Harvardi Ülikooli teadlaste uuring: mis teeb mehe õnnelikuks?

Uurides kõiki meeste elu aspekte, sealhulgas nende suhteid, poliitilisi vaateid ja religiooni, elus hakkamasaamise strateegiaid ning samuti alkoholi tarbimist, avaldasid Harvardi Ülikooli teadlased eeposliku, 75 aastat kestnud uurimuse teemal: “Mida mehed vajavad õnnelikuks eluks”?

Aastal 1938 alustas Harvardi Ülikool 268 meesüliõpilase jälgimist, millega pandi alus kõige pikaajalisemale uurimusele inimarengu uurimuste ajaloos. Uurimuse eesmärgiks oli määrata parimal viisil tegurid, mis kõige tugevamalt aitavad kaasa inimesel õnnelikuks saamisel.

Hämmastav hulk psühholoogilisi, antropoloogilisi ja füüsilisi tunnuseid – alates isiksusetüübist, intelligentsuskoefitsendist (IQ), joomisharjumuste, peresuhete ja kuni jälgitavate meeste munandikottide rippumiskauguseni nende kehast – näitavad, kui põhjalikuks ning suuremahuliseks uuritavate andmete kogum on kasvanud.

uurimus, mis eales läbi viidud, häid uudiseid pikaealistele: meie elud jätkavad arengut ka meie kõrges vanuses ja need muutuvad veel täisväärtuslikumaks kui kunagi varem.

1938. aasta algul kaardistati täiskasvanute arengu uurimuses “Grant Study of Adult Development” rohkem kui 200 mehe füüsiline ja emotsionaalne tervis, millega alustati juba uuritavate meeste ülikoolipäevil. Uurimuste klassikaks peetavas raamatus Need on 10 olulist asja, mida peaks iga naine suhte parandamise huvides mehe kohta teadma

Kuidas juurutada endas küpse mehelikkuse arhetüüpseid jõude?

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.