12 valu, mis võivad olla põhjustatud sinu emotsioonidest

Kas teadsid, et sinu emotsiooonid on vastutavad kehas toimuvate muutuste eest? Negatiivsete emotsioonide kuhjumine viib pikapeale ebamugavustunde ja valude tekkimiseni erinevates keha piirkondades. Uuri järgi, milline valu on milliste emotsioonidega seotud.

1. Pea

Peavalu ja migreen on tihti põhjustatud igapäevasest stressist. Lahenduseks oleks see, kui võtaksid endale aega, et igapäevaselt tegeleda meditatsiooni, rahuliku jalutuskäigu, teadliku hingamise, jooga või muu keha ja meelt rahustavaga.

2. Kael

Valu kaelapiirkonnas viitab sellele, et sul on vaja andestada. Võibolla sa tunned, et keegi on sulle ülekohut teinud ja sa ei suuda seda unustada või vajad hoopis iseendale andeks andmist? Mõtle armastavaid mõtteid enda kohta ning tegele teemadega, mis sind häirivad ning mis sinus hoiavad tunnet, et sulle on ülekohut tehtud.

3. Õlad

Õlad ja turjapiirkond annavad tihti valuga märku sellest, et sa kannad liiga suurt emotsionaalset koormat. Vaata üle oma kohustused ja ära anna kergekäelisi lubadusi teisi aidata, kui sa ise ei ole terve ja tugev. Jaga oma muresid lähedastega ja anna osa oma koormast ära.

4. Ülaselg

Sa tunned, et sind ei toetata emotsionaalselt küllaldaselt. Soovid, et sind hinnataks ja armastataks selle pärast, kes sa oled. Soovid, et sinu lähedased näitaksid sulle välja oma tõelisi emotsioone, mitte sa ei peaks neid aimama.

5. Alaselg

Valu alaseljas näitab muretsemist oma majandusliku olukorra pärast. See ei tähista otseselt rahamuresid, küll aga viitab sellele, et pead igapäevaselt tegelema asjadega, mis ei ole otseselt küll sulle vastumeelsed, kuid on siiski sinu jaoks tülikad. Korrasta oma rahaasjad, võta ette selgitavaid vestlusi töö juures ja vabane oma rahaga seotsud segastest olukordades.

6. Küünarnukid

Valud kätes ja küünarnukkides viitavad sageli sellele, et sul on puudu paindlikkusest. Kas sa tunned, et soovid vastu seista elu loomulikele muutustele? Kõik on nagunii muutuv, kui asjad ei liigu, vaid seisavad, siis ei toimu ka arenguid. Ole avatud, proovi elu rohkem usaldada ning ära hoia kramplikult kinni sellest, mis nii või teisiti muutub.

7. Käelabad

Käelabad hakkavad ennast tunda andma läbi valude, kui sul on vähe sõpru ja sul jääb puudu suhtlemisest, mis tekitaks rõõmu ja turvatunnet. Ole ise aktiivsem, paku välja ühiseid tegevusi sõpradega, kutsu ammune tuttav lõunale või mina kohtadesse, kus on võimalik tutvuda uute inimestega.

8. Puusad

Valu puusapiirkonnas võib põhjustada hirm edasiliikumise ees, samuti soovimatus teha tähtsaid otsuseid. Võta endale aega, mõtle rahulikult järgi ja langeta oma elu suhtes teadlikud valikud. See lihtsustab edasiliikumist.

9. Põlved

Kui tunned, et põlved valutavad, siis võib üks põhjustest olla see, et sinu ego kipub liigselt võimutsema. Ära pea end teistest paremaks, isegi alateadlikult mitte.

10. Sääremarjad

Emotsionaalsed pinged, stress ja armukadedus võivad põhjustada ebamugavustunnet ja valulikkust sääremarjades. Katsu lahendada oma vanad probleemid ning üle saada armukadedusest, nii leevenduvad ka valud.

11. Pahkluud

Valulikkus pahkluupiirkonnas annab tunnistust sellest, et sa vajad oma ellu rohkem naudinguid ja rõõme. Hellita end pisut, luba endale mõnusat lõõgastumist või hoopis armu peadpööritavalt!

12. Jalalabad

Nukrameelsus ja depressioon annavad endast tunda jalalabades. Need on rasked tunded, kuid siiski saad kindlasti ka nende vastu midagi ette võtta. Leia enda jaoks midagi, mis sulle rõõmu pakub. Lahenduse võib tuua uus hobi või sõprade toetus ja abi.

Loe lisaks: 10 tõhusat viisi, kuidas vaigistada piinavat seljavalu

Looduslikud valuvaigistid leiad köögist ja aiast

Tervise seitse tunnust: vaata, kas sina oled terve!

Kaheksa tegevust, kuidas ennast rohkem armastada, austada ja väärtustada

10 võimsat looduslikku antibiootikumi tervise turgutamiseks ja immuunsüsteemi tugevdamiseks

Seotud