1. Enamik inimesi unustab ära, et kaloreid võib manustada ka vedelal kujul. Seega ära imesta, kui värskendav mahlapakk sisaldab kahe-kolme söögikorra jagu kaloreid. Kõige kasulikum on asendada mahl veega, nii et kõik kalorid pärineksid toidust.
2. Kas sulle meeldivad puuviljamaitselised jogurtid? Tea, et neid muudetakse fruktoosi abil magusamaks. Fruktoos erineb teistest magusainetest selle poolest, et see ei anna ajule märku, kui kõht on täis, mille tulemusena sööd palju rohkem, kui su organism vajab.
3. 2013. aastal Prantsusmaal tehtud uuring tuvastas, et spordifännide söömisharjumusi mõjutavad otseselt nende lemmikmeeskonna tulemused. Edu korral varitseb ka palju suurem ülesöömise oht.
4. Alkohol sisaldab ohtralt kaloreid, kuid tekitab samas ka isu, mistõttu pole harvad juhud, kui veini kõrvale tellitakse rikkalik juustuvalik. Seepärast tasub pärast 1-2 alkohoolset jooki juua alati vett.
5. Kui sööd hommikusöögiks hommikusöögihelbed, mis on väga suhkrurikkad või tõstad muidu tervislikule pudrule peale suure kuhja moosi, siis kokkuvõttes saad sa palju enam kaloreid kui vajad.
6. Sa hellitad ennast magusaga liiga tihti. Kui sul on kombeks regulaarselt süüa komme, jäätist või krõpse, siis ole ettevaatlik – rahulduse saamiseks muutuvad portsjonid järk-järgult üha suuremaks. Soovid iga päev midagi maitsvat proovida? Hiljutine uuring kinnitas, et väikesed kogused pakuvad sama suurt rahuldust kui suured. Ära lase oma ajul sinuga trikitada.
7. Kalorivabade karastusjookide joomist võib võrrelda vee valamisega bensiinipaaki, st see täidab küll auto paagi, kuid ei käivita mootorit. Kui sind tabab nälg, siis eelista vett, kuni sul on võimalik süüa tervislik eine.
8. Kui sa loobud täielikult teatud toidugruppidest (süsivesikud, rasvad), siis ole valmis selleks, et ühel hetkel tekib sul nende järele vastupandamatu isu, nii et tarbid neid ebatervislikus koguses.
9. Hilise unega inimesed söövad tavaliselt rohkem rasvaseid ja kaloririkkaid toite, võrreldes nendega, kes lähevad varakult magama. Seega, vaata hoolikalt, mida sa hilistel tundidel suhu pistad.
10. Treenimine võib tekitada kiusatuse rohkem süüa, kuid sellele kiusatusele ei pea järgi andma. Lisaks sellele hindavad inimesed üle treeningus põletatud kalorite hulka. Värske uuringu kohaselt võib siin aidata intensiivsem treening, mis väidetavalt vähendab söögiisu.
Toimetas: Katrin Oidra
Allikas: Kui soovid kaalust alla võtta, siis unusta kohe need mõtted
Milline on sinu lemmikjoogi mõju sinu kehakaalule?
Miks on nii raske soovitud kaalu hoida?
Vabane emotsionaalsest söömisest ja vähenda kehakaalu koputamise ehk EFT abil