13 nõuannet, kuidas paremini “seedida” oma elu

Hea seedimine algab sellest, kuidas sa oma elu seedid. Kui sa kardad või ei usalda oma elu, siis kipud keskenduma asjadele, mis seda uskumust tugevdavad. Jäta meelde, et see on vaid mõte ja mõtteid saab muuta! Siin on nimekiri nõuannetest, mis aitavad sul enda vastu kena olla, ennast rohkem armastada ja õppida tundma ennast turvaliselt.

Vali järgnevast nimekirjast üks, mis sulle meeldib, ja harjuta seda iga päev.

– Suudle enda kätt ja ütle: “Ma armastan sind”.

– Kallista ennast.

– Anna oma kehale teada, kui palju sa seda armastad, kui sa viskad möödaminnes pilgu peeglisse, teed trenni või mõtled oma keha peale. Ütle oma kehale, kui tänulik sa oled, et see sind toetab, ning kui tugevad on su jalad, et nad sind ühest kohast teise viivad. Vali midagi, mida sa väärtustad, ja ütle oma kehale, kui palju sa seda armastad.

– Pööra süües kogu oma tähelepanu toidule ja ära tee mitut asja korraga. Kui sa istud maha sööma, siis lülita teler välja ning hoia oma telefonist ja arvutist kaugemale. Istu vaikuses ja keskendu vaid oma toidule ning sellele sensoorsele kogemusele. Armasta süües toitu ja oma keha. Naudi oma toitu täiel rinnal! Kui sa oled stressis, siis võta aega enne söömist sügavalt sisse hingamiseks ja lõõgastumiseks, et su keha rahuneks maha ning oleks valmis toitu seedima.

– Ümbritse ennast asjadega, mida sa armastad. Kirjuta üles afirmatsioone ja kleebi neid oma arvuti, külmiku või vannitoapeegli peale ning paiguta need oma autosse. Hoia meeneid, mida sa armastad, kohtades, kus need meenutavad sulle, et sa oleksid enda vastu kena.

– Lõpeta vägivaldse ja negatiivseid mõtteid tekitava meedia tarbimine. Lõpeta uudiste vaatamine ja naisteajakirjade lugemine, mis keskenduvad kaalule ja täiuslikkusele, ning vaata filme ja telesaateid, mis ülendavad sinu meeli.

– Veeda rohkem aega sõpradega, kes toetavad armastavaid muutusi sinu elukorralduses, ning veeda vähem aega sõpradega, kes sinu uusi harjumusi ei toeta.

– Usalda ennast oma Elu kätesse. Kui sa midagi kardad, siis korda endale: Kõik on hästi. Kõik laabub täpselt nii, nagu on minu jaoks parim. Sellest situatsioonist tuleb mulle vaid head. Ma olen kaitstud. Ütle seda endale täpselt nii tihti kui vaja, et sa tunneksid ennast mugavalt ja turvaliselt.

– Ära unusta, et sa vastutad vaid enda eest. Mõned inimesed võtavad endale vastutuse oma abikaasa, laste, perekonna, sõprade, klientide, kolleegide ja kõikide neile oluliste inimeste stressi, tervisehädade ja kõrgendatud emotsioonide eest. Kui sa võtad enda kanda teiste stressi ja mured, siis võib see negatiivselt mõjutada su enda stressitaset ja tervist. Põhimõtteliselt võtad sa enda kanda vastutuse nende stressi eest. Proovi selle asemel neid lihtsalt armastada. Pühenda neile mõni armastav afirmatsioon, nagu näiteks “Ma vabastan armastuse energia. Mu sõber on vaba ja ma olen vaba. Nüüd on kõik mu südames hästi.” Vabane energeetilisest stressist ja usalda armastuse energiat, mis aitab kõigel paraneda.

– Küsi Elult abi. Kui sa tunned, et oled stressis või endast väljas, siis püüa märgata, kas sa avaldad endale survet, et midagi saavutada. Püüa surve avaldamise asemel lubada kõigel lihtsalt juhtuda. Palu Elult, et see sind aitaks, ning keskendu sellele, et lasta kõigel võimalikult lihtsalt juhtuda.

– Pea tänulikkuse päevikut. Kui sinu keskendumisvaldkond hakkab laienema, siis kirjuta üles kõik need suurepärased asjad, mis sinu päevas aset leiavad, ning samuti asjad, mille eest sa tänulik oled. Ära unusta, et inimene võib olla tänulik ka näiliselt väikeste asjade eest, nagu näiteks nurruv kass, saba liputav koer, lapse naeratus, puhtad linad, tervislik eine, hea raamat, jne. Kui sa seda iga päev teed, siis märkad, et Elu tõesti armastab sind, see aitab välistada igasugused kahtlused. Lisaks sellele aitab see sul valida, millele sa keskendud, ja tänulikkus aitab su kehal ennast ravida.

– Toida ennast kannatuste asemel armastusega. Küsi endalt päeva jooksul, millega sa ennast toidad. Kui sa märkad, et toidad ennast häda ja viletsusega,siis vaheta need toitainerikka toidu ja positiivsete armastavate mõtete vastu.

– Eelista lihtsust kannatamisele. Selle asemel, et valida raskem tee, küsi endalt, kuidas sa saaksid elu enda jaoks lihtsamaks teha. Sea endale väljakutse muuta oma elu võimalikult lihtsaks ja kergeks. Kannatada pole lihtsalt mõtet!

Allikas: Louise Hay, Ahlea Khadro, Heather Dane “Tervendav enesearmastus. Mõtted ja toit – kõige tõhusam dieet”, kirjastus Pilgrim

Seotud