Uus Ekstaatilise tantsu ja kakao festival sai nimeks “Blisstonia” ning piletid on juba müügil!

Aprillikuus kuulutati välja juuni lõpus Adilas toimuva muusika, kakao ja ekstaatilise tantsu festivali nimekorkurss, millele andsid ideid üle kaheksakümne inimese. Kuigi tuli päris huvitavaid nimesid nagu Festaatika, Chocotica ja Chocodance, siis konkursi võitis korraldajate enda poolt pakutud nimi Blisstonia, mida valisid oma lemmikuks ka üle poolte nimevariantide pakkujatest.

“Blisstonia on nii eestlastele kui välismaalastele arusaadav, toob naeratuse näole, on otseselt seotud Eestiga ja kannab seda sõnumit, mida tahame jagada: Eesti on õnnis ja õnnistatud (blissful ja blessed) paik täis rõõmu ja positiivseid naeratavaid inimesi! See oli minu lemmik juba enne ja kui rahvas ka seda kõige rohkem pakkus, oli pilt selge,” ütleb korraldaja Tom Valsberg. Lubatud festivali pilet läks “Blisstonia” nime pakkunute vahel loosi ja õnnelik võitja on Diana Dubas.

Ainetevaba Ekstaatilise Tantsu ja Kakao festival “Blisstonia” leiab aset 29. ja 30. juunil Adila puhkekeskuses. Keset puhast loodust on korraga rütme kütmas vähemalt kaks lava, üle kümne DJ, mitmeid elusmuusika artiste. Toimub ka ekstaatiline tantsupidu lastele, saunapidu ja palju palju muud. Töötubades saab õppida trummimist, hääle avamist, joogat ja kontakt-tantsu tuleb õpetama üle maailma tuntud DJ ja Latino muusika artist Yemanjo ehk Ben Harris. Kakaotseremooniaid veavad Tom Valsberg ja üle maailma tuntud ekstaatiline mantrabänd Hanuman Project. Välismaa DJ-dest tuleb Guatemalast kohale maailmakuulus DJ Mose ja eesti omadest loomulikult kõik meie parimad DJ Rain Tunger, DJ Ivo Naries, DJ Taivo Peterson, DJ Veiko Kasak, Dj Artjom Kostjuk, DJ Romet Preismann, DJ Sten Roosvald, DJ Deniss Vinogradov, DJ Marko Kivirand ja DJ Martin Piirmaa.

Viimasel kümnel aastal on üle maailma hakanud levima kakaotseremooniad, mille alustaladeks on puhas, minimaalselt töödeldud toorkakaost tehtud jook, erinevad helirännakud, põlisrahvastelt inspireeritud palved ja üheskoos lauldavad tseremoniaalsed laulud. Teine uus ja järjest enam populaarsust koguv meelelahutuslik fenomen on Ekstaatilne alkovaba tantsupidu, mis on tuntud ka kui “puhas” ehk ainetevaba tantsupidu. Sellised tantsupeod said alguse jooga ja tervislikkude eluviiside levimisega viimasel kümnendil ja on nüüd jõudnud maailmas sadade tuhandete inimeste lemmikpidudeks. Miks? Sest alkoholi puudumisel puudub sellistelt pidudelt täielikult ka purjakil jauramine, kraaklemised ja nõme külgelöömine, mis tekitab paljudele tohutut ebamugavust. Selline puhas energia tagab turvalise ruumi, kus inimesed saavad end avada ja end vabalt välja elada. Loosungiks on: “Tantsida, nagu keegi ei vaataks ja laulda, nagu keegi ei kuuleks!” See on pidu, kus kõik võõrad on sinu sõbrad, neile võib tere öelda, silma vaadata ja pole keelatud ka sellises turvalises südameruumis kallistada. See festival ongi sümbioos kakaotseremooniatest, kus lauldakse ja ekstaatilistest tantsupidudest, kus loomulikult tantsitakse end taevasse.

“Minu motoks on olnud juba aastaid sõna PUHAS ja usun, et pidutsemiseks ja tähistamiseks ei ole ilmtingimata vaja veini või õlle juua, savu tõmmata ega midagi muud manustada. Saab imeliselt pidutseda ka täiesti puhtalt, nii et järgmisel hommikul on pohmaka asemel hoopis veel parem olla.” , ütleb Saue ekstaatiliste tantsupidude ja teadvust avardavate seminaride korraldaja Tiit Trofimov.

Seega osalised võivad arvestada, et nad annavad vaikiva nõusoleku alkoholi ega muid ained festivalile mitte kaasa võtta. “Muidugi päris kuivalt me seda asja ei tee, looduslikud energia andjad nagu pu-erh tee, tooršokolaadid, afrodiisikumidest pakatavad smuutid ja tseremoniaalne toor-kakao on osalistele rangelt soovitatavad”, ütleb muiates Tom Valsberg.

Kes käib sellistel kakao ja ekstaatilise tantsu pidudel? Nii Nevada Citys; Balil, Yoga Barnis; Guatemalas, Eagles Nestis; kui Saue Mõisas käivad noored ja keskealised igast eluvaldkonnast, eriti aga need, kes peavad lugu tervislikust toitumisest, joogast, reisimisest ja tegelevad õppimise ning enese arendamisega. Eriti populaarsed on need peod just kahekümnendates ja kolmekümnendates noortele aga ekstaatilisele tantsupeole võib vabalt kaasa võtta ka lapsi, oma vanemaid ja isegi kepsakamaid vanavanemaid. Kõik on teretulnud!

Kust saab pileteid? Nüüd on lõppuks võimalik soetada ka festivali pileteid. Esimesest juunist lähevad piletid müüki piletilevisse aga praegu kohe on 50 esimest festivali piletit saadaval soodushinnaga tasudes ülekandega OÜ Maailmamuusika kontole.

Vaata rekvisiite sündmuse Facebooki lehelt

Majutuskohti on kuuekümnele inimesele, seega nutikamad ostavad pileti ja broneerivad majutuse varakult või peavad vastasel juhul terve öö pidutsema või autos või telgis magama.

Kuni 25. maini on festivali pilet majutuseta 50 eur ja majutusega 4stes tubades 70 eur. Lisatasu eest on võimalik võtta privamaja ja privatube!

Seotud