11 märki, mis näitavad, et oled oma kallimaga lahku kasvamas

Igas suhtes tuleb loomulikult aeg-ajalt ette madalseise, millest jälle välja tullakse ning koosolemist nauditakse. Milliseid märke tasuks aga tõsisemalt tähele panna, et mõista kas teie omavahelisel suhtel on veel lootust või olete juba lahku kasvanud.

Kõigis suhetes jõuab ükskord kätte argipäev, kus enam ei lendle liblikad kõhus ega paista iga päev päike. See ei tähenda automaatselt, et suhe enam ei toimi. Esimene eufooria ja armumine kestab enamasti vaid aasta, kuid ka sealt edasi on võimalik nautida rahuldustpakkuvat suhet. Kui aga sinu suhtes kerkivad esile need 11 märki, siis oleks küll aeg kas midagi ette võtta, et suhet parandada või siis hoopis edasi liikuda ja teineteist vabaks anda.

1. Te ei seksi enam

Kui te ei leia enam aega ega soovi nautida teineteise lähedust ja intiimsust, siis on suhtes midagi tõsiselt korrast ära. Selline suhe, kus puudub soov jagada üksteisega hellust, armastust ja kirge ei kesta tavaliselt kaua.

2. Te veedate rohkem aega eraldi kui koos

Kui sa märkad, et veedate ka koos kodus olles enamus aega korteri eri nurkades, tehes omi asju, siis peaksid endalt küsima, miks see on nii. Kuhu on kadunud soov teha asju koos?

3. Te ei tee mitte midagi uut

Kui sinu ja su kallima elu on kindel kui kellavärk – tulete töölt, sööte, vaatate televiisorit ja lähete magama ning nii iga päev, siis olete lootusetult rutiini kinni jäänud. Loomulikult ei pea iga päev tegema koos midagi uut, pöörast ja väljakutseid esitavat, kuid aegajalt rutiini murda ja üheskoos uusi elamusi saada ei tee küll ühelegi suhtele paha.

4. Te ei räägi omavahel

Kui te lõpetate üksteisega oma mõtete jagamise ning kaotate huvi selle vastu, mida teie partner asjadest arvab, siis kasvate üha rohkem ja rohkem lahku ning jääte tegelikkuses üksteise jaoks päris võõraks.

5. Te tülitsete alatasa

Kui suhtesse tekivad pidevad arusaamatused, tülid ja solvumised, siis see on selge märk sellest, et kusagil on tehtud viga. Olete jätnud üksteisele oma tunded ja mõtted väljendamata, lasete võibolla teinekord ka tühistel pisiasjadel end häirida ja seda just selleprärast, et mõni teie vajadus on jäänud suhtes täielikult rahuldamata.

6. Olete ükskõiksed

See kui inimesed tülitsevad alatasa on väga halb, kuid kui olete jõudnud faasi, kus teil on juba ükskõik sellest, mida sinu partner mõtleb, ütleb või teeb, on veelgi hullem.

7. Te kritiseerite üksteist

Kui leiate end tegemas pidevalt kriitilisi märkusi üksteise suunas, siis tasuks mõelda, et mis on see, mis teid tegelikult häirib. Pidev kriitika on tagajärg, kuid kus peitub põhjus? Põhjendamatu ja pahatahtlik kriitika hävitab suhtes ka austuse ja usalduse.

8. Te ei toeta üksteist

Suhe peaks olema justkui partnerlus, mis täiendab sind ning pakub sulle rõõmu, rahulolu ja kindlustunnet. Kui sa ei saa oma kallimalt mitte midagi eelpool üles loetletutest, siis ei ole teie suhe just selline nagu üks harmooniline ja hästitoimiv suhe olema peaks.

9. Olete mõlemad pidevas kaitseasendis

Kui olete mõlemad pinges ja tunnete, et peate alatasa kaitsma ennast ja oma vaateid ning tunnete partneri poolt pidevat rünnakut, siis võiksite järele mõelda, millest selline olukord on tekkinud. Toimivas suhtes julgetakse olla aus ja võtta vastutust, sest tuntakse oma partneri toetust ja mõistmist. Kui see aga puudub, siis tõmmatakse endale ümber kest, et kaitsta end.

10. Te ei usalda üksteist

Kui te manipuleerite üksteise tunnetega, olete armukadedad ja punute intriige, siis ei saa enam rääkida omavahelisest austusest ja armastusest. Kui te ei suuda enam üksteise vastu ausad olla, siis pole ka suhtel pikka tulevikku.

11. Te hoolite oma sõpradest rohkem kui oma kallimast

Sõprade olemasolu on väga oluline, kuid kui te hakkate eelistama pidevalt sõpru oma armsamale, siis tuleks mõelda, miks see on nii. On oluline, et suhtlemisel sõprade ja oma partneriga valitseks tasakaal. Kui olete oma partneri unarusse jätnud ning ei leia aega ega soovi tema koos olla, siis see on kindel märk,et võiksite üksteisega ühe ausa vestluse maha pidada, et mõista, miks te üldse koos olete.

Toimetas: Katrin Oidra

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.