10 võimsat looduslikku antibiootikumi tervise turgutamiseks ja immuunsüsteemi tugevdamiseks

Immuunsüsteem on tugev sisemine jõud, mis aitab eemaldada paljude negatiivsete tegurite järelmõjusid, mis põhjustavad erinevaid haigusi. Kuidas hoida oma immuunsüsteem heas korras ning vältida külmetushaigusi?

Tervislikud eluviisid hoiavad immuunsüsteemi korras, kuid kahjuks mitte alati pole meie toidulaud tasakaalustatud ning pimeda aja saabumisega võtavad stress ja meeleolulangus võimust. Seega võiksime oma organismi varustada vajalike ainetega, mis turgutaks meie immuunsüsteemi.

Parimad vahendid immuunsüsteemi tugevdamiseks

Need on kümme tuntuimat looduslikku antibiootikumi, mis aitavad sul hoida oma tervis korras ja meeleolu üleval. Leia siit nimekirjast enda jaoks sobivaim.

Punane päevakübar 

See on üks võimalik abimees, mille abil oma immuunsust tõsta, grippi ennetada ja ravida. Haigestumisel aitab tinktuur vähendada ja kergendada nii nohu kui ka kurgupõletikku (sobib ka lastele, kui tilgutada suhkrutükile, segada mahla või leige teega). Välispidiselt kasutatakse seda väikeste pindmiste haavade, näole tekkinud põletikuliste vistrike, löövete ja ohatiste tupsutamiseks. Taime tinktuur aitab ka igemepõletiku puhul ning huuleherpese esimeses faasis ka herpese kiireks raviks. Kuigi näiteks Echinamaxi tilgad sisaldavad tablettidega võrreldes isegi 20 korda rohkem aktiivseid toimeaineid, ei tohiks kuuri pikkus siiski ületada 28 päeva, kuna toime immuunsüsteemile on väga tugev.

Küüslauk

Klassikaline abivahend organismi tugevdamiseks on küüslauk. Kui pelgad vängelt lõhnavat küüslauku, manusta lõhnatuid küüslaugukapsleid, mis tugevdavad immuunsüsteemi ning muudavad organismi külmetushaiguste suhtes vastupidavamaks – leevendavad grippi, kurgupõletikku ja bronhide ummistust, puhastavad ja laiendavad veresooni, alandavad kolesteroolitaset ja toimivad ateroskleroosivastaselt, soodustavad resistentsuse kujunemist infektsioonide vastu, parandavad mälu (antisklerootiline efekt) jne.

Ingver

Kuna inimesed muutuvad antibiootikumide vastu üha immuunsemaks, tuleb tagasi pöörduda vanade ravivõtete poole, milleks on tavaline ingver, mis soojendab keha, võtab ära valu (eriti reumaatilise) ning tugevdab ja tervendab hingamiselundeid. Ingver tugevdab kogu immuunsüsteemi, vereringet ja tõhustab seedimist. Ingveritee külmetushaiguste ja gripi ennetamiseks: 1 g värsket ingverit, s.o poole suhkrutüki suurune tükk riivida tassi, lisada poole sidruni mahl. Valada üle kuuma veega ja teha magusaks meega.

Mesilasema toitepiim

Üldtoniseerivad mesilasema toitepiima kapslid sobivad nii immuunsüsteemi tugevdamiseks kui ka väsimustundest jagusaamiseks, sest nende mõjul hävib enamik mikroorganisme 10 – 15 minuti jooksul. Tänu mesilasema toitepiimale paraneb näiteks uni, suureneb kehaline vastupanuvõime, alaneb vere kolesteroolitase, normaliseerub vererõhk, paraneb enesetunne ja meeleolu.

C-vitamiin

Võimas vitamiin, mis aitab ära hoida viirushaiguseid ja külmetust, on vajalik sidekoe arenguks ja haavade paranemiseks. Haiguse ajal C- vitamiini vajadus suureneb ning on oluline, et see oleks kaetud. Suurim lubatud päevane annus on 1000 mg, kuid mitte üle 10 päeva järjest.

Aroonia

Sisaldab aineid, mida tuntakse bioflavonoidide nime all. Isegi väikeses koguses on need võimelised hävitama baktereid, seeni ning viiruseid. Lisaks sellele on bioflavonoidid tugevad antioksüdandid. Nad soodustavad ka C-vitamiini omandamist, tugevdavad veresoonkonda, takistavad trombide teket ning ei ole organismile toksilised.

Piimhappebakterid

Moodustavad soole seinale kaitsekihi, hoides ära soovimatute bakterite kinnitumist, aitavad luua ja taastada seedetraktis normaalset soole mikrofloorat ning suurendada mao ja soolestiku vastupanuvõimet soovimatute bakterite tõrjumiseks. Laktobatsillid koostöös bifidobakteritega toetavad ka immuunsüsteemi tööd ning on abiks reisidel, füüsilise ja vaimse pinge perioodil, antibiootikumikuuri ajal ja antibiootikumide järgselt. Võtta kaks kapslit päevas, pärast sööki. Antibiootikumide võtmisega tuleb pidada kaks tundi vahet.

Taruvaik

Mesi on populaarne toode, mida tuntakse kui looduslikku antibiootikumi, mis aitab eemale peletada viirused ja bakterid. Taruvaik on kasutusel nina-, kurgu-, kõrva- ja hingamisteede vaevuste ning tundlike hammaste ja igemete korral. Taruvaik on mesilaste vaigutaoline eritis, mis kaitseb mesilasperet tarus viiruste, seente ja bakterite eest. Rahvameditsiinis on taruvaiku kasutatud kui seedetegevuse korrastajat ja immuunsüsteemi tugevdajat, sest see takistab mitmete haigustekitajate arenemist.

Teeseen

Teeseen (tuntud ka kui kombucha) on suurepäraste raviomadustega ning huvitava maitsega. Seda peetakse lausa looduslikuks antibiootikumiks, mis mõjub toniseerivalt kogu kehale. Kahjuks teeseent poes ja apteegis ei müüda – seda antakse käest kätte nagu kingitust. Kellel õnnestub see tuttava käest saada, on õnnega koos. Teeseen sisaldab hulganisti tervisele kasulikke elusorganisme, põhiliselt kasulikke pärmiseeni ja äädikhappebaktereid. Veel on teeseenes vitamiine (C-, D-, P- ja B-rühma), orgaanilisi happeid (õunhape, piimhape, oblikhape, äädikhape jt) ning hulganisti ensüüme. Seenejook mõjub hästi südamele ja liigestele, soodustab seedimist, reguleerib vere kolesteroolitaset, ergutab maksa ja sapi tööd.

Roheline tee

Parima osa rohelisest teest moodustavad selles sisalduvad antioksüdandid, mis võivad ennetada vähktõbe tekitavaid rakukahjustusi ning neil on ka põletikuvastane toime. See kiirendab ka ainevahetust ja põletab rasva. Regulaarne rohelise tee joomine vähendab südamehaiguste, insuldi ja müokardi infarkti riski. Soodne efekt ilmneb, kui juuakse päevas vähemalt kolm tassitäit teed.

Allikad: www.inimene.ee, www.sudameapteek.ee

Seotud