10 olulist õppetundi, mille selgekssaamine võtab enamikul inimestel aega terve elu

Me vaatame aeg -ajalt elu kõige olulisematest õppetundidest mööda, kuigi peaksime neid märkama ja võimalikult varakult selgeks saama. Need õppetunnid teevad meie edaspidise elu palju lihtsamaks. Aga ometi ei märka me, kuidas elu lendab ja me leia aega, et olulised asjad meelde jätta.

Siin on 10 olulist nõuannet eluks, mida tasub meelde jätta:

1. Mida vähem sulle läheb teiste arvamus korda, seda õnnelikum sa oled. Sa ei peaks pingutama liiga palju selleks, et meeldida teistele. Ainult sinu arvamus on see, mis tegelikult sinu jaoks loeb, sest päeva lõpuks oled ainult sina iseendaga. Kui sa tahad olla tõeliselt õnnelik, siis ära tee välja teiste arvamustest ning ära ole neist sõltuv.

2. Ole tänulik. Mida rohkem tänulikust me välja näitame, seda parem. Ära keskendu neile asjadele mida sul ei ole, vaid ole tänulik nende eest, mis sul juba on.

3. Tegutsemine näitab rohkem kui sõnad. Täpselt nii ongi, kindlasti oled sa seda palju kordi kuulnud, aga oled sa päriselt mõelnud, mis see tähendab? Ära vaata, mida inimesed räägivad, vaata mida nad teevad.

4. Tee kõvasti tööd, aga mitte liiga kõvasti. Ära üle tööta. Sa saad oma unistusi taga ajada ka nii, et sa ei ole selle pärast stressis, ära koorma ennast ebareaalsete eesmärkidega. Keskendu sellele, et sa veedad rohkem aega koos nende inimestega, kellest sa kõige rohkem hoolid. Tasakaal töö ja eraelu vahel aitab sul pikemas perspektiivis jõuda stressivabamalt sinna, kuhu soovid.

5. Ela iseendale. Järgne oma unistustele ning ära lase maailmal suruda peale oma raame, et sind “maapeale tuua”. Me elame siin elus korra ja ela seda korda nii nagu sina soovid.

6. Ebaõnnestumised on varjatud õppetunnid. Selles ei ole mitte midagi halba, kui sa teed aeg ajalt vigu, me kõik eksime. Kuigi need kogemused võivad olla nõmedad, aga me õpime neist ja areneme tänu neile inimesena.

7. Ela ilma kahetsuseta. Ära olu kinni neis asjades, mida sa tegid minevikus ning ära lase sellepärast mööda võimalust teha midagi uut, kuna sa kardad ja kahetsed minevikus tehtut.

8. Ela hetkes. Vahel sa ei peaks tegema mitte midagi muud peale selle, et oled antud hetkes. Liiga tihti jääme me kinni ja muretseme asjade pärast, mis olid enne või on tulevikus, jäädes ilma momentidest, milles oleme praegu.

9. Viska aeg-ajalt oma probleemid peast välja ja püüa neid vaadata kõrvalseisja pilguga. Vahel meie probleemid ei ole nii tõsised nagu me arvame. Proovi oma probleeme vaadata kellegi teise pilguga, enne kui sa lased probleemil ennast närvi ajada.

10. Viivitamine muudab teid orjadeks. Palju lihtsam on kulutada aega, kui kõvasti töötada. Tee asjad alati ära enne, kui on hilja või viimane aeg. Ära vaata taha, vaata ette ja liigu edasi.

Olla õnnelik ei ole nii raske, kui enamus inimesi arvab. Ela oma elu nii, nagu sa seda elada soovid ja ära lõpeta kunagi õppimist. Me ei tea mitte kunagi, millal on meie viimane päev siin planeedil Maa – me peaksime elama iga päev nii, nagu see oleks viimane päev.

Tõlkis: Rain Siemer

Allikas: 7 tarkust, mida su hing tahab, et sa teaks

Mis on elu õppetunnid ja kuidas neid omandada?

Muuda oma elu: sinu jõupunkt asub praeguses hetkes

Mida teha kui “lambid ei sära” ehk eluenergia tase on madal?