13 tegevust, mida vaimselt tugevad inimesed väldivad

Läbi aegade on suured juhid muretsenud füüsilise tugevuse ja tervise pärast, kuid lõpuks on ikka selgunud, et vaimne tugevus võib olla isegi tähtsam.

Ettevõtjatele on kirjutatud hulk artikleid, mis räägivad kriitilise tähtsusega iseloomujoontest – püsivusest, südikusest, optimismist ja läbikukkumatuse võimest või nagu Forbesi kaastöötaja David Williams ütleb: “Õpi ebaõnnestumise” võimest.

Samas võime me vaimset tugevust määratleda ka asjadega, mida mentaalselt tugevad inimesed ei tee. Olin üllatanud selliste asjade nimekirja üle, mille koostas ja jagas Amy Morin, füsioterapeut ja litsentseeritud kliiniline sotsiaaltöötaja ebaõnnestumine on võimalus paremaks muutumiseks. Isegi kõige edukamad ettevõtjad on valmis tunnistama oma eelnevaid pingutusi, mis on eranditult toonud palju läbikukkumisi. Vaimselt tugev inimene on valmis läbi kukkuma uuesti ja uuesti ning kui vaja, siis nii kaua, kuni iga “läbikukkumine” toob neid lähemale nende lõplikele eesmärkidele.

11. Hirmu üksi olemise ees. Mentaalselt tugevad inimesed naudivad ja isegi peavad kalliks üksi olemist. Nad kasutavad oma jõudeaega eneseanalüüsiks, planeerimiseks ja produktiivne olemiseks . Kõige tähtsam aga, nad ei sõltu teistest, et luua oma õnne ega meeleolu. Nad võivad olla õnnelikud koos teistega ja samuti võivad nad seda olla ka üksi.

12. Tunnet, et maailm võlgneb neile midagi. Eriti tänases majanduses, juhid ja nende alluvad jõuavad arusaamisele, et maailm ei võlgne neile palka, boonuspaketti ja mugavat elu, hoolimata nende ettevalmistusest ja haridusest. Vaimselt tugevad inimesed sisenevad ellu, olles valmis töötama ja saama edukaks oma enda teenete põhjal.

13. Koheste tulemuste ootamist. Olgu selleks siis treeningkava, dieedi pidamine või oma äri alustamine, vaimselt tugevad inimesed on selle kõige ette võtnud pikaks ajaks. Nad teavad, et pole mõtet oodata kiireid tulemusi. Nad rakendavad oma energiat ja raha mõõdetud kogustes ning tähistavad igat kordaminekut ja etapi läbimist oma rännakul. Neil on “kestev jõud”. Ja nad mõistavad, et tõelised muutused võtavad aega.

Kas sul on vaimne tugevus? Kas siin nimekirjas on elemente, mida vajaksid rohkem? Tänu Amy Morin’ile, sooviksin ma oma võimeid tugevdada edasi kõigil loetletud aladel iga päev. Aga kuidas on Sinuga?

Allikas: 22 kaunist mõtet õnnest ja õnnelik olemisest

Õnn kui teadus: õnneõpetused läbi aegade

12 tsitaati inspiratsiooniks ja motivatsiooniks