12 lihtsat zen reeglit, mille järgimine muudab su elu

Zen budism pakub kõigile häid näpunäiteid meelerahu ja harmoonia saavutamiseks, hoolimata inimese uskumustest ja religioonist. Zen seisund on midagi sellist, mida võiksime kõik oma elus praktiseerida. Loe, milliseid soovitusi järgida, et sinu elu oleks rõõmsam, tasakaalukam ja rahulikum.

Siin on 12 reeglit, mida tasuks igapäevaselt meeles hoida ja praktiseerida. See kõik ei ole kindlasti alati nii lihtne kui tundub, kuid harjutamine teeb meistriks ja kusagilt peab ju alustama.

1. Ära kiirusta asju tagant

Parimad asjad on väärt ootamist ja on fakt, et need ka võtavad aega. Mõni vähem, mõni rohkem. Kiirustades kipud sa aga tegema vigu.

2. Igal asja jaoks on oma aeg ja koht

Kuigi tundub, et on lihtsam asju tagant lükata, siis ikkagi väga tihti märkad sa, et hoolimata sellest, mida sa tegid või ei teinud, liiguvad asjad lõpuks täpselt sinna, kuhu nad peavad. Luba elul juhtuda. Kõik, mis peab juhtuma, toimub siis, kui sa oled selleks valmis.

3. Viibi alati käesolevas hetkes

Homne päev ei ole kindel. See võib saabuda, kuid võib ka mitte saabuda. Ela oma elu praeguses hetkes kohal olles. Anna endast parim ja tee seda, mille tegemata jätmist kahetseksid, kui homset päeva ei saabukski.

4. Ole tänulik

Ilma tänutundeta ei ole midagi. Saa võitu oma egost ja tunneta tänulikkust võimaluse üle elada, kogeda ja teha head.

5. Tee head

Tee head selle tõttu, et soovid kedagi aidata ja valmistada rõõmu. Mitte sellepärast, et ootad ka vastu midagi head. Mida lahkem sa oled, seda rohkem headust sa tood, nii teistele kui iseendale.

6. Lõpeta ülemõtlemine

Kui sa soovid leida rahu, siis pead kõigepealt lõpetama ülemõtlemise. Sinu meel on püha ja kui lased sellesse pidavalt hirmu ja kahtluse mõtteid, siis ei too see kaasa midagi head. Loomulikult tuleb asjad läbi mõelda, kuid ära lase end kaasa haarata sellel, mis on üleliigne.

7. Anna endale piisavalt puhkust

Sinu keha on väga tähtis. Kui sa oled puhanud, siis on sul jõudu ja sinu meel on tervem. Luba endale alati piisavalt puhkust, kui tunned, et oled väsinud.

8. Enne mõtle, siis tegutse

Ära käitu mõtlematult, ainult esimeste emotsioonide ajel. Mõtle läbi, mida sinu käitumine kaasa toob ja alles siis tee oma sammud.

9. Enne mõtle, siis ütle

Ka oma sõnade üle peaks mõtlema. Öeldud sõnad suudavad mõjutada maailma palju rohkem kui arvatakse. Sõnadega võib põhjustada palju valu ja kannatusi. Tee nii, et sinu sõnad ei põhjustaks mõtlematut kahju.

10. Mediteeri

Meditatsioon on midagi, mida su hing vajab. See on võimalus rahuneda, korrastada mõtteid ja tasakaalustada oma meelt.

11. Ära nuta mineviku pärast

Sinu minevik ei ole enam siin, ära lase sellel oma tänast päeva mõjutada. Ära lase oma meelel pidevalt kurvastada asjade pärast, mida sa ei saa muuta. Liigu edasi ja kindlusta see, et sinu olevik ja tulevik oleks parem.

12. Kohtle end ümbritsevaid inimesi alati hästi

Ära vaata kellelegi ülalt alla ega halvusta neid. Sa ei tea, mida nad on pidanud oma elus läbi elama ega ka seda, milliseks sinu elu tulevikus kujuneb. Kohtle inimesi nii, nagu sina soovid, et sind koheldaks.

Allikas: awarenessact.com

Loe lisaks: Rahusta oma meel: kaks lihtsat hingamisharjutust ärevusega toimetulemiseks

Hingamine on tee, uks ja ühendus sinu olemuse, sügavaima südame ja hinge juurde

12 võimsat ja südantliigutavat tsitaati tänulikkusest

ELA TÄIEL RINNAL | 7 elavat ja inspireerivat tsitaati

Viis sammu, kuidas asuda juba täna oma elu positiivses suunas muutma

Sadhguru 60 imelist tarkusepärlit elust, armastusest ja õnnest

Seotud