri lõppedes ei saa sinu osavõtmisel maailma muutumisprotsessist olla ühtegi asemikku.

Paljud inimesed tunnevad intuitiivselt, et maiade kalendri lõpp toob kaasa muutuse teadvuses. Siiski öeldakse harva arusaadavalt välja või selgitatakse, mis on selle muutuse allikas, kuidas see muutus aset leiab ja kuidas see ilmneb. Ent võib-olla on muutused teadvuses veidi vähem mõistatuslikud, kui paljud inimesed kalduvad uskuma. Tegelikult on muutused teadvuses toimunud aegade algusest saati ja jätkuvad seni, kui maiade kalendris on märgitud mõni tähendusrikas energiamuutus, näiteks mõne päeva või öö vahel. Hoolimata kõigist neist eelnevatest muutustest kosmilises ajaloos, tunnen mina, et selles uues teadvuses, mis eeldatavasti üheksanda laine tagajärjel tekib, on midagi väga erilist ja tähtsat.

Selleks, et see sündmus suudaks ühes üheksanda lainega luua teadvuse muutuse kavatsuse, on soovitatav laialdane osalemine ka ettevalmistavates etappides. Ettevalmistustes peaksid osalema miljonid inimesed, kes kõik soovivad teadvuse muutuse toimumist. Selle sündimiseks läheb seega vaja ühist pingutust ja pelgalt otsustamine sellest osa võtta kuulubki selle kavatsuse väljendamise alla, mida eelnevalt mainisin. Esialgu läheb hädasti vaja inimeste initsiatiivi teadliku konvergentsi üleskutse ülemaailmseks levitamiseks. On tähtis veenda asutusi ja organisatsioone seda ideed vastu võtma. Seejärel tuleks inimestel anda oma individuaalne panus läbi avalike veebilehtede, suhtlusmeedia ja teiste võrgustike kaudu.

Allikas: Professor Carl Johan Callemani artiklite põhjal koostanud Alkeemia.ee

Carl Johan Callemanil on doktorikraad bioloogias Stockholmi ülikoolist ja ta on töötanud vanemuurijana Seattle’is Washingtoni ülikoolis ja vähieksperdina Maailma Tervishoiuorganisatsiooni heaks. Ta pidas 1979. aastal esimese kõne, kus mainis maiade kalendrit, ja on ainuke elukutseline teadlane, kes on maiade kalendri tähendust uurinud (paljud elukutselised maiade uurijad on tegelenud kalendri kui sellise uurimisega, aga mitte selle tegeliku bioloogilise ja ajaloolise evolutsiooni taustaga).

Seotud