14 sammu töödeldud toidust loobumiseks

Hüva nõu tervisliku toitumise fännidele, kuidas järk-järgult loobuda töödeldud toidust ning teha püsivaid ja pikaajalisemaid muudatusi tervislikuma elu suunas.

Meie järgisime enda antud lubadust liha peaks pärinema kohalikult kasvatatud loomadelt (160 km ulatuses sinu kodulinnast). Liha tarbimine peaks käesoleval nädalal olema samuti piiratud 3-4 portsjonini ja liha ei tohiks olla eine tähtsaim osa. Selle asemel tuleks liha võtta kõrvalroana või lihtsalt kasutada seda einele tugevama maitse andmiseks.

 • 4. nädal: Ei mingit kiirtoitu ega frititud toitu – Loobu kiirtoidust ja kõigist toitudest, mida on rohkes rasvas küpsetatud.
 • 5. nädal: Proovi kaht uut täistoitu – Proovi vähemalt kaht uut terviktoitu, mida sa kunagi varem pole maitsenud.
 • 6. nädal: Ei mingeid madala rasvasisaldusega, lahjasid või rasvatuid toiduaineid – Ära söö ühtegi toiduainet, millele on märgitud “madala rasvasisaldusega”, “lahja”, “light” või “rasvatu”.
 • 7. nädal: 100% täistera – Kõik tarbitud teratooted peavad olema valmistatud 100% täisterast.
 • 8. nädal: Lõpeta täis kõhuga söömine – Võta kuulda enda sisimast tulevaid märguandeid ja lõpeta söömine, kui tunned, et kõht on täis.
 • 9. nädal: Ei mingeid rafineeritud magusaineid – Ei mingeid rafineeritud ega kunstlikke magusaineid, sealhulgas (kuid mitte ainult): valge suhkur, pruun suhkur, toorsuhkur, roosuhkur, sukraloos, palmisuhkur, agaavisuhkur, maisisiirup, kõrge fruktoosisisaldusega siirup, pruuni riisi siirup ja suhkruroomahl. Toite ja jooke võib magusamaks teha ainult mõõduka hulga mee või vahtrasiirupiga.
 • 10. nädal: Ei mingeid rafineeritud õlisid – Ei mingeid rafineeritud või hüdrogeenitud õlisid, sealhulgas (kuid mitte ainult): taimeõli, orgaaniline taimeõli, sojaõli, maisiõli, rapsiõli, orgaaniline rapsiõli, margariin ja viinamarjaseemneõli.
 • 11. nädal: Söö kohalikke toite – Söö iga eine kõrvale vähemalt üks kohalikult kasvatatud toiduaine. See hõlmab muuhulgas puuvilju, köögivilju, mune, teravilju, pähkleid, liha ja selliseid magusaineid nagu mesi.
 • 12. nädal: Ei mingeid magusaineid – Väldi kõiki magusaineid, sealhulgas (kuid mitte ainult): valge suhkur, pruun suhkur, toorsuhkur, mesi, vahtrasiirup, datlisuhkur, vahtrasuhkur, roosuhkur, sukraloos, palmisuhkur, agaavisuhkur, puuviljamahla kontsentraat, maisisiirup, kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirup, pruuni riisi siirup ja suhkruroomahl.
 • 13. nädal: Ei midagi kunstlikku – Väldi kõiki kunstlikke koostisosi, sealhulgas (kuid mitte ainult): magus-, maitse- ja värviaineid.
 • 14. nädal: Mitte rohkem kui viis koostisosa – Väldi igasuguseid pakendatud toidukaupu, mis sisaldavad rohkem kui viit ükskõik millist koostisosa.
 • Tee selgeks, kust sinu toit pärineb

  Kui vähegi võimalik, palun toeta kohalikke talunikke ja toidukasvatajaid turult toiduainete ostmisega! Tutvumine nende inimestega, kes sinu toitu kasvatavad, on suurepärane kogemus ja üheaegselt toetad sa ka oma kogukonda.

  Allikas: http://eatlocalgrown.com

  Seotud

  5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

  Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.