10 pikantset fakti orgasmist

Seksuaalnaudingu haripunkt kuulub nende nähtuste hulka, mida on mõistlikum vähemalt korra ära proovida kui sada korda arutada. Kuid ka teooria võib muuta seksuaalpraktikat veelgi ahvatlevamaks, vahendab Kirss.net.

1. Sõna “orgasm” tuleb kreeka keelest: orgaō tähendab “leegitseda kirest”.

2. Orgasmi iseloomustab intensiivne füüsiline nauding, mida juhib autonoomne e. vegetatiivne närvisüsteem ANS. Sellele lisanduvad tsüklitena reflektoorsed lihaste kokkutõmbed suguelundite piirkonnas. Tavaliselt tunneb naine 3 kuni 12 sellist kokkutõmmet, millest igaüks kestab üle sekundi. Orgasm kutsub esile ka südamerütmi kiirenemise kuni 180 lööki minutis.

3. Orgasmi saamiseks peab keskenduma seksile nii füüsiliselt kui vaimselt. Orgasmi on võimatu tunda, mõeldes samal ajal tööle või millegi muule.

4. Briti teadlased tegid kindlaks, et orgasm, mis on saadud seksist kalli inimesega, on palju parem ja kvaliteetsem, kui masturbeerimise oma. Kogu asi on hormoon prolaktiini kontsentratsioonis – seksi ajal toodetakse seda ligi 400 % rohkem kui masturbeerimise käigus.

5. Ameerika eksperdid väidavad, et partneriga armatsemise tulemusena saab orgasmi 68 % meestest ja ainult 26 % naistest. Samas, masturbeerides saab orgasmi tervelt 81 % naistest.

6. Durexi globaalse seksuaalnaudingute uurimuse järgi saavad kõige sagedamini orgasmi Mehhiko(51%), LAVi(48%) ja Itaalia(48%) naised. Kõige vähem vedas jaapanlannadel: ainult 11 % selle riigi naistest on vähemalt korra elus jõudnud seksuaalnaudingu haripunkti.

7. Orgasmi saamine on energiakulukas tegevus: organism kulutab samapalju kaloreid kui 20-minutilise jalutuskäigu ajal. Tegeledes seksiga kaks korda järjest 26 minuti kaupa ning saades mõlemad korrad orgasmi, võite kulutada 550 kalorit ehk ühes Big Macis sisalduva energia.

8. Nii naiste kui meeste orgasmi võib pidada ohutuks narkootikumiks: ta aktiviseerib samu ajupiirkondi, mis heroiingi.

9. Orgasm on kõige tõhusam vahend, et saada ilusamaks ja veetlevamaks. Need õnneseened, kes saavad orgasmi iga päev, näevad palju nooremad välja kui need, kes kogevad orgasmi kaks korda nädalas.

10. Abielu ei ole võimeline tappa orgasmi – just vastupidi, abielupaar saab orgasmi palju sagedamini, kui inimesed, keda ei seo tõsised suhted.

Isegi, kui olete senikaua orgasmiga tuttav vaid teoreetiliselt, ärge heitke meelt! Püüdke nautida seksi kui protsessi ning ärge muretsege orgasmi puudumise pärast!

Allikas: Kirss.net

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.